Mazda 6 II 2.5 2008

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez moccelote » 14 lis 2022, 22:14

Witam,
Zostałem szczęśliwym posiadaczem mazdy 6 II rocznik 2008, silnik 2.5 benzyna 170km.
Chciałbym wstawić instalację gazową, dostałem gazownika z polecenia, zdecydowany jestem na instalację BRC sq32.
I teraz się zastanawiam bo gazownik powiedział że będzie potrzebny dotrysk benzyny powyżej 3000 obrotów silnika żeby chronić zawory. Czytałem trochę w internecie ale są różne opinie, czy w tym silniku wymagany jest ten dotrysk? Spowoduje to że na drodze szybkiego ruchu przy 120-130km/h będzie pobierała też benzynę. Nie wiem ile to będzie dodatkowo na 100km. Ale czy jest to wymagane w tych silnikach?
Zakładam że będę robił ok 10-15tys rocznie przebiegu, myślę że z 3 lata pojeżdżę autem.
Chyba że ktoś ma kogoś do polecenia z Trójmiasta do założenia gazu?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 lis 2022, 22:06
Posty: 2

Postprzez zadra » 15 lis 2022, 01:02

moccelote napisał(a):dostałem gazownika z polecenia, zdecydowany jestem na instalację BRC sq32

Proponuję, żebyś się "odzdecydował" od jakiegokolwiek BRC; landirenzo również nie polecam a także Lovato nie jest dobrym wyborem..
Po założeniu BRC będziesz zdany tylko i wyłącznie serwisy firmowe BRC i musisz ślepo wierzyć w ich umiejętności i dobrą wolę.
Kasa również nieadekwatna.
Sugerowałbym coś bardziej ludzkiego – jeśli nie STAG, to KME albo Optima.. Pewnie dodatkowo kilka innych by się znalazło, które można polecić, ale Na Teutatosa!!! NIE BRC...

Jeśli zdecydujesz się zmienić poglądy i nie zakładać BRC to możesz liczyć na konstruktywną dyskusję i porady co do komponentów ew miejsca montażu (choć jesli Trójmiasto, to ja osobiście nie pomogę).
Uzupełnij profil – łatwiej będzie Cię na mapie umiejscowić..

Zakupu mazdy Gratuluję.
Mam nadzieję, że ominą Cię liczne przypadłości marki a egzemplarz auta okaże się godny pokładanych nadziei.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Beny » 15 lis 2022, 07:15

Zmień gazownika,do 2,5 zwykła instalacja bez dotrysku, ja polecam staga 50tys bezproblemowej jazdy. Jakie nadwozie?
O gazownika zapytaj na grupie fb mazda 6gh napewno ktoś z Trójmiasta się znajdzie.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (83/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez moccelote » 15 lis 2022, 13:47

Dzięki wam za szybką odpowiedź. W takim razie zdecyduje się na coś innego niż BRC i wiem już że dotrysku nie musi być w tym silniku. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 lis 2022, 22:06
Posty: 2

Postprzez zadra » 15 lis 2022, 14:55

<spoko>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG