kopci 1.4 Diesel

Mazda2 2002–2007

Postprzez Jacek B » 11 mar 2016, 00:15

Witam
Od czasu do czasu mam taki problem ze z rury wydobywaja sie kłeby białego (może siwy) dymu.
Zauważyłem ze dzieje sie to wtedy gdy silnik sie juz rozgrzeje po dłuższej jezdzie w korku. Pusci troche dymu i pożniej juz w porzadku. Kiedy znowu go troche "przymule" np nastepny korek to moze sie zdarzyc ze znowu pusci białego baczka.
Czy ktos miał cos podobnego.
Pozdrawiam
Jacek B

Dopisano 11 mar 2016 0:17:

A zapomniałe dodac ze płynu chłodniczego nie ubywa, pod korkiem oleju nie robi sie zadna maź. Mocy nie traci. Mechanik wykluczył uszczelke pod głow.
Jacek B
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 19:21
Posty: 48
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 2
2003 DY Diesel

Postprzez MareckiBojan » 1 kwi 2016, 21:47

Witam. Od 2 tygodni zauważyłem podobne objawy. Rano gdy odpalam auto i ruszam w spokojnie w trasę wszystko niby ok. Jednak po chwili po szybszej zmianie biegu z 2 na 3, 3 na 4 z rury zaczyna lecieć OGROMNA chmura dymu w kolorze biało/siwym. Trwa to ok 2-3 min. jazdy po czym wszystko wraca do normy. Tak jak u kolegi wyżej płynu nie ubywa, olej ok. Zna ktoś może przyczynę takiej sytuacji? Może rodzaj wlewanej ropy, filtr paliwa itp?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2016, 21:16
Posty: 10
Auto: Mazda 2 DY 2004

Postprzez Jacek B » 21 cze 2016, 21:35

I wyjasniło się.
Wtryski.
Jeden puszczał paliwo w wydech. Kopciło na biało, i wyło wyraźnie czuć rope w dymie.
1 wtrysk wymieniony na używke reszta regeneracja.
Przy okazji zmieniłem koło pasowe wału. Zakupione w ASO jedyne 600.
Mam w związku z tym pytanie.
Po tej całej robocie dziwnie pyka, cyka, stuka mi silnik. Czy to normalne. Czy ktos tak miał.
Poza tym silnik zrobił sie bardzo dynamiczny, az nieprawdopodbnie.
Nawet nie wiem kiedy wchodzi na 3000 obr. I chyba jest cieszej.
No poza tym stukaniem.
Przykłady
https://www.youtube.com/watch?v=Ju9WdPCbeq8
https://www.youtube.com/watch?v=iUMih8U_Hdw

Czy to z powodu wtrysków czy moze koło pasowe sobie stuka (jest nowe orgniał Mazda).

Pozdrawiam
JB
A jednak regeneracja nie udała się. Zostały wymienione wszystkie na używane.
Piezzoelektryki tylko wymiana. A może serwis był do du.....

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 19:21
Posty: 48
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 2
2003 DY Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121