Regulacja położenia maski

Mazda2 2002–2007

Postprzez rywho » 7 sie 2017, 09:44

Ostatnio zauważyłem, że maska we frontowej części leży jakby niżej niż błotniki, dawniej (użytkuję auto prawie 4 lata) tego nie było, auto raczej nie miało żadnej przygody z przodu w przeszłości, podejrzewam więc, że rozregulowała się jakaś regulacja położenia. Wczoraj usiłowałem podnieść nieco położenie zamka klapy (odkręcając dwie śruby trzymające mechanizm i podnosząc go na maksa do góry przed dokręceniem ), ale poprawa jest dość nieznaczna. Jest jeszcze jakaś inna regulacja położenia maski?
I druga sprawa (bo nie chcę już zakładać trzeciego dziś tematu) – w przednim zderzaku po ubiegłorocznej wymianie chłodnicy kilka zaczepów na bocznej płaszczyźnie przestało się trzymać mocowania do karoserii (są one wykonane z miękkiego i podatnego na odkształcenie plastiku) i auto wygląda niespecjalnie z dużą szparą między zderzakiem a błotnikiem- jest jakaś opcja naprawy tego unikając wymiany zderzaka?
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 19:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Postprzez an15 » 9 sie 2017, 13:30

Maska ma dwa gumowe odboje regulowane z przodu. Zderzak trzeba by zdjąć, dorobić i podkleić blaszki w miejsce uszkodzonych zaczepów.
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2013, 10:08
Posty: 52
Auto: Mazda 5 2,0 B, 2005

Postprzez rywho » 11 sie 2017, 09:57

Dzięki za wskazówki. Faktycznie, są dwa wykręcane odboje. Pokręciłem trochę nimi, teraz jest już równiej w stosunku do błotników, ale za to jakby za bardzo odstaje do przodu w stosunku do lamp. No nic, na szczęscie nie zamierzam sprzedawać auta, to nikt nie będzie kręcił nosem że "uuu panie, to pewnie po jakimś dzwonie" :D
Co do zderzaka to wzmocnienie blaszkami zaczepów to chyba jedyna opcja.

Dopisano 11 sie 2017, 10:57:

Dzięki za wskazówki. Faktycznie, są dwa wykręcane odboje. Pokręciłem trochę nimi, teraz jest już równiej w stosunku do błotników, ale za to jakby za bardzo odstaje do przodu w stosunku do lamp. No nic, na szczęscie nie zamierzam sprzedawać auta, to nikt nie będzie kręcił nosem że "uuu panie, to pewnie po jakimś dzwonie" :D
Co do zderzaka to wzmocnienie blaszkami zaczepów to chyba jedyna opcja.
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 19:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121