Strona 1 z 1
Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
19 sie 2011, 11:32
przez pierremazda2
Zabudowałem do mojej Mazdy2 światła dzienne

Oczywiście są to swiatła z homologacją!
Jak wam się podobają?

Re: Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
19 sie 2011, 16:22
przez marcpol
dużo samochodów ostatnio zakłada takie a jak z policją nie ma problemu że nie włączone światła i z tyłu nic się nie pali ? bo jak nie to dobra sprawa

Re: Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
19 sie 2011, 20:56
przez pierremazda2
marcpol napisał(a):dużo samochodów ostatnio zakłada takie a jak z policją nie ma problemu że nie włączone światła i z tyłu nic się nie pali ? bo jak nie to dobra sprawa

Palą sie tylko dzienne z przodu gdyz w swietle przepisow dzienne z tylu w dzien niepotrzeba. No a jak wieczorem robi sie ciemno to wlaczam tradycyjne swiatla i oczywiscie dzienne automatycznie gasną gdyz wbudowany automat je wylacza.
Uzytkuję te lampki juz ponad miesiąc i powiem szczerze ze juz się splacily. Mozna zaoszczedzic samego paliwa jakies 200-300ml na 100km. Ktos powie ze to nie wiele.. Ale oszczednosc alternatora, akumulatora, no i samych zarówek napewno bezcenna. Juz nie wspomne o tym ze nie musze pamietac o ich włączeniu gdyz właczają sie same wraz z rozruchem silnika

Re: Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
5 wrz 2011, 12:48
przez adim0828
Fajny bajer i całkiem nieźle wyglądają.
Re: Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
2 lis 2011, 21:52
przez Marcian
pierremazda2 jaki koszt takich swiatelek? montowales je u jakiegos elektryka? bo wydaje mi sie ze nie jest to taka prosta sprawa zeby zrobic to samemu. Fajnie wygladaja te swiatelka i wlasnie podobno szybko sie zwracaja.
marcpol Policja sie nie czepia nic jesli spelnione sa warunki:
1. Zamontowane swiatla do jazdy dziennej maja homologacje w Polsce czyli sa dopuszczone do legalnej sprzedazy w Polsce jako swiatla do jazdy dziennej z jakims szczegolnym oznaczeniem, nie wiem jakim.
2. Zamontowane sa w sposob taki ze jak sie wlacza swiatla mijania to swiatla do jazdy dziennej automatycznie gasna.
3. Wymagane sa tylko z przodu takie swiatla do jazdy dziennej
Re: Moje swiatła do jazdy dziennej Mazda2 (2004r)

Napisane:
3 lis 2011, 22:44
przez pierremazda2
Koszt teraz to juz nawet mniej niz 100zl ja zakupilem na wszystkim znanym portalu za 140zl + 20zl podlaczenie jednego kabelka (plusa) u elektryka. gdyz byl problem ze znalezieniem plusa pod maską. A musi dawac prad dopiero gdy wlacza stacyjke. Dlatego przeciagnął ten kabelek elektryk bezposrednio gdzies tam od bezpiecznikow. Reszte podłączysz sam bo to prostota.
1. Oczywiscie lampy sa z homologacja E4 RL wbita na szkle
2. to juz sam odpowiedziales
3. pisałem w poscie wyzej i tak wlasnie jest
Automatycznie włączane światła mijania – jak wyłączyć

Napisane:
29 lut 2012, 15:04
przez haqna
Jak wyłączyć automatycznie włączające się światła mijania po przekręceniu kluczyka w stacyjce? Muszę jechać z tym do serwisu?

Napisane:
29 lut 2012, 17:04
przez People_Hate_Me
łącze tematy. mamy już temat o światłach to niech będzie all w jednym

Napisane:
4 sty 2014, 13:05
przez Arton
pierremazda2 jak zostały podłączone przewody tak że w momencie przekręcania kluczyka światła się zapalaja oraz przy włączeniu tradycyjnych świateł ledy gasą. Chodzi mi właśnie o podłączenie tego plusa (gdzie ci go elektryk podpiął .