Mazda2 (DE) – Opinie i Informacje

Mazda2 2007–2014

Postprzez klauduskah » 25 wrz 2008, 16:59

Mam trzy tygodniową 2, praktycznie nie ma wogole roznicy miedzy 1,3 a mocniejszym silnikiem z 1,4 – nie odczuwalna jazda(na jezdzie probnej jezdzilam ). Ja mam 2 jestem z niej bardzo zadowolona -ni ejest to moje pierwsze auto wiec naprawde moge szczerze napisac ze zasluguje ona w 1000% na ta nagrode 2008 roku :) "najslabsza wersja" wcale ni ejest taka slaba, wymiatam ja po calym miesce i ma ladnego kopa :) 140 leci leciutko a jestem zwolenniczka szybkiej jazdy, spalanie tak jak byo juz powyzej poruszone doslownie ok 5 l , i o dziwo podstawowa wersja jest z wszystkim co jest najwazniejsze – klima, wspomaganie, abs, 6 poduszek(!) supcio radyjko – ma troche twarde zawieszenie czym bylam zdziwina ale jest to spowoowane sweietnym utzrymaniem sie na zakretach przy wiekszej szybkosci tak samo jak i w momentach poslizgu:)
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2008, 13:12
Posty: 7
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 2

Postprzez Maggie » 28 wrz 2008, 10:34

Witam ponownie :) Zdecydowałam się na wersję 86KM – samochód zamówiony i mam nadzieję, że za mniej więcej miesiąc będę mogła zacząć się rozpływać nad tym, jakie to świetne autko :)

Dziękuję wszystkim, którzy podpowiadali mi przy wyborze wersji Dwójeczki.
Maggie
 

Postprzez monkey21 » 6 paź 2008, 11:36

Witam!
Zastanawiam sie poważnie nad zakupem nowej Mazdy 2. W salonie we Wrocławiu zaproponowano mi wersję Exclusive 1.3 86 KM metalick za 49 000 + autoalarm. Mało osób jak narazie jeździ nową Mazdą ale na zachodzie jak wiadomo bije rekordy popularności. Martwi mnie jednak kilka spraw, – jak wygląda wrocławski serwis, ceny przeglądów i ewentualnie części, ubepieczenie no bo AC też by się przydało. Wyposażenie jest świetne i w tej klasie choc już długo szukam nic lepszego nie znalazłem. Co myślicie na ten temat? Napiszę, że jeżdżę sam z żoną a na dłuższe trasy to pewnie tylko raz w roku np do Chorwacji. Na miasto chyba jak najbardziej...
monkey21
 

Postprzez Globy » 9 paź 2008, 16:13

W tej wersji wyposażeniowej i silnikowej świetny wybór – ma już na pokładzie klimatyzację. Dzięki lekkiemu i poręcznemu nadwoziu dobrze przyspiesza, jest oszczędna oraz zwrotna <usmiech> Jeśli chodzi o ceny przeglądów, z pewnością w ASO udzielą Ci takich informacji. Oficjalna sieć serwisów rozwija się, jednak w zakresie obsługi nowych modeli ma dostęp do bieżących szkoleń oraz informacji producenta, więc nie będzie problemu. Poza tym "dwójka" poprzedniej generacji była bezawaryjna, czego można się spodziewać i po tej ;) W kwestii AC spytałbym o promocję na 1. rok również u dealera za procent wartości auta, powodzenia!
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Maciej A.N. » 13 lis 2008, 12:53

'Witam, przymierzam się do kupna nowego auta i bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem Mazdy2 (prawdopodobnie to będzie wersja Exclusive 1.3 86 KM). Czytałem całkiem pozytywne opinie o aucie, a negatywów było mało. Podobno jest dosyć ekonomiczny w eksploatacji, stosunkowo tani, no i cóż w pewnym sensie dosyć unikalny na polskich drogach (Mazda chyba dopiero przebijają się na rynku). Ważny jest też komfort jazdy, choć nie należę do gigantów i powinienem się w nim raczej mieścić i czuć wygodnie. Dotychczasowym autem nie jeździłem dużo, no ale prawdopodobnie wkrótce się to zmieni. Potrzebuję zatem auta głównie do poruszania się po mieście (Kraków), ale w perspektywie będzie kilka, dalszych wypadów w ciągu miesiąca. No i chciałbym też wybrać się na dłuższy trip po Europie w wakacje. Ważna jest więc niezawodność. Co zatem sądzicie? Czekam na opinie.
Maciej A.N.
 

Postprzez strOOs » 13 lis 2008, 14:01

Maciej A.N. a moze biedniejsza wersja ale 3? Nie wiem jak w 2 bedziesz jechal na trip po Europie – jest calkiem duza w srodku, ale moze Ci troche brakowac miejsca – zalezy w ile osob.

A najbardziej to polecalbym wybor 323F BJ jesli nie musi to byc koniecznie nowe auto. Auto jest srednie/duze, z duzym bagaznikiem, ladna sylwetka, porzadne silniki.
BJ z konca produkcji napewno nie mozna uznac za auto awaryjne.

O takim modelu mowie:
Obrazek
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 23:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Maciej A.N. » 13 lis 2008, 16:29

Ta podróż to tylko we dwójkę, więc aż tak dużo miejsca nie potrzebuję. Poza tym chyba wolałbym dołożyć do mniejszego modelu, to potem przy ewentualnej sprzedaży można korzystniej sprzedać.
Maciej A.N.
 

Postprzez strOOs » 13 lis 2008, 17:22

Maciej A.N. no nie wiem jak z ta sprzedaza. Porownaj ceny Micry z tych rocznikow co BA. Na poczatku kosztowaly podobnie.
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 23:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Flawia » 14 lis 2008, 22:16

ja jeżdże nową mazdą2 86 km impression, wybrałam kolor czerwony cardinalrot ;–) co do tego lakieru to od razu uprzedzam, że serwis mazdy nie dysponuje lakierem cardinalrot w buteleczkach do drobnych napraw rys, więc gdybyś chciał inny kolor to dowiaduj się czy jest dostępny w butelkach (przynajmniej w przypadku gdy kilka kolorów Ci się podoba) w ASO wmawiali mi że czerwień będzie inna, ale nie dałam sie, byłam pewna że będzie tak czerwona jak ja chcę, ale oszukali mnie na niebieskim: zastanawiałam sie nad nereus blau, pokazali mi mazdę ciemnogranatową i wmówili że taki jest ten nereus blau. A teraz już 2 razy widzialam najnowszą mazdę w kolorze nereus blau przepięknym i wcale nie granatowym! no ale nie mam mocno za złe gdyż wypadało zmienić niebieskiego forda na coś w innym kolorku :–) ale przyznam że trójka jest tak podobna do dwójki że jestem mylona na mieście z czerwoną trójką ( "Czy Pani jest z Mierzyna? tam stoi identyczne auto").
Ciekawą zaletą ogromnego wnętrza dwojki jest że można przejść wewnątrz auta z przedniego miejsca na [jakie?]! bo nic nie zawadza między przednimi fotelami, półeczki są nizutko, normalnie prawie jak w autobusie :–)
a teraz baaardzo doceniam podgrzewany fotel, zawsze mi przypomina przykładanie w dziecinstwie pleców do pieca :–) baaardzo przyjemny bonus na zimne poranki.
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez artisan » 16 lis 2008, 15:43

ja również przymierzam się do zakupu auta i oczywiście biorę pod uwagę nową "dwójkę". W ostatni czwartek odbyłem jazdę testową. autko jest bardzo sympatyczne, idealne do jazdy po mieście, zwrotne i dość żwawe (ja jeździłem (1,3 86km). Z przodu jest dużo miejsca (jak na tak małe autko), szerokość jak w starej dwójce a nawet prawie tak jak w Protege, w każdym razie nie ocierasz się z pasażerem rękawami :), z tyłu jest dużo gorzej, wygodnie może jechać dziecko albo ktoś niski. Generalnie autko dla dwóch osób, może z małym dzieckiem. Zewnętrznie samochód jest b. ładny, dobrze wykonany. Ważne że jest produkowany w Japonii bo stara "2" była produkowana w Hiszpanii i w pewnych szczegółach jakości wykończenia to widać. Nowa "2" bardzo się podoba kobietom (moja żona w każdym razie jest nią oczarowana). Ja się zastanawiam i przeglądam tez oferty innych producentów bo w tej cenie i po ostatnich obniżkach w innych firmach można już się rozglądać w klasie kompaktów. Na Mazdę 2 nie ma obniżek, gdyż dobrze sprzedaje się na całym świecie.

Ja jednak jestem fanem Mazdy i mam wyrzuty nawet oglądając samochody innych producentów <ganja>
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 10:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez kaeszal » 17 lis 2008, 16:50

Madziolka 2 rulez;), zdecydowanie. Też się do niej przymierzam, też doo wersji 1,3l (86 KM). Miłe dla oczu auto, nienajgorsze wyposażenie. Mam podobne odczucia co artisan co do komfortu jazdy i przestronności. No, ale nie ma robić za dostawczak ;), tylko ludzi wozić. Na szczęscie pozostało mi tylko zebrać trochę więcej kaski, i mam nadzieję, że już wkrótce sobie pojeżdże.
kaeszal
 

Postprzez Flawia » 17 lis 2008, 20:15

gdybym była psem, to bym napisała, że merdam ogonem jak widzę jakąś mazdę na mieście, wszystkie wzbudzają moje ciepłe uczucia, po prostu sami koledzy! jakoś nie pamiętam żebym podczas jazdy fordem cieszyła się że ktoś też ma forda ;–)
Wiem że z praktycznego punktu widzenia to za ta kasę można mieć nienajmniejsze autko innej firmy. Ale mazda jakoś tak to potrafiła zrobić, że wogóle nie mam odczucia, że jazda najmniejszym modelem jest jazdą najtańszym modelem, w dodatku jeśli niektórzy inni wiedzą, że jest to bardzo drogie małe autko, to czuję się jeszcze lepiej <jupi> Mnie przekonało to, że gdzie indziej, przy rzekomo tańszym aucie, gdybym chciała mieć taki sam ful wypas to bym zapłaciła o wiele więcej wiec jednak się opłaca :–) Jeżdżę japońcem a nie jest to powszechna toyota! :–)
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez Mazda2 » 17 lis 2008, 20:22

Ja mam poprzednią Mazdę 2 i uważam, że nowa jest ładna, ale na zewnątrz. W środku powinni zastosować jasną kolorystykę, a nie wszystko na czarno, z wyjątkiem bogatszych wersji, które na kierownicy mają srebrne wstawki. Poza tym to rzadkość, żeby kolejna generacja była dużo mniejsza od poprzedniej. Ten samochód jest ładny w kolorze zielony metalik, no i jest autentycznie japoński, ale poprzednia Mazda 2 i tak jest na drugim miejscu w raporcie TUV i pierwszym w raporcie DEKRY w swojej klasie i przebiegu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2007, 20:50
Posty: 50 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 2 DY 1,4 benz.
Mazda 3 BL 1,6 benz. + LPG

Postprzez artisan » 18 lis 2008, 11:02

co do kolorystyki wnętrza muszę potwierdzić twoje spostrzeżenia, kolorystyka wnętrza jest zbyt ciemna a przez to trochę smutna, nie podoba mi się tez materiał z którego jest wykonana kierownica, w starej jest lepiej pod tym względem, co do starej "2" to mnie zaskoczyłeś :) wcześniej ktoś na forum cytował raport w którym "2" wypadła słabo, chociaż ja w swoim egzemplarzu nie miałem żadnych problemów.
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 10:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez Maciej A.N. » 19 lis 2008, 13:17

Zdecydowałem się jednak na tą wersję o której pisałem: Exclusive 1.3 86 KM, chyba jeszcze muszę tylko wybrać kolor <lol>. Pewnie jutro, najpóźniej mnie czeka wizyta u dilera (nieźle to brzmi). Jakoś nie przemawiała do mnie opcja na biedniejszą wersję 323F BJ. Mam nadzieję więc, że już za parę tygodni będę mógł się pochwalić fotkami Madzi. Aż nie mogę uwierzyć, że prawie ją mam.<br>
Zoom zoom hahaha
Maciej A.N.
 

Postprzez brii » 19 lis 2008, 13:35

Maciej A.N. – czekamy na fotki :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez strOOs » 19 lis 2008, 13:45

Maciej A.N. dlaczego biedniejsza wersje BJ? Nie ma BJ w wyposazeniu takim jak 2? :|

Co do koloru to zielona jest bajeczna :)
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 23:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Flawia » 19 lis 2008, 20:07

i co to znaczy exclusive? przecież mamy tam albo impression (naj) albo independence albo impuls. No tak, ale skoro nawet diler używa określenia "ekskluziwe" to jak inaczej klienci mają mówić...
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez strOOs » 19 lis 2008, 20:18

Flawia faktycznie :)

I wlasciwie po przejrzeniu cennika to za 52kPLN to dobra wersja – wszystko zalezy co chcemy – ja bym wolal 323J BJ w 2.0 benzynce i pelnej opcji, bo 2 jest wg mnie mala.
Za polowe tej ceny 2003 rok 143KM :)
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 23:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez artisan » 23 lis 2008, 11:39

W kwestii różnic pomiędzy silnikami 75km i 86 km to jeździłem jedna i drugą wersją, odczuwalnej różnicy nie ma żadnej, te 75 km i 86 km jest dopiero przy 6000 obrotów. Moim skromnym zdaniem znacznie ważniejszy jest maksymalny moment obrotowy: wersja 75 km osiąga 121 Nm przy obrotach 3500 a wersja 86 km osiąga 122 Nm przy takich samych obrotach, więc różnica jest w rzeczywistości żadna.
Co do wyposażenia – w ostatni piątek wieczorem byłem na basenie. wyszedłem ok 22, na dworze mróz, człowiek rozgrzany, samochód zimny, fotele lodowate (moje biedne korzonki :] ) wtedy pomyślałem że podgrzewane fotele to piękna sprawa :)

Na zimę jak znalazł, myślę że warto dopłacić za te siedzenia i lusterka (dzielona tylna kanapa też czasem może się przydać) a przy okazji mieć już jako bonus ciut mocniejszy silnik <lol>
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 10:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121