Konfiguracja DIEGO G3

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez grzech_z » 24 paź 2017, 07:39

Witam, kto jeździ z takim sterownikiem ręka do góry :)
Właśnie zamieniłem stare sirocco na diego 3 i potrzebował bym fotki albo screeny z ustawień i mapy – jak książkowo zbierane.
Jeżeli ktoś dysponuje i może wrzucić to proszę też o zawarcie info – jaki silnik, reduktor i wtryski.
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 10:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Postprzez maciejb » 2 lis 2017, 11:53

Mam teraz scirocco, ale już dwa razy czytałem na forach że warto zmienić na Diego G3.
Gazownik zaprzeczył – twierdzi że tylko sobie zrobię koszty, a nic to nie zmieni, mówił że wystarczy mieć po prostu dobrze wyregulowany gaz i tyle.
Chętnie posłucham jak sobie z tą zmianą radzicie i czy warto :)
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2016, 12:23
Posty: 38 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GY1 2.0 benzyna+lpg 2006 200tyś.

Postprzez grzech_z » 3 lis 2017, 14:22

maciejb napisał(a):Mam teraz scirocco, ale już dwa razy czytałem na forach że warto zmienić na Diego G3.
Gazownik zaprzeczył – twierdzi że tylko sobie zrobię koszty, a nic to nie zmieni, mówił że wystarczy mieć po prostu dobrze wyregulowany gaz i tyle.
Chętnie posłucham jak sobie z tą zmianą radzicie i czy warto :)


W zasadzie racja. Też bym nie zmieniał, gdyby mi nie padł mapsensor (stary typ). Nowy prawie 2 stufki, a i tak nie można z nim pozbierać map, zatem zamiast kupować nowy map, zakupiłem nowszy sterownik z nowszym mapem i reduktorem KME :) Przekładka to chwila roboty bo wszystko prawie zamiennie pasuje.
Jedyne co zauważyłem po zmianie – o wiele szybciej się przełącza na LPG – w KME termometr jest inaczej umieszczony i lepiej/szybciej czyta temp. LPG.
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 10:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy LPG