Jaki gaz do MX5 ? – to przecież nie grzech.

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez badalamenti5 » 30 sie 2013, 09:29

Witam,

planuję zakup dla żony auta do miasta. Ponieważ nie dałaby się wsadzić do kobiecego autka, jej oko skierowałem kiedyś na mx5. Zadziałało, chce go mieć. Nie będę ukrywać, że z chęcią go czasami pożyczę <spoko> tutaj przydałby się demoniczny śmiech w tle.
Do rzeczy.
Zastanawiam się nad II generacją rocznik raczej od 2000 do 2005. Ponieważ, będzie często używany zastanawiam się nad instalacją gazową i tutaj pojawia się pytanie. Jaki silnik by się do tego bardziej nadawał, jaka instalacja jest polecana, gdzie montować i jaką butlę. Dodatkowo serdecznie proszę o praktyczne uwagi oraz informację czy po zamontowaniu gazu trzeba co jakiś czas regulować zawory (i czy wymaga to ew wyjmowania silnika – niestety nie znam silników mazdy).

Byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam was. <spoko>
Początkujący
 
Od: 31 lip 2012, 09:20
Posty: 4
Auto: Honda Civic 1,4is – tapicerka w kratkę, kości na lusterku brak.

Postprzez Bo_Lo » 1 wrz 2013, 07:22

Pewnie że nie grzech:–)
Instalacja-dobra sekwencja i tyle(np stag4,wtryski hana,reduktor zavoli...
No i co najważniejsze- ogarnięty instalator!
Poszukaj w dziale lpg polecamy w twoim regionie,warto jechać i 200km byle az pozniej byc zadowolonym. Co do silnika-w mx 50 aakurat są standardowe r4 wiec luz;–) zawory chyba regulowane(przy lpg co 30tys),butla w kolo i heja:–)
Jedyne co sie spytał w dziale lpg czy te silniki mają opcję "zubozenie mazda"
Ale nawet jesli tak to dla staga300plus/staga4 nie problem

Wysłane z mojego WT19i
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez mazdak » 2 wrz 2013, 13:32

Sekwencja będzie super.
Tylko zacznij jak najszybciej szukać dobrego warsztatu zajmującego się instalacjami LPG w twojej okolicy.
Nawet najlepsze podzespoły nie pomogą gdy mechanik zrobi złą robotę.
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2013, 11:31
Posty: 6
Auto: mazda 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy LPG