Polecane warsztaty LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez swierczu » 10 lip 2007, 08:48

Pawlo75 napisał(a):Proszę o info tych co zakładali LPG o namiar na dobrych monterów w Łodzi.


Info o mojej instalacji poszło do Ciebie na priv. A co do Łodzi to ja polecam zakład NAGAZ Stefanowski na ulicy 1 Maja: http://www.nagaz.pl
Pozdrawiam,
swierczu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2007, 13:05
Posty: 87
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 2.3, MX-3 1.6

Postprzez Widelec » 18 lip 2007, 17:23

założyłem gaz u siebie więc mogę się wypowiedzieć :]
No więc – ja się zdecydowałem na założenie w Gdańsku na Morenie (czy to jeszcze morena?), jak się z Jaśkowej Doliny jadąc pod górę skręca w prawo w Kruczkowskiego ( 11 ). W tym samym miejscu jest wulkanizacja i jakiś blacharz.
"Auto Gaz Serwis-Montaż', mgr inż. S. Barabasz. tel.: 058-345-70-28. www.autogazgdansk.pl
Jeśli szukacie jak najtańszej instalacji to odpada, bo nie są najtańsi. Jeśli szukacie jak najlepszej instalacji – walcie śmiało... Tylko niestety ale terminy mają dosyc odlegle, tylu chętnych:P
Przed instalacją dokładna analiza spalin i na jej podstawie ocena stanu silnika, jasne przedstawienie za i przeciw, analiza czy można założyć gaz do tego konkretnego auta, szczere przedstawienie zagrożeń i tego co MUSI być zrobione przed instalacją, tudzież co może – żadnego naciągania, żadnego zachwalania i łapania klientów byleby tylko założyć gaz i zapomnieć. Po informacji że auto jest po wymianie sporej ilości części w silniku jasno powiedzieli żeby pojeździć przynajmniej z jeden – dwa zbiorniki żeby to wszystko się "rozjeździło" i ułożyło bo różne rzeczy dzieją się potem z autem...
Na wszystkie pytania – nawet banalne – wyczerpująca odpowiedź.
Całość złożona dokładnie, bez żadnej fuszerki, wszystko sprawdzane żeby nie było żadnej lipy...
Jasne postawienie sprawy że jeśli chcę żeby to dobrze jeździło to mogą wstawić tylko sekwencję, innego systemu do tego silnika się nie podejmą ze względu na ewentualne późniejsze cuda.
Za instalację do Xedosa 6 V6 zapłaciłem 5300 zł. Sekwencja komplet BRC seq 56, zbiornik w kole + lubryfikacja zaworów. I jeszcze pokrowiec na koło dostałem :P
ps. wszystko jeździ cacy :)
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2007, 23:13
Posty: 560
Skąd: Gdańsk

Postprzez jackkpl » 20 lip 2007, 17:08

Ja moge tylko potwierdzic opinie poprzednika. Bylem dzis u tego pana w zakladzie, chcialem zamontowac BLOS-a. Odradzil mi to rozwiazanie , gdyz moja instalacja wg. niego chodzi bardzo dobrze (trzyma lambde 1.02 niezaleznie od polozenia przepustnicy). Powiedzial, co w mojej instalacji jest zle, jak to powinno byc zalozone. Generalnie bardzo milo sie z nim rozmawia. Na dodatek za friko wyregulowal mi na analizatorze spalin dawke gazu. Jednym slowem polecam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2007, 21:04
Posty: 748 (2/9)
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez miles19 » 5 sie 2007, 16:41

Odnośnie wcześniejszych postów dotyczących Poznania – ja polecam Auto Gaz-Serwis na Warszawskiej (boczna od niej między Jet'em a św. Michała jadąc w kierunku ronda). Robiłem tam Toyotę 3 lata temu (pracowali na Zavoli, 75000km i nic oprócz standardowych regulacji i przeglądów), obecnie montują KME Diego i na to chcę się skusić (cena 2500), pewnie za 2 tygodnie będzie już założone, to wypowiem się więcej...
Miles

Zachorowałem na japońce.. :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 lip 2007, 10:45
Posty: 20
Skąd: Poznań
Auto: 323F BJ 1.6 98KM

Postprzez ram » 19 sie 2007, 22:25

Widelec napisał(a):Za instalację do Xedosa 6 V6 zapłaciłem 5300 zł. Sekwencja komplet BRC seq 56, zbiornik w kole + lubryfikacja zaworów. I jeszcze pokrowiec na koło dostałem :P

Chyba drogo. Mój kolega za sekwencję do silnika podobnej klasy (VW Sharan, V6 2,8 l) ponad rok temu zapłacił we Wrocławiu 4500 i jest zadowolony. Ja w tym roku za instalacje do 626 1,8 l FP zapłaciłem 2700.
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez Widelec » 2 wrz 2007, 16:29

czy drogo... owszem, są tańsze zakłady, ale do tego należało dorzucić lubryfikację (dodatkowe koszty), zbiornik w kole też podniósł lekko cenę, no i jednak pieścili się z tym autem... na spokojnie, 2 dni na niego przeznaczyli ze względu na 6 cylindrów, wszystko sprawdzane po 2 razy, w każdej chwili potem jak podjeżdżałem żeby coś przestawić albo zrobić to od ręki w ramach "montażu" (przestawiałem sobie temperaturę przełączenia na gaz i coś tam jeszcze regulował żeby fajniej pracowało). no i podczas montażu dbałość o to żeby ani jeden opiłek nie wleciał do silnika przy nawiercaniu... na gazie pracuje identycznie jak na benzynie, mapy są ustawione prawidłowo, odcięcie gazu tak jak na PB też przy 7500 obr. :] słowem – żadnej lipy. pracuje cacy :D
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2007, 23:13
Posty: 560
Skąd: Gdańsk

Postprzez Pioteq25 » 23 wrz 2007, 12:04

Kto we Wrocławiu lub okolicy montuje dobrze instalki KME?
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 19:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez petoir » 30 wrz 2007, 23:13

NIE POLECAM firmy z Redy kolo Gdyni: Autogaz Serwis 84-240 Reda ul. Gniewowska 30

– po zalozeniu gazu powracalem z wyciekami, nierowna praca silnika itp – olewawcze podejscie do klienta
– pozaginane przewody miedziane przy końcowkach – niemozliwosc dokladnego dokrecenie
– polaczenia przewodow tylko "poskrecane" – nie wiedza co to lutownica
– wszystkie przejscia przewodow przez karoserie nie zabezpieczone przed przetarciem
– oszczednie zamontowany przewod od zbiornika do reduktora
Ogolnie udają ze sie znaja na instalacjach – auto moje jest ze Szkocji – zarzekali sie ze bedzie spelnialo Szkockie wymogi, gdyz instalują do aut na "wszystkie kraje", poprosilem 2 tyg przed montazem aby zakupil holenderski wlew na co sie zgodzil, ale po moim przyjezdzie na montaz wcisnąl mi "polski" typ wlewu plus redukcja – KTORA JEST ZAKAZANA W ANGLII – koszt przystosowania auta na wymogi Szkockie – 300 funtow – ponad 1500zl !!!! NIE POLECAM !!!!
Jednak nie ma to jak Japonska technologia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2007, 22:55
Posty: 39
Skąd: Gdynia/Aberdeen Szkocja
Auto: 323F 1.6 02" BRC, 323F 1.5 98"

Postprzez spox10 » 13 paź 2007, 19:45

nie polecam firmy Radan Gaz Ul. 1 Praskiego Pułku 62 (wjazd od S. Żeromskiego)
05-075 Warszawa Wesoła byłem tam opierajac sie na pozytywnej opini z forum.
Pojechałem na ustalenie przyczyny spalania ponad 20 litrów gazu przez moja mazde panowie wymienili filtr gazu za co skazowali 30 zł i wyregulowali za nastepne 30 zł instalacje miało byc ok. Niestety nie było ok samochód nadal tyle samo palił. Pojechałem drugi raz w warsztacie stwierdzili ze przyczyna tego jest nieszczelna guma pomiedzy kolektorem a filtrem powietrza po wymianie tego elementu miało byc ok nadal nie było. Pojechałem do innego zakłądu poleconego przez kolege tam po paru minutach ustalono ze padła sonda lambda tutaj w przeciwienstwie do zakładu w wesołej pierwsze co zrobiono to podłączono samochód przez kostke do komputera. W poprzednim zakładzie jedyne co podłączono to analizator spalin do wydechu . Trudno wiec wiec mówic o profesjonalizmie tej firmy skoro po mimo dwóch wizyt nie byli w stanie ustalic przyczyny duzego spalania gazu SPOX10
spox10
 

Postprzez kylym » 30 paź 2007, 00:37

Kategorycznie odradzam gaz-tom z Nadarzyna. Panowie mają długi w hurtowniach i u panów w mercedesach s-klasach. Nie isnieje pojęcie gwarancji. Czekam 2 miechy na nowa listwe wtryskową i sie chyba nie doczekam.
WPI
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 maja 2006, 23:08
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Panda 100 HP/czasem Mazda 6

Postprzez Blase » 7 lis 2007, 23:42

Spotkał się ktoś już z www.eko-car.com z Jastrzębia-Zdrój? Z tego co wiem to dosyć konkretnie zajmują się V-gen LPG, zapytałem co warto założyć do M6 2,3l zobaczymy co usłyszę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2007, 23:49
Posty: 116 (0/1)
Skąd: Tychy/Bristol
Auto: Mazda 6 2,3 Hatchback '07

Postprzez michalzt » 8 lis 2007, 04:11

gdyniek napisał(a):Ktos zakladal moze gaz do Mazdy w Gliwicach, lub najblizszej okolicy?
czy jest zaklad godny polecenia (albo nie)?


Jeżeli podjechałbyś do pszczyny to znajduje się tam zakład w którym zakładałem sekwencje AUTO GLEŃSK Tomasz Gleńsk Pszczyna ul. Bieruńska 64 tel 32 211 61 42. Zakład naprawde godny polecenia , chociaż ja widząc za ladą dwie godziwej urody panie osługujące klientów pomyślałem- co one mogą widziec o samochodach. Kiedy zaczeły opowiadać mi o co w tym wszystkim biega moja wiedza na temat LPG okazała sie baaaardzo znikoma.
Początkujący
 
Od: 7 lis 2007, 19:18
Posty: 7
Skąd: Tychy
Auto: MAZDA 323F BA 98r. 1.5 16V

Postprzez MAREK323F » 16 lis 2007, 21:00

witam wszystkich chcę zagazować mazdę 323 1.6 16v dohc z 2003 roku myślę o sekwencji jaka jest cena takiej imprezy
Początkujący
 
Od: 30 paź 2007, 09:58
Posty: 6
Auto: MAZDA 323F 1.6 BENZYNA 2003 RO

Postprzez swierczu » 16 lis 2007, 22:33

Cena imprezy z 1998 oscyluje wokół 33 tyś zł według allegro ale to pewnie zależy od egzemplarza ;)
Pozdrawiam,
swierczu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2007, 13:05
Posty: 87
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 2.3, MX-3 1.6

Postprzez Gość » 28 lis 2007, 11:04

AUTO-KOMPLEKS ŁOPUSZAŃSKA 31a OMIJAĆ Z DALEKA!!!

Zagazowałem tam samochód, zagazował i kumpel. Mechanik nie zdążył podejść do samochodu a już marudził, tego się nie da , tamtego też nie. Jednym słowem: od początku problemy. Chodziło o umiejscowienie wlewu, oraz o zbiornik. Po rannej awanturze okazało się, że można usadowić wlew w miarę sensownie. Oczywiście ranna awantura nie mogła się nie odbić czkawką. Dla mnie oczywiście. Wieczorem okazało się, że parownik zamontowano tak, że, żeby wymienić żarówkę trzeba demontować parownik!!!!
Na zgłaszane pretensje-arogancka, agresywna odpowiedź: "to jedyne miejsce w tym samochodzie" i próba udowodnienia, że czarne jest białe. Znacie mazdę 323 z Z5 więc wiecie, że miejsca tam pełno. Wystarczy odrobinę dobrej woli i niewiele więcej wysiłku. Samochód przełącza się na gaz chyba po 10 min jazdy (temperatura nie ustawiona). Na pytanie o przegląd po 1kkm usłyszałem: "jak nie będzie się nic działo nie trzeba robić". choć w gwarancji stoi jak wół, że brak wpisu z przeglądu oznacza utratę gwarancji!!!. Na papiery homologacyjne trzeba czekać kilka tygodni-jakaś dziwna praktyka?.
Jak już pisałem pojechał i kolega- sabem. Przy odbiorze okazało się, że pokrywa silnika zdjęta na stałe – instalacja zamontowana tak, że nie ma już szans na założenie jej. Wypuścili samochód z palącym się Checkiem. Spalanie 18,4 przy silniku 2.0 !!!!!! Kolega telefonicznie umówił się na poprawki. Przyjechał i usłyszał aroganckie: "teraz? Ja się z Panem nie umawiałem!!!" -facet był "napruty". Ale to jeszcze nic. Kiedy przejechał na baku nieco ponad 140 km, sprawdził wielkość baku. :34 l choć zamawiał 42- przecież to 2.0!!! Nie wytrzymał i pojechał z awanturą. Oczywiście usłyszał, że taki bak chciał. LITOŚCI!!!! W żywe oczy wmawiają takie rzeczy!!!
Podsumowanie. Kilka setek naprawdę nie jest warte tych nerwów, irytacji i całego pakietu arogancji jaki się tam otrzymuje wraz z instalacją lpg. Obaj w międzyczasie byliśmy świadkami niezadowolonych klientów, którzy tam się przy nas pojawili.
Dla AUTO-KOMPLEKS liczy się "sztuka". Dobrze wykonana instalacja jest chyba tylko przypadkiem. Arogancja i chamstwo to sposób na załatwienie klienta.
Jeszcze raz: OMIJAĆ Z DALEKA!!! <killer>
Gość
 

Postprzez nemi » 30 lis 2007, 12:57

Polecam z całą odpowiedzialnością warsztat ALFA-SERWIS Zbigniew Strzymiński Ruda Śląska ul. Zabrzańska 9 tel.(o32)771-60-80.Montowałem tam instalacje do Xedosa i od początku nie było żadnych problemów gdzie inni warsztatowcy na sam widok mieli problemy, wrecz byli tacy którzy rezygnowali z montażu.Można się powoływać na referencje od Xedosa
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Burchi » 6 sty 2008, 20:20

Jeżeli chodzi o okręg TRÓJMIEJSKI
Ja założyłem w sierpniu 2007r instalacje gazową IV generacji (sekwencja) w Marol-Gaz, Bolszewo ul.Glińskiego 16-Marcin Czapp. To jest za Wejherowem zaraz (od strony Gdyni jadąc). Polecali mi znajomi,więc założyłem tam. Wlew gazu przy wlewie paliwa, zbiornik w kole, parownik i inne urządzenia przyzwoicie usadowione(pochowane),że nie przeszkadzają, jak to ktos pisał przykładowo w odkręceniu żarówki ;) Po montażu zostałem dokładnie,wręcz drobiazgowo poinformowany co i jak. Co tam jeszcze dodac...Zmienia na gaz wporzadku,bez szarpniec itp,latem szybko,zima wiadomo troche dluzej(do okolo 20 stopni musi sie nagrzac ciecz w chlodnicy – u mnie dolna kreska na wskazniku temp.;) ). Pali mi 8-9l gazu plus co pare tankowań trzeba dolać pare litrów wachy. Koszt okolo 3 tys – wloska, polska chyba z 2600zl. Pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 10:50
Posty: 55
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 323F BA 1,5 16V(Z5) '96
Elpigaz – 4 generacja

Postprzez bolo » 7 sty 2008, 20:58

Witam Prosiłbym o info jaka instalacje do 323BA 1500
i o namiar na dobrych monterów z Lublina lub okolicy
Pozdrawiam
bolo
 

Postprzez piotr_szp » 7 sty 2008, 23:37

xXx napisał(a):AUTO-GAZ Sławomir Piekarz
ul. Czerwonego Krzyża 14
Bydgoszcz


To jest moje zdanie.
Nie do końca jestem zadowolony.
Mają ucznia który robi sam jak ich nie ma, miałem odbiór na godzinę 15, czekałem do 17.
Po kalibracji, byłem jeszcze z 4 dni pod rząd bo wskaźnik nie pokazywał stanu ( źle przykręcona czujka! ).
Po jakimś czasie byłem na ustawieniu wtrysku gazu bo jak wcisnąłem gaz to miałem spadek obrotów i dopiero potem podnosiły się.
Zauważyłem że problem pojawia się ponownie!?
Nie chce mi się już tam jeździć bo nie jestem upierdliwym klientem, no ale nie chcę czuć dyskomfortu przy jeździe autem!
BF3
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:57
Posty: 934 (32/9)
Skąd: Białe Błota
Auto: Mazda 6 '07r, 2.3l

Postprzez trawqa » 10 sty 2008, 18:54

Chce zalozyc gaz do mazdy 323BG w RADOMIU moze mi kros polecic jakis zaklad. albo odadzic tam gdzie nie maja o tym pojecia
doczekalem sie zlotow w radomiu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 23:32
Posty: 33
Skąd: Radom
Auto: mazda 323f 1.6 16v 1992r 204ty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy LPG