Szyba nie podnosi się po otwarciu

Mazda2 2007–2014

Postprzez domis77 » 17 sie 2022, 21:49

Hej!
Mam specyficzny problem dotyczący automatycznej szyby po stronie pasażera. Podczas otwierania szyby, gdy jest ona już maksymalnie wsunięta a przycisk otwierania zostanie jeszcze przytrzymany kilka sekund dłużej nie da się jej ponownie podnieść.
Jedynym sposobem jest wtedy wyjęcie i ponownie włożenie silniczka – wtedy się podnosi. Spróbowałem założyć na szynie "ogranicznik" w postaci śruby aby szyba nie opuszczała się do końca ale efekt był taki sam – zacięcie silniczka.

Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z takimi problem, lub może ma pomysł czym to może być spowodowane?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Początkujący
 
Od: 17 sie 2022, 21:35
Posty: 1
Auto: Mazda 2 DE 2008 1.5

Postprzez donpedro5 » 29 sty 2024, 20:14

Kup zestaw naprawczy mechanizmu podnoszenia szyby. Po opisanych przez ciebie objawach ciężko mi jednoznacznie stwierdzić czy to problem z linką, siłownikiem czy jego osprzętem, ale widzę że masz Mazdę 2, a w modelach z tamtych lat często występował problem właśnie z zębatkami w siłowniku. W otwarciu wygląda on jak na zdjęciu także dostęp do wymiany tych zębatek nie jest raczej szczególnie skomplikowany.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 26 lip 2023, 11:45
Posty: 13 (4/0)
Auto: Mazda 6 GJ (III generacja) 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121