Wskazanie paliwa przez komp.

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez candyman » 31 maja 2012, 19:35

Witam, założyłem niedawno instalację LPG Stag 300 premium, no i niestety mam problem, mianowicie komp cały czas pokazuje mi jakbym jeździł na paliwie tzn. zasięg jaki mogę przejechać się zmniejsza...mimo iż jeżdżę na LPG....miał ktoś podobny problem ?? Druga sprawa gdzieś na forum wyczytałem że da się ręcznie skalibrować chwilowe spalanie żeby pokazywał ile mniej więcej pali gazu...tzn dodać jakieś 15% do pokazywanego spalania benzyny.

Proszę o pomoc ponieważ nie powiem jest to uciążliwa sprawa :/
candyman
 

Postprzez Marek 161BD081 » 1 cze 2012, 13:28

candyman napisał(a):komp cały czas pokazuje mi jakbym jeździł na paliwie tzn. zasięg jaki mogę przejechać się zmniejsza...mimo iż jeżdżę na LPG

Sterownik silnika nic nie wie, że jeździsz na LPG bo .... producent nie przewidywał, że silnik będzie pracował bez benzyny. :D
U mnie też mimo, że jadę na LPG to ubywa kilometrów na liczniku "zasięgu" i .... po prostu nie zwracam na to większej uwagi. I tak wiem już mniej – więcej ile km mogę przejechać na pełnym zbiorniku LPG i na podstawie tego wiem kiedy trzeba będzie zatankować.

candyman napisał(a):Proszę o pomoc ponieważ nie powiem jest to uciążliwa sprawa :/

Nie przesadzaj – wiele aut nie ma tego licznika i wszyscy są zadowoleni.
Pojeździsz trochę to i zobaczysz, ze wskaźnik paliwa nie będzie ci "niezbędny" bo masz licznik km.

Jak zmienić skalowanie wskaźnika spalania to nie mam pojęcia.
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Xedos 9 KL '01 & AR 156 1.8TS & Honda Shadow VT1100 C3 Aero ’99
Były: 323F BA Z5
Honda Shadow VT1100C2 Sabre ’03
Honda Shadow VT500C '84
Dział BA/BH
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 28 lut 2009, 23:05
Posty: 5018 (34/87)
Skąd: Chełm
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Postprzez klajgus » 1 cze 2012, 18:53

candyman napisał(a):Druga sprawa gdzieś na forum wyczytałem że da się ręcznie skalibrować chwilowe spalanie żeby pokazywał ile mniej więcej pali gazu...tzn dodać jakieś 15% do pokazywanego spalania benzyny.


Tu masz wszytko opisane
viewtopic.php?f=60&t=51343
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2007, 17:08
Posty: 215 (0/1)
Skąd: Berlin i Okolice Gorzowa
Auto: BYŁA M6 GY 2.0i 16V 141- LF 04r.
LPG Brc Sequent 24

Jest Ford Mondeo 2.5 T

Postprzez candyman » 1 cze 2012, 20:41

Ok, super dzięki za pomoc, teraz pozostało mi tylko skalibrowanie instalacji bo póki co pali około 14l w trasie przy spokojnej jeździe, no ale mam nadzieje że "gazownik" to ogarnie.
candyman
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy LPG