szarpie przy ruszaniu i zmianie biegów

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez maruś » 21 sty 2008, 20:09

moj kolejny problem to dziwne zachowanie auta:
przy ruszaniu i zmianie pierwszych 3 biegów auto czasem dziwnie szarpie (tak jakby nauka jazdy na skrzyżowaniu :D ) – jest to objaw tylko jak się nieumiejętnie daje gazu po zmianie biegu – jak się daje delikatnie to jedzie płynnie – jak sie już rozpędzi to też to szarpanie znika...
mam nadzieję ze zrozumieliście coś z tego...
jak myślicie co jest przyczyną? -dodam ze wiem ze poduszki pod skrzynią są wyrobione-do wymiany- czy to ich wina?
Początkujący
 
Od: 30 sie 2006, 07:49
Posty: 7
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 626 GD 2.0d

Postprzez Redoo » 21 sty 2008, 20:11

Ja myślę ze moze któraś z poduszek?!
Śmierć Jezdzi Szybko!!!My Jezdzimy Jeszcze Szybciej:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 12:09
Posty: 1033
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16v.LPG.

Postprzez komarbzz » 23 sty 2008, 17:35

mam dokładnie ten sam problem. podejrzewam jednak sprzęgło.. jak jest u Ciebie np. na pierwszym biegu na niskich obrotach? też szarpie?
Work sucks! Beer good! XEDOS 6 rulez! :D
Początkujący
 
Od: 8 maja 2007, 10:54
Posty: 7
Skąd: Pabianice
Auto: Xedos 6 2.0 V6 1994

Postprzez maruś » 24 sty 2008, 15:22

tak jak nagle dam gazu to szarpie i jak sie rozpędzi to się uspokaja, a jak dam gazu delikatnie to rozpędza się płynnie bez szarpania
Początkujący
 
Od: 30 sie 2006, 07:49
Posty: 7
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 626 GD 2.0d

Postprzez komarbzz » 26 sty 2008, 10:55

maruś napisał(a):tak jak nagle dam gazu to szarpie i jak sie rozpędzi to się uspokaja, a jak dam gazu delikatnie to rozpędza się płynnie bez szarpania


z tego co mówisz mam dokładnie to samo – z tymże dodatkowo przy zmianie niższych biegów słychać takie puste, suche "puk" – mechanik powiedział, że to sprężyny tarczy sprzęgła. poza tym, jak się rozgrzeje silnik – szarpanie staje się zdecydowanie mniejsze i mniej odczuwalne – to podobno dlatego, że sprzęgło sie nagrzewa podczas jazdy. Planuje wymienić sprzęgło tak czy siak jakoś na wiosne. Jeśli do tego czasu nie uporasz się ze swoim problemem, to napiszę czy mi coś to dało :) pozdrawiam!
Work sucks! Beer good! XEDOS 6 rulez! :D
Początkujący
 
Od: 8 maja 2007, 10:54
Posty: 7
Skąd: Pabianice
Auto: Xedos 6 2.0 V6 1994

Postprzez alf28 » 26 sty 2008, 11:19

maruś napisał(a):tak jak nagle dam gazu to szarpie i jak sie rozpędzi to się uspokaja, a jak dam gazu delikatnie to rozpędza się płynnie bez szarpania

komarbzz napisał(a):z tego co mówisz mam dokładnie to samo
identyczny objaw miałem przy padających świecach i tylko na gazie, ale tu problem dotyczy disla.
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez Firepoland » 26 sty 2008, 12:39

miałem ten sam problem jak założyłem gazzz. Na paliwie Pb szedł OK, a na LPG szarpał przy przyspieszaniu. Korekta w ustawieniach komputera i już jest dobrze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2013, 22:26
Posty: 359

Postprzez brunobsd » 3 lut 2008, 12:36

komarbzz napisał(a):
maruś napisał(a):tak jak nagle dam gazu to szarpie i jak sie rozpędzi to się uspokaja, a jak dam gazu delikatnie to rozpędza się płynnie bez szarpania


z tego co mówisz mam dokładnie to samo – z tymże dodatkowo przy zmianie niższych biegów słychać takie puste, suche "puk" – mechanik powiedział, że to sprężyny tarczy sprzęgła. poza tym, jak się rozgrzeje silnik – szarpanie staje się zdecydowanie mniejsze i mniej odczuwalne – to podobno dlatego, że sprzęgło sie nagrzewa podczas jazdy. Planuje wymienić sprzęgło tak czy siak jakoś na wiosne. Jeśli do tego czasu nie uporasz się ze swoim problemem, to napiszę czy mi coś to dało :) pozdrawiam!

hey, mam dokladnie to samo.
zamierzam oddac samochod do warsztatu niech sprawdza, ale na razie ciagle w trasie i nie ma kiedy. w sumie to jezdze juz z tym szarpaniem ze 3tyskm, mam nadzieje ze jeszcze troche da rade do ew. wymiany sprzegla. gdyby sie cos wyjasnilo co u Was, to dajcie znac.
pozdr.
Początkujący
 
Od: 5 sty 2006, 11:29
Posty: 11
Skąd: szczecin
Auto: 626 2.0i GE FS 1994

Postprzez dunia6 » 6 lut 2008, 12:28

Hej, w moim samochodzie dzieje sie to samo, też mam instalację gazowa ale bez komputera,zastanawiam sie czy to nie przewody zapłonowe?Chociaż do końca to nie wiem bo jak dostaje większą dawkę gazu to troszeczkę mniej szarpie-ale szarpie i tak. :| Nie wiem cp mpże być przyczyną?? :((
dunia6
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy LPG