Gaśnie nagle na wolnych lub przełącza się na gaz, a nie chce jechać

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez stuk » 26 lut 2007, 16:54

Od niedawna mam takie oto atrakcje na gazie: jadę sobie wszystko jest ok, stoję np. na światłach, wolne obroty ok i nagle np. po minucie stania gaśnie cicho i bez ostrzeżenia.
Po takiej operacji nie chce przez jakiś czas jechać na gazie (na benzynie bez problemu). Na gazie jest efekt taki, że przełącza (cyka przekaźnik, zapala się dioda gazu) a auto idzie tak jakby nie napędzał go silnik tylko pchał go ktoś pod górkę... efekt taki jak przy kończącym się gazie... Im mocniej nacisnę na pedał gazu tym bardziej hamuje.
Czasem zgaszę silnik po jeździe na gazie (ok), a 5 minut pozniej odpalam i efekt jak wyżej. Z reguły przechodzi mu po przejechaniu kawałka i daje się przełączyć na gaz i jedzie bez problemów. Ale np. wczoraj 5 km i nie udało się. A dziś rano poszedł...
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez karolq » 26 lut 2007, 22:39

a czasem filterka od gazu to nie masz zamulonego ??
CONTACT: 7348712
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2006, 16:15
Posty: 148
Skąd: Wolica / Lubartów /Lublin
Auto: 323F BG 1.6 8V 91r.
323F BJ 1.6 16V 01r.

Postprzez stuk » 27 lut 2007, 21:12

karolq napisał(a):a czasem filterka od gazu to nie masz zamulonego ??

Jak ostatnio wymieniałem po 12tys. to był czysty, od tego czasu dopiero jakieś 8 tys. więc nie sądzę, niemniej na pewno sprawdzę...
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez stuk » 20 mar 2007, 14:18

Byłem 3 tygodnie temu u gazownika i okazało się, że spaliła się cewka na parowniku. Wymienil i wszystko było pięknie. Do dzisiaj – znowu problemy. Tym razem nie ma wolnych obrotów, czyli jak jedzie to jedzie, a jak stoi to gaśnie :]
A na benzynie bez problemów.
Wie ktoś co może powodować brak wolnych obrotów na gazie?
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez marakus » 20 mar 2007, 18:04

Może parownik niedogrzany? Ja mam w prawdzie sekwencję ale jak brakowało płynu w chłodnicy to były cyrki. Sprawdź poziom płynu w chłodnicy i temperaturę parownika jak się przełączy na gaz – powinien być ciepły jak się go dotyka ręką.
Kiedyś Mazda 626GE1.8 1994 gaz SEQ24
Teraz Toyota Camry 2,4L 2002r
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2006, 13:20
Posty: 818
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626GE1.8 1994 gaz SEQ24
Toyota Camry 2002r. 2.4L

Postprzez stuk » 21 mar 2007, 09:16

marakus napisał(a):Może parownik niedogrzany? Ja mam w prawdzie sekwencję ale jak brakowało płynu w chłodnicy to były cyrki. Sprawdź poziom płynu w chłodnicy i temperaturę parownika jak się przełączy na gaz – powinien być ciepły jak się go dotyka ręką.

Płyn jest na full, a parownik dotykałem – cieplutki. Jeszcze wczoraj sprobowałem raz na gaz dać (po przejechaniu na benzynie sporego kawałka), a efekt – z wydechu jak z parowozu, pod maską coś zaczęło klektoać intensywnie i zgasł po chwili mimo wciśniętego gazu.... dziwne.... no chyba ze ta cewka znowu pada, ale to by musiało mieć jakąś przyczynę....
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez Hazu » 21 mar 2007, 20:26

Jle masz przejechane na tym parowniku?
Może parownik uległ uszkodzenu (dziura w membranie)
Chociaż parownik nawet po 10 000km może wymieknąć – mój właśnie tak zrobił.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez stuk » 22 mar 2007, 00:01

emmarek napisał(a):Jle masz przejechane na tym parowniku?
Może parownik uległ uszkodzenu (dziura w membranie)

Nie wiem jaki przebieg ma parownik, ale został zainstalowany w 2003 roku, a ja sam od września 2005 zrobiłem 30 tys. km więc trochę już ma...
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez kierownik » 8 kwi 2007, 23:18

Sprawdź sobie:
a)silniczek krokowy (przy okazji polecam przeczyścić)
b) przepustnicę (przy okazji polecam przeczyścić)
c) filtr powietrza
d) parownik (przy okazji polecam przeczyścić – u mnie na to pomogło rok temu, ale niedawno wymieniłem cały, bo stary jak świat był)
e) filtr gazu (fazy ciekłej)
Może jakiś elektrozawór od gazu się spieprzył,albo się blokuje? Trzeba by puścić napięcie i słuchać,czy tykają.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez kierownik » 8 kwi 2007, 23:19

Aha i jeszcze polecam sprawdzić mikserek – u mnie też cały był zasrany tą mazią czarną po gazie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy LPG