Podświetlenie zegarów, przycisków kierownicy i wyświetlacza (M5, M6)

Postprzez varick » 15 wrz 2008, 22:48

Myjk Tak,w wyswietlaczu tlo stalo sie takie niebieskawe tylko po zmianie diod poniewaz ten plyn, ktory jest w wyswietlaczu cieklokrystalicznym, jest bardzo"cieniutki" i nie jest w stanie zatrzymac tak mocnego swiatla jakie daja na niego diody i dlatego przebarwia sie na niebieski czy tam granat.
Generalnie mozna to jeszcze poprawic, gdyz przed wyswietlaczem(mam na mysli tylko ten od cd) jest jakby plastikowa wkladka, na ktorej rozprasza sie swiatlo ably nie bylo widac punktowego swiatla diod ktore padaja na niego.W orginale byla jakby czerwona sztywna okladka od zeszytu i musze poszukac zamiennika tego ale w kolorze bialym,tylko ze musi dobrze przepuszczac swatlo. Wtedy osiagnelo by sie efekt taki jak w malyl wyswietlaczu – ciemniejsze tlo i bielsze cyferki..
W miare mocno widac to niebieskie tlo na tym zdjeciu, ale bylo ono robione jak bylo ciemno a wysw. byl ustawiony do jazdy dziennej.Wg mnie w dzien jest ok, a w nocy jak sie wlaczy Dimmer'a tlo staje sie bardziej "czarne".

Prusiak Tak jak Myjk mozna kontrolki zostawic czerwone jak w orginale.
Wszystko zalezy od tego jakie diody uzyjesz.
Szczerze powiedziawszy na poczatku tez nie zmienilem koloru kontrolek. Dopiero pozniej z ciekawosci zmnienilem tylko jedno,spodobalo mi sie i zmienilem prawie wszystkie..

Myjk Ruszyles cos? Bo ja dzisiaj zrobilem kilka prob na testowym komplecie i szczeze sie troche zaskoczylem, pozytywnie...
W razie czego do podswietlenia tla zegarow mozesz uzyc zwyklych diod 3mm, najlepiej szerokokatnych, latwiej sie lutuje. Ja wlutowalem takie o mocy 5000mcd i swieca troche lepiej niz stare smd.Tylko ze nie bedziesz mogl ich uzyc do podswietlenia wyswietlacza z przebiegiem..

Najwazniejsze jednak jest to, ze znalazlem rezystory, ktore ograniczaly napiecie podawane na diody co w rezultacie dawalo ze jasnosc podswietlenia nie byla stuprocentowa.. Po zmostkowaniu ich diody dostaja 3.35V, ktore jest juz w miare bliskie normalnemu napieciu ich pracy a w efekcie podsw. rozjasnilo sie dwukrotnie!
Super efekt, teraz podswietlenie bedize widoczne normalnie w dzien(ja jezdze przynajmniej na postojowkach nawet w sloneczny dzien) a w nocy nie musi razic bo z regulacja nie ma zadnego problemu..

Nie wiem czy w tygodniu dam rade dokladniej to sprawdzic ale na czasie napewno to zrobie i wtedy napisze co i jak...

ps.Myjk pisales, ze chcialbys ramke od zegarow od wersji przed liftem..
Nie chcialbys moze sie zamienic?Ja wyslal bym Tobie taka przed liftem a Ty mi po lifcie?? :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2007, 21:22
Posty: 79 (0/1)
Skąd: Janikowo
Auto: M6 '02,136KM Diesel

Postprzez Myjk » 15 wrz 2008, 23:05

varick napisał(a):Myjk Tak,w wyswietlaczu tlo stalo sie takie niebieskawe tylko po zmianie diod poniewaz ten plyn, ktory jest w wyswietlaczu cieklokrystalicznym, jest bardzo"cieniutki" i nie jest w stanie zatrzymac tak mocnego swiatla jakie daja na niego diody i dlatego przebarwia sie na niebieski czy tam granat.

Generalnie bardzo ładnie ten niebieski wygląda, ale w połączeniu z czerwienią z panelu centralnego już nie do końca. Zatem jeśli zmieniać, to całość. Będziesz próbował ruszać też podświetlenie radia? Tutaj zapewne pomógłby airbob, ponieważ już trochę takich radyjek z M6 przerzucił.

varick napisał(a):Myjk Ruszyles cos? Bo ja dzisiaj zrobilem kilka prob na testowym komplecie i szczeze sie troche zaskoczylem, pozytywnie...

Nie, zapomniałem, że muszę żonę ze szpitala odebrać no i w rezultacie nie miałem kiedy po diody pojechać. :)
Może jutro się uda, jeśli się nic nie urodzi... dosłownie. ;)

varick napisał(a):Najwazniejsze jednak jest to, ze znalazlem rezystory,

I co z nimi zrobiłeś? Po prostu wylutowałeś?

Ja mam jednak pewne opory, samochód jest na gwarancji, nieco się boję tego ruszać,
zwłaszcza że zielonego, a w tym wypadku to białego pojęcia o tym nie mam. :)

varick napisał(a):ps.Myjk pisales, ze chcialbys ramke od zegarow od wersji przed liftem..
Nie chcialbys moze sie zamienic?Ja wyslal bym Tobie taka przed liftem a Ty mi po lifcie?? :>

Przemyślę propozycję. :) Podoba Ci się ta nowsza ramka? Jak dla mnie jest taka trochę lalusiowata. :)
Mam w planach poszukać kompletu wskaźników do M6 i na tym sobie powariować – jak Ty.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez varick » 15 wrz 2008, 23:32

Rezystorki trzeba poprostu zewrzec bo jak je wylotujesz to bedzie przerwa w obwodzie..

A co do radyjka, to jak dojdzie troszeczke gotowki to bede wymienial cale audio.
Chce wrzucic jakies fajne radyjko "after market'owe" , Alpine raczej i wtedy cala konsola srodkowa zostanie wymieniona, wiec narazie nie bede sie bawil w wymiane posw.w radiu..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2007, 21:22
Posty: 79 (0/1)
Skąd: Janikowo
Auto: M6 '02,136KM Diesel

Postprzez psych » 17 lis 2008, 20:31

Varick, a czy próbowałeś zmienić oświetlenie przycisków radia i klimy?
psych
 

Postprzez psych » 17 lis 2008, 20:36

Już wiem, wiem :) nie przeczytałem wszystkiego – sorry... :)
psych
 

Postprzez sniki666 » 5 sty 2009, 01:28

Mnie osobiscie nie podoba sie biale podswietlenie deski rozdzielczej...nie mowie juz o kierownicy.Oryginalne(czerwone) wyglada duzo lepiej.Takie jak na zdjeciach kojarzy mi sie niestety...z oplem...a konkretnie modelem Vectra.Lubie Jezdzic moja M6 po zmroku,bo wtedy deska rozdzielcza i cala konsola wyglada bajecznie;)Oczywiscie rzecz gustu...Udanych eksperymentow zycze;)
Początkujący
 
Od: 15 sie 2008, 03:08
Posty: 9
Auto: Mazda 6 TS 2.0 2004 5DR

Postprzez sniki666 » 5 sty 2009, 11:50

właśnie;) :D
Początkujący
 
Od: 15 sie 2008, 03:08
Posty: 9
Auto: Mazda 6 TS 2.0 2004 5DR

Postprzez varick » 28 sty 2009, 00:39

sniki666 tak jak pisales, wszystko jest kwestia gustu ale nie wiem czemu biale podswietlenie kojarzy Ci sie z Vectra, bo jak dobrze pamietam to Vectra ma pomaranczowe podswietenie wszystkiego..
pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2007, 21:22
Posty: 79 (0/1)
Skąd: Janikowo
Auto: M6 '02,136KM Diesel

Postprzez sniki666 » 28 sty 2009, 03:33

Moze i pomaranczowy,ale jasny bardzo:)Poza tym nic nie poradze ze mi sie kojarzy:)Pozdrawiam wszystkich mazdowiczow:)
Początkujący
 
Od: 15 sie 2008, 03:08
Posty: 9
Auto: Mazda 6 TS 2.0 2004 5DR

Postprzez Gość » 31 sty 2009, 00:04

Tak Vectra B ma biale podswietlenie :D ,mnie to tez sie z Vectra kojarzy.
Dobra robota varick ja osobiscie wolalbym niebieski kolorek,bialy to taki bezplciowy.
Czy te biale diody nie mecza w nocy?
Gość
 

Postprzez Enduro » 31 sty 2009, 12:14

pavlos napisał(a):Czy te biale diody nie mecza w nocy?

on w nocy, po zmierzchu nie jezdzi!!
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez varick » 2 lut 2009, 23:41

Enduro napisał(a):on w nocy, po zmierzchu nie jezdzi!!
E.

Hehe..
pavlos, mnie bardziej czerwone podswietlenie meczylo, a biale bardziej wydaje mi sie lepsze dla oka..
A jak by Ci np. swiecily za jasno, zawsze masz pokretelko po prawej stronie kierownicy zeby sobie jasnosc wyregulowac ;)
Kolor rzecz gustu a jaki kolor sie ma to tylko sprawa wlutowania odpowiednich diod..
Nie pamietam jakie zdjecia sa tam wrzucone, ale chyba nie ma tam ostatniej zmiany w podswietleniu, ktora dala bardziej jasne swiatlo,wyglad tez sie poprawil bo swiatlo jest bardziej biale..
pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2007, 21:22
Posty: 79 (0/1)
Skąd: Janikowo
Auto: M6 '02,136KM Diesel

Postprzez Enduro » 2 lut 2009, 23:53

varick napisał(a): mnie bardziej czerwone podswietlenie meczylo,


uraz zawodowy!
po tylu latach pracy na nocki i caly czas w tym czerwonym swietle..
...mnie tez by razilo!
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Gość » 3 lut 2009, 10:36

varick napisał(a):A jak by Ci np. swiecily za jasno, zawsze masz pokretelko po prawej stronie kierownicy zeby sobie jasnosc wyregulowac

dokladnie
varick napisał(a):Kolor rzecz gustu a jaki kolor sie ma to tylko sprawa wlutowania odpowiednich diod..

i z tym tez sie zgodze 100%.
Wszystko kwestia gustu.Mi sie bardzo podoba niebieskie podswietlenie ale nie chce mi sie z tym bawic. Niech zostanie jakie jest na amen.
Gość
 

Postprzez varick » 4 lut 2009, 19:32

pavlos, generalnie to wymiana podswietlenia w zegarach tylko, nie trwa za dlugo,jakby Ci sie chcialo bawic z reszta, to bys wiecej czasu musial na to poswiecic...
Enduro,co masz na mysli piszac:
Enduro napisał(a):uraz zawodowy!
po tylu latach pracy na nocki i caly czas w tym czerwonym swietle..
...mnie tez by razilo!

Piszesz o sobie czy o mnie?bo nie czaje za bardzo..
pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2007, 21:22
Posty: 79 (0/1)
Skąd: Janikowo
Auto: M6 '02,136KM Diesel

Postprzez Enduro » 4 lut 2009, 20:27

varick napisał(a):Piszesz o sobie czy o mnie?
bo nie czaje za bardzo..

ja tez...
pogubiłem się z lekka....
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Karol » 8 kwi 2009, 13:33

Podoba mi sie swietna robotka :) :) Ja wymienilem sobie oswietlenie kabiny na bialy LED jest 100% lepiej
ale z zegarami duzo robotki... Jak macie kojarzyc bialy to lepiej myslcie o mercedesie to bardziej pasuje :P
Pozdrawiam i gratuluje wytrwalosci w modyfikacjach hehehe
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez blakolte » 15 kwi 2009, 22:37

dla mnie jestescie mistrze az mi sie zachcialo to robic:)
MYJk a powiedz mi jak ty sobie z tym poradziles
blakolte
 

Postprzez blakolte » 15 kwi 2009, 22:38

dla mnie jestescie mistrze az mi sie zachcialo to robic:)
MYJk a powiedz mi jak ty sobie z tym poradziles
blakolte
 

Postprzez Wojtek » 16 maja 2009, 02:02

Witam,
varick
Podaj proszę: jakich diód użyłeś w ostatecznej wersji swojego projektu podświetlenia... tzn. typ,
jasność, rozmiar...
Czy możesz podłączyć zdjęcie płytki drukowanej z zaznaczonymi miejscami rezystorów
(te od regulacji napiecia diód)?
A i pochwal się swoim ostatecznym dziełem z mazdowiczami :)

Ps. Jak masz gdzieś dane o innych kolorach diód, to wrzuć. Wtedy każdy (kto by chciał oczywiście)
mógłby wykonać swoją wersję podświetlenia... <jupi>

Ten temat mi się bardzo podoba... i jest do wykonania ;) Tylko jaki kolor........
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje