Mazda PREMACY 1.8/Mazda 6 instalacja LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Frankie123 » 14 mar 2014, 16:16

Witam serdecznie!

Zastanawiam się nad kupnem samochodu i w tako poszukiwania w moim przedziale cenowym zgodnie z moimi "wymaganiami" znalazły się Mazdy w tym właśnie Premacy z 2004 r silnik 1,8 benzyna + sekwencyjna instalacja gazowa.
Będąc użytkownikiem auta na gaz od 5 już lat (Ford Mondeo mk2 +sekwencja) napotkałem się na szereg mniej lub bardziej uciążliwych wydatków/kosztów/problemów/napraw związanych z instalacją LPG,stąd też w mojej głowie pojawił się pomysł kupienia diesla ,który nie wygląda tak kolorowo jeśli chodzi o koszty paliwa. Z drugiej strony obawiam się zwiększenia awaryjności i szybszego "końca" autka z instalacją LPG

Kluczowo moje pytanie brzmi: Jak w tym konkretnie modelu (Premacy) oraz w branej przeze mnie pod uwagę 6 (wersja I) instalacja LPG wpływa na użytkowanie awaryjność i żywotność silnika?
Lepiej przepłacić za paliwo do diesla i oszczędzić na naprawach samochodu czy nie jest to aż tak radykalne dla tych modeli/silników i można liczyć na bezproblemowe i bezawaryjne tankowanie tańszego LPG?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam !
Frankie123
 

Postprzez ASTAROTH » 17 mar 2014, 01:38

W żadnym z tych aut nie ma żadnego problemu, pod warunkiem że wybierzesz bardzo dobrego instalatora oraz będziesz pamiętał o okresowej regulacji luzów zaworowych.
Początkujący
 
Od: 5 sie 2013, 01:37
Posty: 4
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA 6 2003rok 2000silnik 147moc 120000przebieg manual/sedan/LPG

Postprzez abudabdi » 20 mar 2014, 00:44

ASTAROTH napisał(a):W żadnym z tych aut nie ma żadnego problemu, pod warunkiem że wybierzesz bardzo dobrego instalatora oraz będziesz pamiętał o okresowej regulacji luzów zaworowych.

dokładnie tak , Ja jechałem zakładać gaz 200 km i powiem że po długich poszukiwaniach warto było jeździłem autkiem (mazda 626 gf) 4 lata i nic się nie działo wszystko chodziło elegancko moc jaka na PB taka na LPG co 10000 wymieniałem filtry i tankowałem tylko shel lub bp teraz kupiłem (mazda 6 gg )i też tam zakładałem gaz inni zakładają byle gdzie bo blisko bo 100zł taniej a w rzeczywistości tracą bo trzeba wymienić to tamto nierówno pracuje szarpie itd. itp. hahaha hahaha hahaha
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2009, 20:33
Posty: 113 (3/1)
Auto: MAZDA 6 2,0L 2006r. GG1
STAG 4 QBOX
BARRACUDA pojedyńcze
AC R01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy LPG