Mazda 2 Problem z grzaniem i ubytek płynu chłodniczek.

Mazda2 2002–2007

Postprzez japonczyk » 1 sty 2012, 18:15

Witam!
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 2. Chodź powinienem tutaj dodać, że jest to szczęście w nieszczęściu, albo nieszczęście w szczęściu. <glupek2> Od samego początku problemy: 1. brak termostatu 2. uszkodzona skrzynia biegów 3. uszkodzony zderzak. Bądź mądry pisz wiersze – przestrzegam wszystkich przed oszustami z ogłoszeń internetowych. Ale nie o tym chciałem pisać, bo powyższe problemy zostały rozwiązane i mam nadzieję, że nigdy nie powrócą.
Niestety ostatnio pojawił się kolejny kłopot. Wyjechałem w trasę ok 300 km. I jak to na trasie chciałem trochę przycisnąć, żeby zobaczyć jakie możliwości ma to autko... a tu porażka. Powyżej 110 km/ h samochód się grzeje jak diabeł przy 130 km / h wskazówka zaczyna szaleć i powoli ale nieuchronnie zbliża się do górnej gorącej granicy. Więc trzeba zwolnić do 110 km/h i wówczas wszystko wraca do normy. Niestety po takiej podróży trzeba uzupełnić płyn chłodniczy. Dodam jeszcze tutaj, że jest to wersja z małym silnikiem 1.25 i 70 km. Zastanawiam się czy to , że jak go kupiłem i miał wycięty termostat nie ma związku z tą całą historią i czy przypadkiem uszczelka pod głowicą nie jest do wymiany..:/ Wiatrak pracuje prawidłowo. Dodam też, że wcześniej zrobiłem kilka tyś. km nie przekraczając 100 km/h i ubytku płynu chłodniczego nie zaobserwowałem. Może ma ktoś jakiś pomysł?
japonczyk
 

Postprzez ukash_tychy » 1 sty 2012, 19:57

Brak termostatu powodować powinien niedogrzewanie silnika (obieg cały czas otwarty) – nie jestem biegły w tej kwestii, ale to chyba nie mogło spowodować wydmuchania uszczelki. Co nie znaczy, że jest ona OK, może termostat został celowo wymontowany aby klient nie zorientował że auto gotuje się? Trochę to dziwne, że tylko przy dużej prędkości masz takie przygody.. Popatrz czy na korku na chłodnicy/bagnecie nie pojawia ci się "majonez" (olej z plynem), czy ci nie kopci na biało. Czasem też czuć płyn chłodniczy w spalinach. A najlepiej żeby ci to jakiś zaufany mechanik obejrzał,
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2009, 22:28
Posty: 174 (0/3)
Skąd: Tychy
Auto: jest: KF PE-VPS, 165KM, 2020, SkyPassion, Polymetal Grey;
była: GL PE-VPS, 165KM, 2017, SkyPassion, Soul Red;
DW B3, 72KM, 1999;
był: LA NFU VTR, 110KM, 2007

Postprzez japonczyk » 1 sty 2012, 20:39

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Chyba rzeczywiście odwiedzę w tym tygodniu mechanika. Mam jednego zaufanego tyle, że nie jest ekspertem od mazdy, ale może jakoś mi pomoże. Mam nadzieje, że naprawa nie będzie kosztowała tyle co wymiana skrzyni biegów. Miał być bezawaryjny, a póki co stał się skarbonką bez dna. Nie polecam tego modelu:/
japonczyk
 

Postprzez ukash_tychy » 1 sty 2012, 20:56

trafił ci się wyjeżdżony egzemlarz najwyraźniej. ja miałem problemy z termostatem w Demio, ale skończyło się bez zdejmowania głowicy – wiem, że pytałem ile wymiana uszczelki by kosztowała, ale nie pamiętam i nie chcę cię w bląd wprowadzić. 2ki nie znam, ale prawdopodobnie jest konstrukcyjnie prosta tak jak i Demio, więc dobry mechanik nie powinien mieć kłopotu. jak zrobisz temat to się pochwal – osobiście jestem bardzo ciekawy co twej madzi dolega
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2009, 22:28
Posty: 174 (0/3)
Skąd: Tychy
Auto: jest: KF PE-VPS, 165KM, 2020, SkyPassion, Polymetal Grey;
była: GL PE-VPS, 165KM, 2017, SkyPassion, Soul Red;
DW B3, 72KM, 1999;
był: LA NFU VTR, 110KM, 2007

Postprzez japonczyk » 3 sty 2012, 22:31

Po wizycie u mechanika, który stwierdził, że to sprawa uszczelki. Koszt wymiany uszczelki pod głowicą ok 1000 PLN. Doradził mi, żeby sprawy nie ruszać i jeździć spokojnie. Zastanawiam się czy nie pojechać do jeszcze innego mechanika i zobaczyć co powie. W między czasie okazało się, że łożysko z przodu jest na wykończeniu i trzeba wymienić. Kosz łożyska 120 zł + robota. Chyba póki co zajmę się tym łożyskiem a z uszczelką dam sobie spokój. No nic póki co pozostaje mi szaleć do 110 km / h. Nie wiem co będzie w lecie przy 30 stopniowych upałach, ale będę się martwił później. W dalszym ciągu nie polecam Mazdy 2, albo jest tak jak pisze ukash.dg@poczta.fm – "trafił ci się wyjeżdżony egzemplarz":/ Pozdrawiam wszystkich miłośników mazdy!
japonczyk
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121