Mazda 6 2006 2.0 – klima i P2187

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez maciejb » 16 sie 2017, 10:57

Cześć,
czy jest możliwe żeby auto (na gazie) wyrzucało błąd P2187 (zbyt uboga mieszanka) tylko w momencie włączenia klimatyzacji?
Jeździłem tydzień bez klimy i tydzień nie było błędu, znowu włączyłem klimę i chwilę później pojawił się błąd silnika.
Czy jest to wina złej regulacji? (byłem już raz u gazownika z tym błędem i po regulacji nadal to samo).

Na benzynie nie ma błędu bez względu na klimę.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2016, 12:23
Posty: 38 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GY1 2.0 benzyna+lpg 2006 200tyś.

Postprzez makmarc » 17 sie 2017, 06:07

Oczywiście, że może. Załączając klimę dodatkowo obciążasz silnik, zawsze masz jakiś tam spadek mocy, co za tym idzie trzeba trochę mocniej wcisnąć pedał w podłogę. Ale wydaje mi się, że to raczej niewłaściwe ustawienia mapy gazowej. Czy gazownik ustawiał Tobie auto na postoju czy również podczas jazdy?
makmarc
 

Postprzez Pawko_6 » 17 sie 2017, 10:41

Mapa LPG, świece/przewody.
Mapa jak najszybciej, bo skoro wywala na klimie to przy normalniej jeździe też masz na 99% za ubogo tylko nie aż tak dużo procentowo temu check nie reaguje. Każdy silnik ma jakąś tam tolerancję mieszanki a w przypadku LPG lepiej żeby było trochę bogacej niż tak jak masz w tym momencie.
Ten stan bardzo szkodzi zaworom w silniku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez maestro81 » 17 sie 2017, 11:38

maciejb napisał(a):Cześć,
czy jest możliwe żeby auto (na gazie) wyrzucało błąd P2187 (zbyt uboga mieszanka) tylko w momencie włączenia klimatyzacji?
Jeździłem tydzień bez klimy i tydzień nie było błędu, znowu włączyłem klimę i chwilę później pojawił się błąd silnika.
Czy jest to wina złej regulacji? (byłem już raz u gazownika z tym błędem i po regulacji nadal to samo).

Na benzynie nie ma błędu bez względu na klimę.


niech sprawdzi szczelność instalacji – ja miałem nieszczelne 2 przewody do wtrysków i tam zasysało lewe powietrze. Ponadto dobre ustawienie instalki też może wyeliminować ten błąd <faja>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 20:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maciejb » 17 sie 2017, 11:53

Regulacja w warsztacie, potem robiłem nim 5 km i wracałem na kontrolę mapy.
Świece mają 2 mieś, wtryski gazowe mają miesiąc – AC W02.
Zakładam że jeśli zakładali nowe wtryski to przewody też sprawdzali, dzięki za podpowiedzi.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2016, 12:23
Posty: 38 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GY1 2.0 benzyna+lpg 2006 200tyś.

Postprzez makmarc » 18 sie 2017, 22:31

maciejb napisał(a):Regulacja w warsztacie, potem robiłem nim 5 km i wracałem na kontrolę mapy.
Świece mają 2 mieś, wtryski gazowe mają miesiąc – AC W02.
Zakładam że jeśli zakładali nowe wtryski to przewody też sprawdzali, dzięki za podpowiedzi.


To szit, a nie regulacja. Auto musi zostać poustawiane po drodze podczas jazdy, a nie na postoju, podjedź i poproś o regulację w trakcie jazdy, jak nie dadzą rady, zmień gazownik, chociaż patrząc na to, co napisałeś, od razu zmień gazownika.
makmarc
 

Postprzez maestro81 » 25 sie 2017, 02:38

makmarc napisał(a):
maciejb napisał(a):Regulacja w warsztacie, potem robiłem nim 5 km i wracałem na kontrolę mapy.
Świece mają 2 mieś, wtryski gazowe mają miesiąc – AC W02.
Zakładam że jeśli zakładali nowe wtryski to przewody też sprawdzali, dzięki za podpowiedzi.


To szit, a nie regulacja. Auto musi zostać poustawiane po drodze podczas jazdy, a nie na postoju, podjedź i poproś o regulację w trakcie jazdy, jak nie dadzą rady, zmień gazownik, chociaż patrząc na to, co napisałeś, od razu zmień gazownika.


Jestem tego samego zdania – zmień gazownika bo ten to jakiś papudrak do potęgi <oczy>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 20:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy LPG