Gaz i katlizator mazda tribute

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez hesus3 » 8 maja 2014, 19:11

Witam
Chcę zamontować gaz w moim przyszłym samochodzie Mazda Tribute z 2005 (automat 2.3 na łańcuchu) wersja amerykańska.
Moje pyt. brzmi: Czy we wszystkich Tributach a szczególnie w tym można zamontować normalną instalację sekwencyjną i jaki max. zbiornik zmieści się w miejsce koła zapasowego.

Drugie pyt. dotyczy braku katalizatora (został wycięty). Czy Tribute bez katalizatora przejdzie przegląd? (jest już zarejestrowany w Polsce). Ewentualnie jaki jest koszt zakupu katalizatora.
hesus3
 

Postprzez lechuk » 9 maja 2014, 16:06

Co do gazu to do końca się nie wypowiem, ale chyba nie powinno być problemów z jak to napisałeś "normalną" instalacją sekwencyjną.
Natomiast przegląd przejdzie bez problemu bez katalizatora. Jeżeli jednak się zdecydujesz na zamontowanie to używka będzie kosztować kilka stówek, a nowy w aso nawet kilka tysi.
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2014, 12:36
Posty: 63
Skąd: Bydoszcz
Auto: Mazda 323F (BA) 1.5 (Z5) '95
Mazda 6 (GY) 2.0 (LF) +LPG BRC Sequent 24.11 '03

Postprzez hesus3 » 9 maja 2014, 20:48

Dzięki lechuk za szybką odpowiedź.

Co do instalacji gazowej to chodziło mi o to czy w którymkolwiek modelu Mazdy Tribute nie występuje czasem bezpośredni wtrysk benzyny co znacznie podwyższa koszty założenia gazu (inst. za około 5 tys.)
Gdyby ktoś mógł utwierdzić mnie w przekonaniu, że normalna instalacja za ok. 2500-2800 w tym modelu wystarczy to byłbym wdzięczny.
hesus3
 

Postprzez Przemek323c » 10 maja 2014, 17:35

Szukaj po kodzie silnika i dojdziesz czy jest tam wtrysk bezposredni. Jesli auto mialo katalizator to nie powinienes przejsc przegladu z uwagi na badanie spalin, jednak tu jest polska i niestety lub stety latwo to obejsc.
Przemek323c
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy LPG