Pojemność butli LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez mac83 » 25 gru 2017, 22:21

Witajcie!

Pisze ponieważ nie dokopałem się do takiego wątku jak "Jaka największa butla LPG zmieści się do mazdy 6 GH" lub innego samochodu... chciałem założyć taki wątek i się podzielić moim doświadczeniem w tym temacie.
Jako ze moja poprzednia 6 GH 2009 2.5 Sport miała butlę w kole o pojemności netto 49l – tyle tankowałem na stacji, przy okazji zmiany na taką samą lecz z 2011 r. zacząłem się rozglądać za większym zbiornikiem. W poprzedniej było jeszcze sporo miejsca.

Znalazłem ofertę firmy Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych S.A. gdzie mają bardzo duży wybór butli. wybrałem model ZWT 680/270 o pojemności netto 62!! litry wrzuciłęm do samochodu i okazało się że weszła by nawet ZWT 680/300!! czyli 70 litrów netto!!!!! to już naprawde sporo.. praktycznie tyle ile zbiornik benzyny.

Piszę bardziej dla potomnych aby mieli tą informację.
Jakie Wy macie butle w swoich samochodach? Myśle że taki temat może sie przydać wielu osobą decydującym sie na montaż instalacji.

ps. link do strony producenta:
http://gzwm.com.pl/38/39/zbiorniki-toro ... e-ztw.html
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2014, 15:57
Posty: 17
Skąd: Warszawa/Ustroń
Auto: Mazda 6 GH Sport, 2,5 B 170KM, 2009r.
Była:
Mazda 6 GG, 2.0 LF-DE, 2006, 147 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy LPG