Czy takie podświetlenie jest w pełni legalne? Mazda 323F

Postprzez DjFly » 8 kwi 2010, 21:19

W których miejscach masz to zamontowane że świeci na podłodze przez całe auto? Czy masz 2 komplety tych neonów :P ? Aha, i pod co masz je podłączone, bo pod zapalniczke chyba nie :D
DjFly
 

Postprzez smigly » 8 kwi 2010, 23:04

takich neonow jak na aukcji nie mam. kupilem sam sterownik od kolegi. zamontowane mam takie diodyhttp://allegro.pl/item993476653_tasma_listwa_led_3_diody_kolory_auto_tuning.html. a wszystko mam podlaczone pod zarowke od smietnika. kabel puscilem przy gumowym meszku od biegow. jutro moge pokazac zdjecia
Przychodzisz na ten świat jako oryginał, nie odchodź z niego jako czyjaś kopia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2009, 18:13
Posty: 57
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Auto: Mazda 323f 1,5 16v 95r

Postprzez KoKo » 9 kwi 2010, 12:00

Skojarzyło sie sie odrazu z Calibrą i wieś tuningiem.. Chcesz mieć ładne auto ? Kup alufelgi. A tak kapsel i nastrzelane diód nie wiem po co :| Najlepsze jest to że śmiejecie sie z golfów, calibr czy innych wartburgów, a mazdy zaczynają stawać sie takie same...
Była Mazda 323F BA GT, jest Volvo S40...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 14:10
Posty: 219
Skąd: Łódzkie
Auto: Volvo S40

Postprzez paaawel5 » 10 kwi 2010, 16:42

Leszek napisał(a):Jeśli światło nie przedostaje się na zewnątrz to nie będziesz miał żadnych problemów.

tak jak Leszek pisze nie powinno być problemów o ile światło nie będzie na tyle intensywne by powodować wrażenie poruszającego się za nami pojazdu uprzywilejowanego (bo to jest zabronione) lub powodować zagrożenie poprzez oślepianie itp.
na dzień dzisiejszy prawo nie reguluje kwestii oświetlenia wewnątrz pojazdu choć jest jedno ale:
Cytat z Kodeksu Wykroczeń:
Art. 96a. (112) § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów,
podlega karze grzywny.
§ 2. (113) Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie,
podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.
§ 3. Urządzenia lub elementy oznakowania, o których mowa w § 1 i 2, podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
czyli patrząc na § 2 nie może być to widzialne z zewnątrz pojazdu.
pozdr.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 21:04
Posty: 268 (1/0)
Skąd: Dln Śląsk
Auto: Xedos 6 2.0 v6 98r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje