Problem z gazem LPG II gen.

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez misiek_xd » 2 cze 2014, 09:37

Witam!
Przy mojej Mazdzie 323F 1.5 BA mam taki problem że nie chce łapać obrotów na gazie podczas jazdy :( na biegu jałowym gdy stoję w miejscu nie ma żadnych problemów z wkręceniem się na obroty nawet do czerwonego pola, żeby ruszyć na gazie tez nie ma żadnych problemów. Ale gdy ruszy, może jedynie na pierwszym biegu wkręci się do 4000 obr/min a potem obroty spadają, taj jakby nie dostawał gazu, nawet jak wcisnę sprzęgło podczas jazdy nie chce się wkręcić, może tak do 2000/2500 obr/min i spada do 500 obr/min i tak cały czas przy wciśniętym pedale gazu do końca :( czasami jak stopniowo delikatnie dodaje po troszku gazu to nie zacznie przerywać a czasami całym autem szarpie <płacze> dopiero jak się zatrzymam to po chwili się normalnie wkręca na obroty :P dodam że na benzynie jeździ bez żadnych problemów :) Byłem u swojego mechanika, nie jest gaziarzem ale trochę przy tym grzebie i mi powiedział że najprawdopodobniej mam gaz w butli który się zamarza i dlatego nie przepuszcza gazu do parownika. Szukałem w internecie po różnych forach o tej wodzie i różne zdania na ten temat znalazłem dlatego tutaj opisuje dobrze swój problem może ktoś tak miał albo wie w czym może być problem :)

Z góry dziękuje :)
Początkujący
 
Od: 23 paź 2012, 10:47
Posty: 13
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: MAZDA 323F BA 1.5 16V 1994r

Postprzez Przemek323c » 8 cze 2014, 19:25

misiek_xd napisał(a): gaz w butli który się zamarza i dlatego nie przepuszcza gazu do parownika.


Ciekawe teorie, ale raczej malo prawdopodobne. Niestety z tego co opisales nie da sie nic zdiagnozowac bo przyczyc moze byc bardzo duzo. Wymagana jest diagnostyka na miejscu z ewentualnym podpieciem sie pod ECU gazowe, chyba ze rzucisz jakimis screenami z ustawien i logow pracy.
Przemek323c
 

Postprzez gik » 12 cze 2014, 08:48

A układ chłodzenia sprawny? Parownik gorący jak go dotkniesz oczywiście po jakimś czasie?

Wysłane z mojego NEXT
– Fiat 126p 650 'RED Diabloo"
– Peugeot 405 1.9 + lpg
– Hyundai Coupe 2.0 + lpg "Senioritta"
– Peugeot 406 2.0 HDI "Klekocica"
A teraz czas na Japan Style – Mazda 323F Bj 1.5 + lpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2012, 22:48
Posty: 502 (0/3)
Skąd: opolskie
Auto: 323F BJ 1.5 ZL 2000r. + lpg Stag 4 plus, Hana RED, Alaska AT-09

Postprzez misiek_xd » 13 cze 2014, 20:06

problem już rozwiązany :) i układ chłodzenia jak najbardziej sprawny :) przyczyną takiego zachowania auta była butla, która byłą pełna syfu :P
Początkujący
 
Od: 23 paź 2012, 10:47
Posty: 13
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: MAZDA 323F BA 1.5 16V 1994r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy LPG