Zamek tylniej klapy bagażnika

Mazda2 2002–2007

Postprzez Tackgnol » 14 kwi 2015, 21:55

Witam,

to mój pierwszy post i od razu z problemem ;).

Mam permanentnie świecącą się kontrolkę otwartych drzwi mimo że wszystkie są zamknięte co jak wiadomo nie pozwala mi z pilota zamykać samochodu...
Skąd wiem że jest to kwestia bagażnika a nie innych drzwi? Wcześniej już miałem pewne problemy z klapą więc tu zacząłem szukać. Klapa zamyka się poprawnie (trzeba nacisnąć klamkę żeby ją otworzyć, samo szarpanie nic nie pomaga) natomiast mimo tego kontrolka się świeci. JEDNAK, za pomocą kluczyka docisnąłem ruchomy element zamka do pozycji którą ja rozumiem jako zamknięty i... kontrolka zgasła. Eureka ewidentnie część nie pracuje jak powinna.

Hipoteza która mam jest taka że podczas zamykania bagażnika element ruchomy zamka przesuwa się na tyle aby drzwi zamknąć, natomiast nie na tyle żeby dość do momentu w którym dochodzi do zamknięcia obwodu i zgaśnięcia kontrolki.

Teraz pytania bo nie przyszedłem się tu chwalić ile wykombinowałem:
1. Czy ktoś się spotkał z takim czymś wcześniej w swoim samochodzie?
2. Jeśli tak to jak to naprawiliście, czy może mechanik da radę?
3. Jeśli doszłoby do konieczności wymiany to gdzie mogę taki zamek kupić, patrzyłem w 2 firmach gdzie normalnie kupuje moje części (4cars i Intercars), ale oni tego elementu nie posiadają...
Tackgnol
 

Postprzez oxyholic » 19 kwi 2015, 12:24

Hej,

czy ten problem powraca regularnie?

Kilka dni temu miałem identyczną sytuację – nie domykała się klapa bagażnika, i tak samo jak u Ciebie by bagażnik otworzyć musiałem normlanie użyć klamki. Jednak zdiagnozowałem to w ten sposób, że klapa owszem była zatrzaśnięta, ale niedomknięta, czyli można nią było lekko poruszać – identycznie jak w przypadku gdy nie domkniesz drzwi, one też są wtedy lekko ruchome.

Również pogrzebałem przy zamku i problem zniknął. Założyłem na razie, że jednorazowo coś się przycięło, może wpadł jakiś paproch albo coś nie odbiło, zdarza się (i na razie nie powtarza). Tobie się to powtarza za każdym razem?

Całkiem możliwe, że trzeba będzie za jakiś czas po prostu wymienić zamek lub zapadkę, ot zwykłe zużycie.

Ja zamka szukałbym na allegro, ostatnio wyhaczyłem tam dwa zagłówki do moich nietypowych foteli, więc i zamki pewnie będą mieli :)
Początkujący
 
Od: 24 lut 2015, 14:04
Posty: 17 (1/0)
Auto: Mazda 2 1.4 D 2003 r.
<3

Postprzez pawelek_krak » 22 kwi 2015, 09:40

Trzeba rozebrać klapę i zobaczyć może wystarczy wyregulować zamek albo rygiel, lub przeczyścić krańcówke.
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2009, 17:11
Posty: 33
Skąd: Kraków
Auto: Mazda Mx 3 1.6 16v

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121