Filtry w instalacji, czy warto wymieniać.. Pokaż kotku co masz w środku..

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez zadra » 21 kwi 2020, 22:24

Jednak, gdzie się nie obejrzysz, tam czujnym trzeba być..
Już tam nie pojadę, chyba że przymusi..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 21 kwi 2020, 22:33

Niestety nikt nie zadba o nasz interes bardziej niż my sami dlatego trzeba dbać o takie rzeczy bo potem mity jakie to instalacje gazowe są złe i kosztowne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez rafalkraw » 26 kwi 2020, 12:13

Czy ktoś sprawdzał stan filtrów tankując wyłącznie na sprawdzonych stacjach, np. Orlen? Zbliża mi się termin kontroli (czyli jednocześnie wymiany filtrów), ale w obecnej sytuacji wolałbym to odłożyć na "spokojniejszy" moment.
Początkujący
 
Od: 1 lis 2018, 20:16
Posty: 7

Postprzez Mr_Bartek » 26 kwi 2020, 17:26

Dzięki Panowie za pomoc. Za wszystko wyszło niecałe 50zł z wysyłką. :) Jak już wymienię to się pochwalę co było w środku starych.
Załączniki
IMG_20200426_182351~2.jpg
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez evo94 » 26 kwi 2020, 20:46

Tak się składa, ze serwisowałem stacje paliw. Są stacje, gdzie filtry wymienia się regularnie. Są też stacje, które te filtry mają stare lub nie mają ich.. wcale.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2019, 16:47
Posty: 15
Skąd: Żory
Auto: M3 BL

Postprzez Neonixos666 » 26 kwi 2020, 21:06

evo94 napisał(a):Tak się składa, ze serwisowałem stacje paliw. Są stacje, gdzie filtry wymienia się regularnie. Są też stacje, które te filtry mają stare lub nie mają ich.. wcale.


Jak te stacje przechodzą kontrolę jakości? na lewo?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 26 kwi 2020, 22:05

@evo94
czy piszesz o filtrach instalacji pompowej gazu, czy Pb lub ON ?
Co robiliście jako serwis w przypadku gdy jakaś stacja nie miała filtrów?
Tylko wpis w protokole serwisowym ?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez evo94 » 27 kwi 2020, 14:34

To jest skomplikowane. Ja byłem tylko od serwisu. Robiłem przeglądy na muszelkach głównie i tam zawsze było wszystko ok, od zbiorników aż po pistolet. Ja robiłem przeglądy LPG.
Najgorzej sytuacja wyglada na małych stacjach, gdzie właściciele często nie chca wydawać hajsu na podstawowe wymiany lub robią je sami z rożnym skutkiem.

PB i ON bywałem czasami na litrażowaniu, osobiście nigdy filtrów nie wymieniałem i do końca nie wiem jak to tam wyglada.

Jeśli dystrybutor nie miał czegoś, co uważałem, ze mieć musi to po prostu go blokowałem do czasu, aż nie zlecono naprawy. Dopiero jak wszystko było zicher przywracałem jego funkcjonalność.

Wszystko zależy od tego jak bardzo dana marka SP dba o bezpieczeństwo i jaka kasę wykłada na to. Ja osobiście omijam z daleka podejrzane stacje paliw (często widać to chociażby po zużyciu eksploatacyjnym dystrybutorów) , jak paliwo na jakiejś stacji jest podejrzanie tanie to również odpuszczam. To się skądś bierze, często z oszczędzania i wątpliwej jakości sprzętu czy paliwa.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2019, 16:47
Posty: 15
Skąd: Żory
Auto: M3 BL

Postprzez zadra » 27 kwi 2020, 14:46

A jesteś w stanie polecić jakieś stacje w których bywałeś jako serwisant (Skoro w profilu masz Żory, to pewnie głownie południe kraju, ale nawet to zawsze jakaś wskazówka) ?
Mogłoby to ułatwić wybór "gdzie zatankować".
Jak widzisz z tego tematu wynika, że (mój przykład) koncernowa, dość nowa stacja przy ruchliwej trasie w kierunku Poznania nie ma prawidłowo serwisowanej instalacji.
Nie jest ani mała, ani podejrzana a tym bardziej nie należy do najtańszych w okolicy...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez evo94 » 27 kwi 2020, 14:59

Powiem tak. W moim Passerati wymieniłem filtry po 60kkm. Były czyste i spokojnie mogłem jeździć dalej. Tankowałem na BP i na Shellu.
Mazdą tankuje na Orlenie i dam Wam znac jak po roku wymienię filtry.

Najlepsze jakościowo LPG za czasu, gdy pracowałem były na Lotos, Orlen, Shell i Auchan.
Ja jeździłem akurat po całej Polsce wiec widziałem różne rzeczy pod różnymi brandami.

Trzeba pamiętać, że to co dostaje się do Waszych zbiorników zależy od samego paliwa, zbiorników na stacji, jakości i zużycia rurociągów, samego dystrybutora również. To jest zbyt dużo czynników aby być pewnym lub nie za daną stację. Pozatym stacje choć maja jedno logo potrafią się diametralnie różnić między sobą.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2019, 16:47
Posty: 15
Skąd: Żory
Auto: M3 BL

Postprzez zadra » 27 kwi 2020, 15:18

Tak się składa,że stacja o której pisałem to również nowa stacja BP.
Nie zależy w takim razie od koncernu, tylko od przypadku jednostkowego.
W okolicy kilkanaście innych stacji, więc pewnie gaz jeździ od jednego dystrybutora do większości z nich.
Tu niestety kłania się brak dbałości albo zarządzającego stacją albo serwisu.
Ja aktualnie zaczynam sprawdzać kolejną stację w podobny sposób.
Przejadę na paliwie z danej stacji kolejne 5000km (już zaczynam pracować po 5-u tyg koronolenistwa), więc kilometry same będą się nabijały.
Przed wakacjami będą kolejne zdjęcia.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez evo94 » 27 kwi 2020, 15:25

W sumie po to są filtry w aucie, żeby się to do silnika nie dostało a z drugiej strony.. gdybym ciagle tankował na jednej stacji i znalazł po kilku tysiącach coś takiego w filtrze to po prostu uderzyłbym do kierownika stacji i poprosił i jakieś papiery z przeglądu instalacji no i ewentualnie papier z ostatniej wymiany filtra.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2019, 16:47
Posty: 15
Skąd: Żory
Auto: M3 BL

Postprzez Mr_Bartek » 3 maja 2020, 13:22

Właśnie wymieniłem filtry – przebieg około 10k km. Tak wyglądają stare w środku. Próbowałem wytrzepać ale nic nie wylatywało. Tankowane głównie na Orlenie na Piątkowskiej w Poznaniu. Widzę, że FFL lekko pobrązowiał i ma lekkie plamy (na zdjęciu są na dole filtra), a FFC prawie idealnie czysty.
Załączniki
IMG_20200503_141809.jpg
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez zadra » 24 cze 2020, 12:47

danutadankiewicz napisał(a):jakie wnioski?

Pilnować się na każdym kroku, nikomu (prócz zaufanych) nie ufać, stosować filtry, wymieniać filtry, obserwować co się dzieje z autem i zawęzić do minimum krąg stacji na których tankujemy.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez gt10r5 » 30 cze 2020, 22:20

zadra napisał(a):obserwować co się dzieje z autem i zawęzić do minimum krąg stacji na których tankujemy.


Wymieniając codziennie filtry – niestety nie ma reguły. Teoretycznie po cyrklu, lotosie, shellach i niektórych bp filtry są najczystsze ale moim zdaniem – stosować dobre filtry, nie dziadować z jakimiś czajkami (jakich by nie wymyślili) i pilnować interwału zmiany. Potem i tak większe znaczenie będzie mieć – jeżdzenie na krótkich odcinkach przy niedogrzanym reduktorze niż filtry czy paliwo z stacji x lub y.
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 12:28
Posty: 308 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy LPG