Jak zamontować wideorejestrator ( przód i tył ) 70mai a500s

Mazda2 2007–2014

Postprzez mazdaTrójkątJazda » 29 sty 2022, 10:21

Witam serdecznie,

Wideorejestrator:
70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ 2.7K/150/WiFi/GPS + RC06

Chciałem się zapytać czy ktoś montował wideorejestrator przód i tył w Mazda 2 i ma jakieś porady na ten temat. Głównie chodzi o pociągnięcie kabla, schowanie go, jakieś uwagi na temat podsufitki czy czegokolwiek innego.
Nigdy jeszcze nie montowałem tego sprzętu i za nim się za to zabiorę prosiłbym o uwagi od doświadczonych Mazdowiczów <3

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 3 lut 2022, 12:15 przez mazdaTrójkątJazda, łącznie edytowano 4 razy
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2021, 16:21
Posty: 33 (8/1)
Auto: Mazda 2 DE
1.5 benzyna
2007
manual

PostTen post został usunięty przez darrecki 4 mar 2022, 01:14.
Powód: Zbyteczne

Postprzez mazdaTrójkątJazda » 15 mar 2022, 15:14

Wideorejestrator przód zamontowałem jak w innych modelach Mazdy ( temat jest gdzieś na forum )
Z pkt widzenia kierowcy, wideorejestrator jest za lusterkiem wstecznym ( z prawej strony ).
1. Kabel poprowadzony do góry do podsufitki i lekko wciśnięty by sie schował.
2. Później w prawo do słupka i tam przy pomocy plastikowej rączki załączonej do zestawu, odegniety i wcisnięty.
3. Słupkiem w dół
4. Wychodzi przy końcu plastiku i schowany pod uszczęlkę
5. Na dole na wysokości końca schowka, mała przerwa w plastiku i poprowadzony kabel pod schowkiem
6. Pod schowkiem, loźno zarzucony na tył schowka, o plastiki się zahaczył i się trzyma
7. Poprowadzony do słupka ze skrzynią biegów i wciśnięty za plastik.
8. Kabel wychodzi spod słupka i bezpośrednio przy podłodze poprowadzony do gniazda zapalniczki :)

Jeszcze nie podłaczałem wideorejestratora na tył, gdyż nie maiłem czasu i trochę nie wiem w sumie jak poprowadzić kabel. Czy ktokolwiek się za to zabierał ? Miał z czymś problemy ?

Pozdrawiam !
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2021, 16:21
Posty: 33 (8/1)
Auto: Mazda 2 DE
1.5 benzyna
2007
manual

Postprzez infernus » 15 mar 2022, 18:42

Ja prowadziłem kanel od kamy, prawą stroną samochodu przy progu pod częściami z tworzyw sztucznych. Demontaż: mocno szarpnąć i nie bać się, że się coś połamie.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2018, 14:46
Posty: 144 (2/11)
Auto: Mazda 2 DE
1349 cc
86KM
2009

Postprzez kedzior9 » 15 mar 2022, 19:49

W przypadku przedniego modułu kamerki Viofo A129-G kabel zasilający poprowadziłem spod lusterka górą w podsufitce, następnie lewym słupkiem do skrzynki bezpieczników po lewej strony kierownicy skąd udało mi się wziąć ACC (kamera potrzebują go by rozbudzić się z trybu parkingowego) oraz + (do normalnej pracy), masę wziąłem wprost z karoserii tzn. po lewej stronie za dźwignią od otwierania przedniej maski jest niewykorzystany otwór gwintowany do którego przykręciłem kabelek.
Edit
Tył poprowadziłem spod lusterka górą w podsufitce do lewej krawędzi, następnie wzdłuż auta przy lewej krawędzi (wystarczy zdjąć uszczelki bez zdejmowania osłony środkowego słupka i odchylić podsufitkę), następnie po odpięciu dwóch kołków od podsufitki (tylna krawędź dachu) peszlem tym po lewej stronie bagażnika (idą nim przewody od ogrzewania tylnej szyby i wycieraczek) przeprowadziłem kabel do tylnej klapy z której wyszedłem tak jak kabelki od ogrzewania szyby (czas operacji około 30 minut)
Początkujący
 
Od: 20 lut 2022, 02:11
Posty: 27 (0/6)
Auto: Mazda 2 DE, 1,5
Mazda 2 DJ, SA-G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121