Nie chodzi na gazie po wyjęciu akumulatora

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez pabloalvaro » 25 wrz 2010, 18:51

Witam ;) Mam taki problem . Dziś rano zapomniałem wyłączyć świateł w aucie . Wróciłem do auta po 8 godz akumulator był kompletnie rozładowany . Wziąłem akumulator od kolegi odpaliłem auto na jego akumulatorze wyjąłem jego akumulator auto dalej pracowało i wsadziłem wtedy swój akumulator . W drodze do domu auto zgasło zaraz po przełączeniu sie teoretycznie na gaz . Dojechałem do domu na benzynie . Próbowałem go jeszcze parę razy przełączyć na gaz na postoju ale bezskutecznie . Słychać pikniecie obroty spadają do 0 i auto gaśnie tak jak by gaz wg nie dochodził .
Dodam iż jest to gaz sekwencyjny proszę o pomoc . Czy jest możliwość że coś się rozprogramowało ? Do tej pory z gazem nie było żadnych problemów .
Przejrzałem jeszcze raz forum i podobnego problemu nie znalazłem . Nie chce żeby było tak, że pojadę do gazownika a on mi powie że to i to do wymiany od razu . Instalacja jest tu od 2008 roku a w tym czasie było autem zrobione 4tys mil z czego ja zrobiłem 3 tys .
Ostatnio edytowano 26 wrz 2010, 19:04 przez pabloalvaro, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy każdy pomysł wydaje ci się idealny, dopij wódke i idź spać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 09:06
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 626 Cronos 2,5 V6 Automat

Postprzez siegu » 25 wrz 2010, 20:24

>>> LPG
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez macek1509 » 26 wrz 2010, 23:12

witam kolego co jaką masz instalacje jestem monterem od 10 LAT to może coś ci poradze POZDRAWIAM
Początkujący
 
Od: 15 maja 2010, 22:37
Posty: 5

Postprzez pabloalvaro » 27 wrz 2010, 12:41

Byłem dziś u gazowanika . Instalacja solaris z tego co zrozumiałem .
Z tego co zostało sprawdzone wynikło iż na 90% został uszkodzony sterownika gazu . Podano mi orientacyjny koszt nowego około 800zł . :|
Kiedy każdy pomysł wydaje ci się idealny, dopij wódke i idź spać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 09:06
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 626 Cronos 2,5 V6 Automat

Postprzez gazparts » 27 wrz 2010, 21:16

Raz tak miałem że poleciał soft w stagu na bardzo wywalonym akumulatorze
też nie chciał działać komp był jakby pusty, wgrałem softa i auto poszło w 5 minut
poszukaj kogoś kto robił na śląsku tego solarisa może tam jest taki sam problem ;)
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 11:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez pabloalvaro » 27 wrz 2010, 22:34

Z tego co mowił mechanik stag jest bardzo podobny do tego solarisa . Pojade jeszcze do paru innych mechaników postaram sie też kogoś znaleść kto montuje właśnie i naprawia taką instalacje . Widze że kolega bananmin jest z okolic buska . Mam tam rodzine jeżeli masz kontakt do jakiegoś bardzo dobrego gazownik z twoich okolic to możesz dać znać . Nie uśmiecha mi sie wydawać na wstępie 800zł za nowy sterownik . Albo chcą mnie naciągnąć albo nie są wstanie naprawić problemu jaki jest, a wiadomo, że najłatwiej jest coś wymienić .
Kiedy każdy pomysł wydaje ci się idealny, dopij wódke i idź spać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 09:06
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 626 Cronos 2,5 V6 Automat

Postprzez Lukano » 28 wrz 2010, 07:58

pabloalvaro napisał(a):jeżeli masz kontakt do jakiegoś bardzo dobrego gazownik z twoich okolic to możesz dać znać .

Benjamin jest gazownikiem :P to chyba nie będzie pisał o swojej konkurencji.
Jak masz możliwość to wal do niego, zna się na robocie. Już nie jedną madzię uzdrowił lub założył perfium LPG do dolotu :P Za 800 złotych to można na allegro całego staga bez butli kupić. Tak, że ktoś raczej chce Cię zrobić na niezłą kasę.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez pabloalvaro » 28 wrz 2010, 08:22

No tak ma nawet w podpisie informacje o firmie ;) wydaje mi sie , że po wyplacie wybiore sie w okolice buska do naszego uzdrowicieala .
Kiedy każdy pomysł wydaje ci się idealny, dopij wódke i idź spać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 09:06
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 626 Cronos 2,5 V6 Automat

Postprzez gazparts » 29 wrz 2010, 20:44

Lukano napisał(a):Benjamin jest gazownikiem :P to chyba nie będzie pisał o swojej konkurencji.

Lukano ja sem bananmin ;)
ale Beniamin też ładnie jak Ci sie lepiej pisze to niech Ci będzie, dodaj że z Buska i będę wiedział że o mnie piszesz :D
pabloalvaro napisał(a):No tak ma nawet w podpisie informacje o firmie ;)

poszukam Ci kogoś w twojej okolicy. Współpracuje z dobrymi warsztatami na śląsku, postaram się jakoś pomóc na PW. ;)
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 11:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez Lukano » 29 wrz 2010, 23:10

bananmin napisał(a):Lukano ja sem bananmin ;)
ale Beniamin też ładnie jak Ci sie lepiej pisze to niech Ci będzie, dodaj że z Buska i będę wiedział że o )

Kurcze sorki :) Dopiero teraz doczytałem dokładnie. benjamin to z bajki, czasem oglądam z chrześnicą i pewnie stąd mi się zapamiętało :D Już się poprawiam i będę pamiętał.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy LPG