Mazda 2 2004 1.4 CiTD – programowanie pilota

Mazda2 2002–2007

Postprzez KrzysiekS » 12 lut 2012, 17:17

Witam,

mam dodatkowego pilota Visteon 41803 do mojej Mazdy. Pilot ma te same oznaczenia, co ten, którego używam. Próbuję go zaprogramować, ale moja Madzia nie wchodzi w tryb 'uczenia'. Próbowałem kilka razy i nie reaguje na poniższą instrukcję (z książki serwisowej).

Macie jakieś pomysły jak włączyć jej tryb nauki?

Kod: Zaznacz cały
Close all doors and open the driver door only.
2. Turn the ignition key from position OFF to ON to OFF to ON to OFF to ON to OFF, leaving the key in the ignition switch.
3. Push the driver side interior lamp switch located on the B-pillar three times.
4. If the previous two steps are successful, the door lock will lock and unlock once automatically, indicating that the learning mode has been initiated and that the remote transmitters can now be programmed.
5. Press any one of the buttons on the remote transmitter. The door lock will lock and unlock which indicates a new transmitter code has been successfully received.
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2008, 10:15
Posty: 17
Auto: Mazda 2, 1.4CiTD, 2004

Postprzez Anarchangel » 1 mar 2012, 22:20

Olej to co tam napisali i zrób tak jak Ci napiszę
1. drzwi od kierowcy mają być otwarte (na oścież ;)), włóż kluczyk w stacyjkę i szybko przekręć na ON (nie ACC!) oraz z powrotem na OFF – trzy razy masz wykonać tę czynność (na końcu kluczyk zostaje w stacyjce w pozycji OFF)
2. wciśnij trzy razy przycisk na framudze drzwi (czarny gumowy wciskany zazwyczaj przez zamykające się drzwi)
– auto powinno zareagować zablokowaniem i odblokowaniem drzwi (jeśli całość wykonałeś odpowiednio szybko), wtedy wciśnij dwukrotnie przycisk zamykania na każdym pilocie (który chcesz zaprogramować, nawet wtedy jak wcześniej już był zaprogramowany), natomiast auto powinno zareagować na podwójne przyciśnięcie każdego pilota (o ile ów jest sprawny i odpowiedni pod dany model/rocznik).
Następnie zamykasz drzwi a samochód kończy procedurę i masz działające piloty...
Daj znać jak poszło...

Edit: czytając sposób producenta, wydaje mi się, iż w moim sposobie jest pewien istotny drobiazg, który musi być zachowany, a mianowicie przełącznik wewnętrznego oświetlenia musi być ustawiony (podczas wykonywania całej procedury) w pozycji DOOR – przepraszam, że mieszam, ale to było przelotne wrażenie, jako, że sprawdziłem dzisiaj i wyszło, iż pozycja przełącznika światła wewnętrznego nie rzutuje na proces procedury... Przyznam, iż na początku też miałem problem wejścia w proces programowania, ale może zbyt wolno to na początku robiłem?
Ostatnio edytowano 2 mar 2012, 20:18 przez Anarchangel, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2012, 20:50
Posty: 32
Auto: MAZDA 6 TS D 143KM (2006) Estate

Postprzez KrzysiekS » 2 mar 2012, 07:52

Hmm... ciekawe z tym światłem. Generalnie wciskałem ten gumowy przycisk przy drzwiach, jak to w instrukcji, jednak nie przyszło mi do głowy, że pozycja światła w kabinie może mieć znaczenie. Wieczorem lub w weekend przetestuję i dam znać.

Dzięki! :)

// EDYTA

UDAŁO SIĘ! MAM DWA PILOTY! <jupi>

Dziękuję bardzo. Ta lampeczka musiała być powodem tego, że autko nie wchodziło w tryb nauki.
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2008, 10:15
Posty: 17
Auto: Mazda 2, 1.4CiTD, 2004

Postprzez Indracht » 26 paź 2020, 17:50

Witam. Mam mazdę 2 2004 rok i problem z programowaniem dochodzę do trybu nauki cz i dalej nie mogę przebrnąć tj.centralny zamek klika ale jak naciskam pilot nic się nie dzieje bateria wymieniona na nową. Ma ktoś jakiś pomysł
Początkujący
 
Od: 26 paź 2020, 17:27
Posty: 1

Postprzez Sikorka3001 » 24 lis 2020, 15:06

Witam. Niedawno kupiłam Mazdę 2 i wszystko byłoby super, gdyby nie pilot. Niestety nie działa. Początkowo myślałam że to wina baterii, ale wymieniłam na nową i nic. Próbowałam go programować z tym przekręcaniem kluczyka i zamykaniem drzwi i do pewnego momentu jest ok. Autko niby reaguje, zamek się zamknie, otworzy i koniec. Nic więcej się nie dzieje i pilot dalej nie działa. Jednak przy wciskaniu czegokolwiek na pilocie zapala się czerwona lampeczka na pilocie. Nie wiem, może coś robię nie tak? A może to pilot jest inny niż powinien. Jest na nim napisane Visteon 41781. Może ten pilot nie pasuje, a poprzedni właściciel dał jakikolwiek :–) Sama nie wiem... Poradźcie coś bo się baba nie zna.. <lol>
Początkujący
 
Od: 24 lis 2020, 11:15
Posty: 1
Auto: Mazda 2, 2007 rok, benzyna

Postprzez Nomad77 » 6 sty 2023, 11:48

Witam, mam pytanie czy udalo sie rozwiazac problem z pilotem aby otwieral i zamykal mazde? Mam dokladnie ten sam problem i nie wiem jak z tego wybrnac. Pamietasz moze ?
Początkujący
 
Od: 6 sty 2023, 11:43
Posty: 1
Auto: Mazda 2 dy 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121