Pojawiający się komunikat EAC

Mazda2 2002–2007

Postprzez MareckiBojan » 12 kwi 2017, 21:25

Witam wszystkich. Przeglądając forum natrafiłem na podobny temat,ale postanowiłem założyć nowy gdyż mój przypadek jest trochę inny. Zaczynając :
Od kilku dni zauważyłem ,że po uruchomieniu auta w miejscy gdzie jest przebieg pojawia się migający komunikat EAC. Z tego co wnioskuję/przeczytałem Mazda przechodzi w tryb "awaryjny" i jest w stanie jak sprawdziłem podkręcić tylko do granicy 3000 obrotów. I jeśli ruszam od razu w trasę to komunikat miga cały czas. Ale gdy po odpaleniu stoję jeszczę ok. minutę komunikat znika i wraca normalna informacja o przebiegu. Jest widoczna całą trasę i dopiero przed wyłączeniem samochodu znów się pojawia. Co ciekawe po zniknięciu EAC znów można przekroczyć granicę 3000 obrotów. Moje pytania brzmi zatem
– Czy ktoś z was miał podobny przypadek?
– Co może być przyczyną pojawiającego i znikającego komunikatu
-Czy mogę jechać w dłuższą trasę(niestety jest to konieczne) bez większych obaw skoro nie jest to stały komunikat?
_ Czy jest możliwość,że po wyjęciu akumulatora promlem ustanie całkowicie czy tylko chwilowo się zresetuje?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam <spoko>
Załączniki
20170410_161207_HDR.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2016, 20:16
Posty: 10
Auto: Mazda 2 DY 2004

Postprzez skocio » 24 kwi 2017, 14:12

– Czy ktoś z was miał podobny przypadek?
Tak, ja miałem.

– Co może być przyczyną pojawiającego i znikającego komunikatu
Przyczyn może być wiele. Na pewno nie jest to przepustnica jak piszą na google. U mnie była to awaria cewki zapłonowej. Z tym, że cewka nie padła całkiem a niedomagała – raz błąd EAC mi się pojawiał, później nie, później znowu tak i znikał po chwili, generalnie jak u ciebie. EAC oznacza tryb awaryjny i żeby dowiedzieć się o co chodzi, trzeba podpiąć samochód pod OBD. W moim przypadku przejściówka bluetooth za 14 zł z allegro i aplikacja na telefon wystarczyły by rozwiązać problem. Ewentualnie do jakiekolwiek warsztatu i za 50 zł ci błędy sprawdzą.

-Czy mogę jechać w dłuższą trasę(niestety jest to konieczne) bez większych obaw skoro nie jest to stały komunikat?
Jechać możesz, najwyżej wrócisz na lawecie ;) ja bym nie ryzykował, bo najpierw EAC wyskakiwało mi na chwile a z czasem na dłużej.

_ Czy jest możliwość,że po wyjęciu akumulatora promlem ustanie całkowicie czy tylko chwilowo się zresetuje?
Nie ma. Ani nie ustanie ani się nie zresetuje – sprawdzone z autopsji.
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2013, 18:19
Posty: 54 (0/3)
Auto: Mazda 121 DB
1.3 KAT 1994
Mazda 2 DY 1.4 2004

Postprzez MareckiBojan » 18 cze 2017, 19:26

I w moim przypadku wyjęcie akumulatora na noc pomogło. Komunikat pojawił się w prawdzie jeszcze raz ale potem znikł i już od 2 miesięcy nie powraca :–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2016, 20:16
Posty: 10
Auto: Mazda 2 DY 2004

Postprzez dominick91 » 27 cze 2017, 19:03

Witam, w mojej Madzi komputer wskazuje na "błąd czujnika położenia przepustnicy". Przesłona nie ma luzów, została wyczyszczona razem ze stykami czujnika. Na razie brak info co dalej, zobaczę za kilka dni.

Ogólnie, błąd EAC pokazywał mi się po rozruchu silnika, po kilkugodzinnym postoju auta. Auto nie reaguje na pedał gazu, samoistnie gaśnie. Po ponownym włączeniu silnika błąd się nie pokazuje.
Początkujący
 
Od: 2 lip 2016, 12:05
Posty: 21 (0/1)
Auto: Mazda2 1.4 i 16V (80KM) 2006

Postprzez Jacek B » 10 lip 2017, 10:57

ten komunikat sygnalizuje błąd, a jaki to błąd należy odczytać z komputera.
Ja miałem taki błąd z powodu:
1) wtryski
2)EGR
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 18:21
Posty: 48
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 2
2003 DY Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121