mazda xedos 6 2.0 v6 pb+lpg al-700 pomocy....

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez marcin878787 » 10 gru 2013, 10:41

witam mam mazdę xedos 2.0 v6 benzyna plus gaz na al-700 altronic. problem pojawił się w niedziele wracałem do domu i normalnie przełączyłem na gaz na światłach zgasła... odpaliłem przełączyłem na gaz chodzi jadę za jakiś czas to samo tyle że przeskoczyła na benzynę ... i tak kilka razy (kilkanaście)co to może być ma ktoś jakieś doświadczenie ostatnio wymieniłem filterek gazu (mały tylko taki tam jest) było ok po wymianie a teraz takie cyrki. Przełącznik też świruje rano na zimnym zapaliłem dziś na pb bo zawsze pale na pb i nie miga nic za chwile przełącznik Pb/LPG altronic obudził się więc po chwili przełączyłem na LPG chodzi po 7-12 min zgasła wyrzuciło LPG nawet na Pb czasami nie przełączy a czasami przełączy.pomocy dziękuje.

PS. dodam że nie da się tej instalacji podłączyć do kompa pod program byłem jakiś czas temu i ni czyta w ogóle nie wiem czemu aha zauważyłem że jedna z sąd lambda nie jest podłączona ta tylna nie przód tylko tył i kable tam też są powyrywane nie wiem co jest z tyłu za silnikiem widzę tylko kostkę na 4 piny (wydaję mi się że to kostka do sondy właśnie tej) oraz kabel z wiązki od LPG al-700 luzem pod podszybiu jest nie wiem co to za kabel od czego wychodzi chyba czarno-żółty później sztuka na fiolet i tyle pozdrawiam mam nadzieje żę opisałem w miarę dobrze.

Dopisano 10 gru 2013, 13:40:

pomoże ktoś ? <płacze>
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 10:13
Posty: 13
Skąd: okolice kłodzka
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 pb + lpg 1993 r,
lpg AL-700 Altronic

Postprzez Przemek323c » 10 gru 2013, 19:13

Musi dac sie podlaczyc amonem. Teraz nie wiadomo jak pracuje silnik krokowy. A co do problemow z centralka, powodow moze byc duzo. Najczesniej kuleja gdzies polaczenia elektryczne na skretke.
Przemek323c
 

Postprzez marcin878787 » 10 gru 2013, 19:19

jeździłem teraz świruje sam się przełącza kiedy chce już nie wiem co jest... płynu chłodzącego w wyrównawczym jest na dnie
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 10:13
Posty: 13
Skąd: okolice kłodzka
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 pb + lpg 1993 r,
lpg AL-700 Altronic

Postprzez Przemek323c » 10 gru 2013, 19:28

Obawiam sie ze na odleglosc nikt nie bedzie w stanie pomoc.
Przemek323c
 

Postprzez marcin878787 » 10 gru 2013, 19:32

dioda na ty przełączniku raz miga cały czas i przy dodawaniu gazu co powinien przełączyć się na gaz nie przełącza się nie reaguje w ogóle następnie jak ją przytrzymam na postoju czy też podczas jazdy przerzuci na LPG na chwile (raz jest co pół minuty a raz 5 minut i jest ok) ale po tym czasie przeżuci znowu na Pb i dupa... nie wiem co robić od czego zacząć najgorsze jest to że wszystko było ok nic nie było grzebane i nagle coś takiego ? skąd ?patrzyłem al-700 komputerek nowy to on nie jest są tam dwie diody zielona i czerwona zielona świeci się.Są tam tez na płytce styki lekko zielonkawe tyle zauważyłem a płynu zawsze miałem tyle na dnie w wyrównawczym i było ok
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 10:13
Posty: 13
Skąd: okolice kłodzka
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 pb + lpg 1993 r,
lpg AL-700 Altronic

Postprzez Przemek323c » 10 gru 2013, 20:41

Sprawdz czujnik temperatury reduktora, o ile jest zamontowany.
Przemek323c
 

Postprzez marcin878787 » 10 gru 2013, 20:56

nie ma czujnika takiego...
normalna śruba jest tylko od dawki gazu parownik dwa zawory elektrozawór jeden z kielichem takim co filtr jest ten mały... kabelek jest do tps-a podłączony z wiązki... tyle tam widzę na i al 700 centralka na podszybiu upchana ... tyle jutro podjadę do gazownika po południu zobaczymy może będzie miał coś na podmianę...może coś się dowiem bo na razie to jestem głupi . a dziś 15-20 minut reagował normalnie stał dodawałem gazu obroty ok chodził na lpg zgasiłem postał pól godz może zapaliłem już nie dało się na gaz przełączyć chodził tylko na Pb dioda od przełącznika cały czas mrugała sobie żadnej reakcji... żeby chciało na lpg przerzucić. przejechałem się trochę i zaczął sam się przełączać... i rozłączać... kino.brak słów nie mam już pomysłów.

Dopisano 11 gru 2013, 13:51:

byłem u gazownika centralka al 700 [tiiit]...na podpiął nową komp czy program nie czyta. na drugim kompie też nie kombinował ze 20 razy jakieś klucze wprowadzał nie da się. na piątek na 9 rano auto mam zostawić będzie szukał przyczyny nie wiem jak to auto do tej pory na LPG jeździło jak ktoś zaprogramował wcześniej centralkę a teraz nie da się bo program / komputer nie widzi jej no cóż jeżdżę na Pb zobaczymy co gazownik znajdzie pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 10:13
Posty: 13
Skąd: okolice kłodzka
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 pb + lpg 1993 r,
lpg AL-700 Altronic

Postprzez marcin878787 » 13 gru 2013, 17:35

witam ponowie zaprowadziłem auto dziś rano do gazownika. O 12 już było zrobione pojechałem odebrałem powiedział mi że centralka al 700 spalona (tak jak mówił 2 dni temu) 190 zł nową założył i gwarancja na 2 lata zwarcie było na jakiś kablach od gazu zarobił nowe zalutował ... nie wyregulował centralki bo kabel mu się zje... popsuł od kompa i w poniedziałek mam zadzwonić i podjechać ustawić na kompie gaz teraz przełącza się 5 tys obrotów ale normalnie się przełącza.... normalnie staram się wszystko robić sam w aucie jestem samoukiem ale po szkole mechanika wiec daje rade ale jeżeli chodzi o takie coś jak gaz i te centralki ... ach szkoda gadać pozdrawiam i dziękuje wszystkim za podpowiedzi temat jak na razie zamknięty mam tylko nadzieję że po niedzieli ustawi mi wszystko jak należy że Madzia :D będzie się przełączać jak należy przy 3 tys obrotów... na razie ciesze się z jazdy na LPG do zimy Madzia gotowa konserwacja zrobiona płyny olej wymieniony filtry itp. pozdrawiam wszystkich xedosów 6 :)
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 10:13
Posty: 13
Skąd: okolice kłodzka
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 pb + lpg 1993 r,
lpg AL-700 Altronic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG