Polecane warsztaty LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez janstanc » 30 paź 2017, 09:49

Nie tak daleko od Krakowa pod Busko Zdrojem jest bardzo dobry gazownik – Gaz Parts w Młynach, sam zakładałem, a także znajomy do CIVICA. Wszystko profesjonalnie i pełen serwis pogwarancyjny. Także tak jak kolega wyżej.
Początkujący
 
Od: 20 maja 2017, 10:34
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2012 2.0 Benzyna

Postprzez aleksander88 » 30 paź 2017, 22:34

ze swojej strony mogę polecić warsztat specjalizujący się wyłącznie montażem instalacji gazowych.
Mazda demio 1.5 (DW) – sekwencja, cena: 2300zł
Instalacja założona schludnie działa jak należy <spoko>

AUTOMAX Piotr Chojnacki
97-200 Tomaszów Mazowiecki
Kwiatkówka ul. Górna 52
http://www.autogazkwiatkowka.pl
aleksander88
 

Postprzez Bartekwro » 13 lis 2017, 09:15

Witam, podpowie ktoś zaufany warsztat we Wrocławiu? jaką instalacje dobrać? M6 GG 2.0 147km, przebieg 140k, ciśnienie na cylindrach 14, 15, 15, 16
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2017, 20:59
Posty: 6
Auto: Mazda 6 I GG 2.0Pb 147KM 2007

Postprzez NocnyTygrys » 24 lis 2017, 08:45

Niestety, nie znam żadnego zaufanego warsztatu. Niemniej, są chyba strony, gdzie możemy znaleźć oceny poszczególnych miejsc. Niestety, nie pamiętam teraz nazw tych stron. Jak sobie przypomnę to od razu dam znać. Zresztą sprawa jest jeszcze aktualna?
NocnyTygrys
 

Postprzez TonSiL » 3 gru 2017, 22:24

Hej.
Jestem świeżo po montażu (bez obrazy oczywiście) Lepszego Poweru Gamonie :D
A gdzie zapytacie...

Gaz-Parts AutoGaz
Busko-Zdrój, Młyny 23.

Miałem do Krzyśka jakieś 140 km ale warto było. Serio... (kurcze auto zastępcze nawet w dzisiejszych czasach to rarytas – u Krzyśka standard – dostałem fajne srebrne Clio)

Autko zostawione w Poniedziałek, mocno wieczorem – sprawdzenie parametrów (wszystko ok na szczęście, uzgodnienie gratów jakie będą montowane) i hasło – czekać na telefon...

Miałem mieć autko do odbioru na czwartek – 30.11.17r.
Zajeżdżam po południu a tam chłopaki kolektor ledwo wrzucili.
Myślę sobie: W taką pogodę wracać bez Magdy i jechać jeszcze raz juto po nią – no kurcze, dałem <dupa> bo nie dzwoniłem przed wyjazdem ale byłem umówiony na odbiór właśnie na dziś. No nic, kwestia mojego "narwania bo już trzeba" i nie dogadania się. Ale...

Arek, mechanik i montażysta (pozdrawiam – bardzo rzetelny i poukładany facet), mówi: "Czekaj, nie ma sensu żebyś gonił tu jutro. Ja zostanę i skończę" Było po 16-tej, Chłopaki pracują do 17-tej.

Przyszedł Krzysiek (zdrówka dla Ciebie i żeby Cię nigdy więcej w życiu to nie spotkało), zaprasza na kawę, do domu, co by nie siedzieć na warsztacie. Posiedzieliśmy, porozmawialiśmy jakbyśmy się znali od dłuższego czasu (pozdrawiam żonę – dzięki raz jeszcze – kawa super).

Kawa wypita.
Idziemy na warsztatu. Magda pojechała na tankowanie. Jest.
Wbita autokalibracja. Krzysiek zabiera laptopa i jedziem na strojenie. Cieszę się, że się przydałem chociaż jako kierowca a powiem szczerze, że pogoda taka, że nikomu nie życzę. Temat ogarnięty, powiedziane co i jak, dlaczego tak a nie tak i czemu nie inaczej.

Reasumując:
Tego dnia wstałem o 3:30, odwaliłem "szychtę" i pojechałem po auto. Zmęczony byłem, nie powiem bo pogoda i robota ale po tym jak Krzysiek podchodzi do klientów, jaką ma załogę, jak wszystko potrafi wytłumaczyć, pokazać i ogarnąć, postawiło mnie na nogi... Nawet pogadaliśmy w sumie sporo bo wyjechałem po 19-tej od Niego. Podkreślam – pogoda była fatalna ale dzięki taki ludziom chce się robić te kilometry, żeby wszystko było rzetelnie i poprawnie zrobione. Jestem ZADOWOLONY jak cholera.
Polecam WSZYSTKIM!!!

Krzysiu – Najlepszego... I tak trzymaj <spoko>

P.S.
Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości – cały proces montażu jest NAGRYWANY :)

papa
TonSiL
 

Postprzez sonykemot » 28 gru 2017, 14:50

Witam,
Ktoś się orientuje czy w Tarnobrzegu jest jakiś godny polecenia gazownik? Jeśli nie Tarnobrzeg to może Stalowa Wola, Sandomierz?
Dzięki Tomek
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2014, 20:57
Posty: 83 (0/3)
Auto: Mazda 3

Postprzez rob777 » 29 gru 2017, 13:35

Nie zastanawiaj się tylko jedź do Buska do Gaz-Parts AutoGaz, masz tylko dobrą godzinę drogi.
Ja tam zakładałem już w 2 samochodach i w jednym robiłem małe poprawki po kimś, a ma ponad 200 km.
Przy następnym aucie nawet nie będę się zastanawiał gdzie mam jechać. Fachowość, obsługa klienta, auto zastępcze wszystko na najwyższym poziomie, a serwisować i naprawiać (gwarancyjnie) później możesz w ponad 100 punktach w całej Polsce (tam gdzie masz bliżej lub Ci pasuje).
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2009, 16:04
Posty: 30
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 6 GJ 2,5 Kombi '14
Mazda 6 2,5 L5 KOMBI '08+LPG
Mazda 6 KOMBI 2,0 LF '06+LPG

Postprzez Bigbluee » 31 sty 2018, 21:26

Na lpg-forum dla Poznania i okolic polecanym warsztatem, jest "LPGinstalacje" ul.Długa 57, 62-030 Luboń.
Sam wybrałem ten zakład w mojej Top2 do montażu instalacji i nie mogłem się zdecydować który wybrać.

Umawiając sie na kontrole luzu zaworowego przed założeniem LPG porozmawiałem z moim mechanikiem, dobrym, znającym się na rzeczy i uczciwym. Okazało się, że zna ten zakład, jego własciciela poznał wiele lat temu, ich robote. Montuja bardzo dobrze, nie ma sie do czego przyczepić co tez potwierdzają na lpg-forum. Wszystko zgodnie ze sztuką i w pełnym porządku. Problem zaczyna sie gdy instalacja zaczyna się odzywać, pojawiają się jakies problemy z jazdą. Wówczas jak sam powiedział, nie są w stanie w większości przypadków znaleźć problemu i odsyłają do "swojego mechanika bo to nie lpg", tylko wina silnika mimo, że później okazuje się, że zawsze silnik w pełni sprawny a to instalacja była do korekty w kazdym przypadku. Wiele już miał samochodów z Lubonia u siebie z diagnozą "to nie LPG" także nie mam powodu aby nie wierzyć.
W sumie to patrząc z daleka, na lpg-forum w 99% przypadków ocenia się zakład po montażu a nie za całokształt a potem dobry monter ląduje w polecanych a co sie dalej dzieje? Nie wiadomo i nie ma sie jak tego dowiedzieć jak spisuje się instalacja bo niewiele takich opinii można tam poczytać.

Zostaje w takim razie montaż w Gnieźnie w "Autogazowni". Jeśli luzy zaworowe będą w normie to montaż nastąpi na początku marca.

P.S. Moje 2.0 jest takim samym silnikiem jak mazdowskie 2.0 więc jedziemy na jednym wózku :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez kris87nt » 25 kwi 2018, 23:20

Witam. Poleci ktoś jakiś dobry ,sprawdzony warsztat serwisujących LPG i znający się na robocie a zwłaszcza miejscach wiedzę na temat instalacji LPG w Maździe Premacy 2.0 2002r?
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2018, 02:26
Posty: 14 (1/0)
Skąd: Brzoza(Buk)
Auto: Mazda Premacy Sportive 2.0 benzyna 2002r

Postprzez Bigbluee » 28 kwi 2018, 07:30

Jesteś z Buku, tago przy A2 ?
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez BobBudowniczy » 4 maja 2018, 11:51

Witam wszystkich.
Miał ktoś do czynienia z zakładem Prima-Gaz na Rowerowej w Lublinie?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 19:27
Posty: 13 (2/0)
Skąd: Lublin
Auto: 626 GF 2.0 136KM '99 LPG (SGI)

Postprzez karlo8 » 28 lip 2018, 13:38

hej
a znacie jakiegoś godnego polecenia gazownika w łodzi lub okolicach
bo ci co mi zakładali na wrocławskiej to pozostawię bez komentarza
przeglądy po 200 zł chcieliby robić co 3 miesiące
a zawory wypalone po 20.000 km

do niczego sie nie nadają mimo że "mieli" dobre opinie na forach

chcialbym aby ktoś inny to zobaczył i ogarnął
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2011, 21:48
Posty: 323
Skąd: Łódź; Widzew Wschód ; Sacharowa
Auto: Mazda 6 GG
2.0 benzyna
147KM
po lifcie 2006r

Postprzez kris87nt » 2 sty 2019, 17:39

Bigbluee tak dokładnie Brzoza Wioska na odcinki Niepruszewo-Buk.
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2018, 02:26
Posty: 14 (1/0)
Skąd: Brzoza(Buk)
Auto: Mazda Premacy Sportive 2.0 benzyna 2002r

Postprzez long013 » 13 maja 2019, 00:30

Jaki polecacie warsztat w Łodzi do serwisu gazu?
Początkujący
 
Od: 5 lut 2019, 16:37
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BM, 120AT, 2014

Postprzez zadra » 18 sie 2019, 17:30

Na lpg-forum dla Poznania i okolic polecanym warsztatem, jest "LPGinstalacje" ul.Długa 57, 62-030 Luboń.

Również byłem tam umówiony, mam zakładać tam gaz za tydzień.
Szef warsztatu b.kulturalny, inteligentny, podjechałem przymierzyć butlę – wszystko ok.
W czasie rozmowy jednak okazało się,że moje wymagania są dla nich zbyt wysokie..
Rozstaliśmy się i pozostawiliśmy kilka kwestii do przemyślenia (min. model sterownika).
Dzwoniąc w późniejszym czasie aby do końca się ugadać poprosiłem aby podczas montażu przed wierceniem kolektor został zdemontowany.. hmmm konsternacja... ze strony gazownika teksty,że nie potrzeba, że plastikowy, że odwiercany na ciśnieniu (powietrze w kolektor) i nic się do cylindrów nie ma prawa dostać.. ew. propozycja od nich, że odwiercą na samochodzie, po czym kolektor zostanie zdemontowany, "wyczyszczony" i dla mnie wykonane zdjęcia kolektora. Zacząłem naciskać,że nie wyobrażam sobie niedemontowania,że całe lpgForum szumi na temat potrzeby demontażu przed wierceniem i ja nie chcę komplikacji po montażu i zdecydowanie dalej naciskam.. Proszę również o montaż barrakud pojedynczo a nie w listwie (ot, moja zachcianka – kwestia estetyczna), zdecydowana odmowa – przecież na listwie jest dobrze, listwa będzie pod kątem estetycznie zamontowana....
Skończyło się na tym,że właściciel wysłał mnie "do wszystkich diabłów" – zrobił to oczywiście b.grzecznie; " nie będę go uczył jak zakłada się gaz, bo przecież oni się tym zajmują, zresztą przecież mogę sobie sam zainstalować lpg"... na końcu zaproponował mi,żebym zamontował w innym zakładzie a do nich podjechał na późniejsze konieczne poprawki których przecież nie uniknę..
Dodam tylko,że koszt montażu instalacji w Luboniu na Długiej był najwyższy a obdzwoniłem bodajże z 8 zakładów aglomeracji Poznania i okolic, w kilku dodatkowo byłem osobiście..
Byłem skłonny zapłacić więcej, jeśli robota byłaby wykonana tak jak chciałem, ale jeśli mają mi wsadzić instalację tak jak w innych zakładach, to wybiorę faktycznie inny zakład i tańszą, niekoniecznie gorszą instalację.
Zakład jak zakład, ale nie spełnił moich chyba nie wygórowanych oczekiwań..
Nie polecam – jadą na opinii z lpgForum a montują podobnie jak w innych "normalnych" zakładach.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez brzeszczot_92 » 3 wrz 2019, 23:40

Po przeczytaniu całego tego tematu jasno można powiedzieć, że nikt nie ma lepszej opinii niż GAZ-PARTS z Buska. Dobrze, że udało mi się dowiedzieć o tym zakładzie zanim podjąłem decyzję o montażu u mnie na Śląsku. Niestety póki co nie jestem w stanie się skontaktować z Krzysztofem, telefon niedostępny, a poczta głosowa zapełniona. <płacze> Mam nadzieję, że będzie odpowiedź na maila ;)

Takie pytanie do Was: piszecie tutaj jakie macie instalacje, a nikt nie pisał o dotrysku benzyny. <oczy> Silesia Cars zaproponował mi instalację z dotryskiem PB 20% powyżej 4000rpm. Chciałbym to jakoś porównać do Waszych doświadczeń z LPG. U mnie co prawda silnik 1.3 86KM, ale sterowanie wtryskiem chyba podobne jak w większych jednostkach <co?>
Po przeczytaniu tematu o lubryfikacji, nie dowiedziałem się praktycznie niczego na temat stosowania dotrysku w instalacjach, które Wy macie w swoich autach. <nie>
Początkujący
 
Od: 20 mar 2019, 18:37
Posty: 16 (1/0)
Auto: Mazda 2 DE 2008 1.3 86KM

Postprzez alk80 » 4 wrz 2019, 07:11

SilesiaCars zaproponowali dotrysk sami od siebie? czy dopiero po twoich obawach o zawory?

Pan Michał nie jest zwolennikiem dotrysków o ile nie są one konieczne, owszem zrobi je na życzenie klienta,
ja szczerze polecam SilesiaCars
Avensis VersoObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 11:20
Posty: 2622 (4/35)
Skąd: Radzionków
Auto: *626 GW 2.0 TurboRF 98r.
* Toyota Avensis Verso 2.0 PB+LPG automat Exlusive 04r.
* było C8 2.2 PB+LPG Exlusive 03r
* było Meriva B 1.4 PB+LPG (fabryczny) 120KM 16r.
* było Astra 4 sedan 1.4 PB+LPG (fabryczny) 140KM 16r.

Postprzez brzeszczot_92 » 4 wrz 2019, 09:05

alk80 napisał(a):SilesiaCars zaproponowali dotrysk sami od siebie? czy dopiero po twoich obawach o zawory?

W sumie to zacząłem rozmowę od tego, że jest to samochód ze zmiennymi fazami rozrządu i czy w takim wypadku nie jest potrzebna jakaś forma zabezpieczenia zaworów.
Odpowiedź była: "możemy dać dotrysk"... z uwagi na to, że Pan Michał jest bardzo zajętym człowiekiem nie było czasu, żeby dłużej na ten temat porozmawiać, miałem napisać maila z prośbą o wycenę. Nie czuję się do końca przekonany, bo nie brzmiało to jak odpowiedź "do Mazdy zawsze dajemy dotrysk.". Dlatego szukam odpowiedzi również tutaj, bo lubię być zorientowany w temacie.

Czy wiecie jak można skontaktować się z GAZ-PARTS z Młynów? Albo mają jakąś przerwę, albo padł im telefon. Nie wiem czy jest w ogóle co liczyć na odpowiedź na maila, którego im wysłałem.
Początkujący
 
Od: 20 mar 2019, 18:37
Posty: 16 (1/0)
Auto: Mazda 2 DE 2008 1.3 86KM

Postprzez alk80 » 4 wrz 2019, 09:12

szkoda że tak go odebrałeś,
mimo wszystko polecam montować u niego,
mam Toyote która rzekomo nie lubi lpg, również ma zmienne fazy rozrządu, zawory bez hydrauliki, auto śmiga na lpg bez problemu, zawory mają się świetnie
Avensis VersoObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 11:20
Posty: 2622 (4/35)
Skąd: Radzionków
Auto: *626 GW 2.0 TurboRF 98r.
* Toyota Avensis Verso 2.0 PB+LPG automat Exlusive 04r.
* było C8 2.2 PB+LPG Exlusive 03r
* było Meriva B 1.4 PB+LPG (fabryczny) 120KM 16r.
* było Astra 4 sedan 1.4 PB+LPG (fabryczny) 140KM 16r.

Postprzez brzeszczot_92 » 4 wrz 2019, 09:24

alk80 napisał(a):szkoda że tak go odebrałeś,

Nie odbierz mnie źle, tak to po prostu z rozmowy brzmiało.
Nie kwestionuję jego wiedzy, robi ładne montaże, ludzie chwalą.
Co do samej jego osoby mam już pewne wyrobione zdanie, ponieważ kierowałem się też kiedyś opiniami z LPG-forum i wymieniałem u niego listwę wtryskową. Zapłaciłem dużo kasy, a auto mimo tego całego "strojenia na autostradzie" nie jeździło lepiej (oczywiście świece również "specjalne do LPG").
Mam prawo mieć opinię, nie nazwałbym jej również negatywną... po prostu kładzie ona pewien cień na ten zakład. Mimo to mocno rozważam montaż w tym zakładzie.

alk80 napisał(a):auto śmiga na lpg bez problemu, zawory mają się świetnie

Ile kilometrów zrobiłeś już na tej instalacji? Dokonywałeś regulacji zaworów w tym czasie? Czy u Ciebie też jest jakiś dotrysk?
Początkujący
 
Od: 20 mar 2019, 18:37
Posty: 16 (1/0)
Auto: Mazda 2 DE 2008 1.3 86KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy LPG