Mazda 2 DY 1.4 80km 2003r. nie odpala po rozładowaniu akumulatora

Mazda2 2002–2007

Postprzez severr » 8 mar 2015, 17:28

Witam,
Mam problem z odpaleniem Mazdy. Opiszę po krótce co się stało. Auto stało nie odpalane ok. tygodnia. Pewnego wieczoru chciałem odpalić i okazało się że akumulator jest rozładowany. Podładowałem go ok godziny i odpaliło normalnie. Siostra pojechała tego wieczora nim do domu 3km odemnie. Rano jadąc do mnie samochód zgasł jej na skrzyżowaniu, odpaliła go i zaczął szarpać ale po prau metach jazdy zaczął pracować równo. Dojechała do mnie i zaparkowała na poboczu i przyszła żebym otworzył bramę. Na podwórko już nie wjechałem bo auto nie chciało odpalić. Przekręcając kluczyk usłyszałem że akumulator nie ma siły przekręcić rozrusznikiem, wskazuwki poszły do końca i wróciły. Podpiąłem aku z mojego auta i też niestety nie odpalił, rozrusznik kręci jak szalony. Wepchnąłem na podwórko i sprawdziłem, że iskra jest na każdej świecy, po przekręceniu kluczyka słyszę pracę pompy paliwa przez kilka sekund, sprawdziłem i do listwy wtryskowej dociera. Mam wrażenie że immobilaizer uniemożliwia mi odpalenie samochodu. Na wyjętym kluczyku ze stacyjki miga czerwona kontrolka auta z kluczykiem, kiedy przekręcam kluczyk, gaśnie. Przeczytałem wiele postów i dowiedziałem się, że mógł uszkodzić się komputer ale wszyscy pisali że to dotyczy diesli a ja mam benzynę. Czy jest możliwe że rozładowany akumulator narobił tyle problemu. Jutro podepnę go pod kompa i może dowiem się coś więcej. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
severr
 

Postprzez lantan » 10 mar 2015, 13:37

I jakieś nowe informacje po analizie komputerem?
Próbowałeś może jak auto zachowuje się na innym kluczyku?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2014, 14:39
Posty: 161 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 2 DY, 2003r., 1.4 80KM, Pb+LPG

Postprzez an15 » 10 mar 2015, 15:12

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, czy któryś nie jest przepalony.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2013, 11:08
Posty: 52
Auto: Mazda 5 2,0 B, 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121