Ksenony pytanie

Postprzez Topaz » 28 kwi 2010, 22:44

Klamiesz koloego albo masz zle informacje i nie jak pies :P tak jako mnie porownales. Przepisy nie dzialaja wstecz. Samochod z ksenonami z 2001 roku nie musi miec spryskiwaczy czy poziomowania i koniec.

Wiem co to homologacja i sam nieraz robilem, akurat nie na swiatla ale na inne rzeczy zwiazane z samochodowka. Na lampie masz miec oznaczenie ze sa dla HIDa i stosowny numer homologacji, jesli jest i dodatkowo jest oznaczenie, ze HID moze byc, to zaden policjant na drodze nie moze ci nic zrobic.

Dla mnie nie jestes kolega zadna wyrocznia jesli chodzi o cokolwiek i widze przyczepianie sie kolegi w wielu postach, to tak na marginesie.

Co do spryskiwaczy, kazdy uzywa jak chce, wg, mnie sa niepotrzebne i nie uzywam. I za to mi nikt nie zabierze dowodu rejestracyjnego.

Wymiana zarnka na zarowke jest dalej wlozeniem zarowki i niczym wiecej.

Poza tym za niekulturalne wypowiadanie sie i obrazanie userow, ktorzy maja inne zdanie niz kolega nalezy sie koledze ban. Chyba trzeba to zglosic.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Lorento » 28 kwi 2010, 23:34

Leć się poskarż babci ;P Ale zanim to zrobisz leć do garażu, pochyl czerep rubaszny i odczytaj oznaczenie twoich wspaniałych reflektorów, jak będzie tam wyryte "H1", lebo "D2S" masz u mnie przebieżkę na golasa w samej czapce policyjnej wokół ronda w Białymstoku, a jak jest HC/DC- oczekuję tego samego od ciebie.
Jestem w szoku, jak osoba nie znająca się może głosić takie herezje> Nie ma tu mowy o żadnym dzaiałniu prawa wstecz. Wyjaśniałem to wyżej. Ale dla białostockiego znawcy ryję na kamieniu: PRZEROBIENIE ZESTAWU ŚWIETLNEGO POPRZEZ WŁADOWANIE WEŃ INNEGO ŻRÓDŁA ŚWIATŁA UNIEWAŻNIA HOMOLOGACJE NA CAŁY ZESTAW! Homologacja opiewała na tylko na źródło halogenowe. Jak chcesz się kopać z koniem, zapraszam na drogę, zapewniam cie że łykne ci twój dowodzik i będzie to zgodnei z przepisami.. sorki nie mogę dalej polemizować, bo mamy zgłoszenie.. do jutra,,,
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Topaz » 28 kwi 2010, 23:45

I do tego grozby. Masz kolego moj numer rejestracyjny w dziale nasze mazdy. Wejdz laskawie i zabierz mi dowod rejestracyjny. Prosze bardzo. Oczywiscie, jesli znajdziesz chociaz jadna rzecz niezgodna z przepisami.

A idac twoim rozumowaniem, to wlozenie diody LED jako postojowki do klosza uniewaznia homologacje na cala lampe. No takiego zartu to nei powstydzilby sie dobry kabaret. :P

Lorento zajmij ty sie lepiej czyms pozytecznym zamiast trolowac na porzadnym forum.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Lorento » 29 kwi 2010, 14:01

Topaz napisał(a):A idac twoim rozumowaniem, to wlozenie diody LED jako postojowki do klosza uniewaznia homologacje na cala lampe. No takiego zartu to nei powstydzilby sie dobry kabaret. :P


Oczywiscie misiu. Tak samo jak wetknięcie do niej świeczki...

Topaz napisał(a):Lorento zajmij ty sie lepiej czyms pozytecznym zamiast trolowac na porzadnym forum.

Ty tez strzeliłbyś sobie jakiego porządnego MILF-a miast walczyć z oczywistościami, których nie zmienisz

ps. idę spać po nocce, więc nie męczcie mnie dzisiaj... <spie>
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Fiveopac » 29 kwi 2010, 15:24

Upominam tutaj zgromadzonych o kulturalna polemikę inaczej bede zmuszony zamknac temat na tydzien a bardzo rzadko sobie przypominam o jego odblokowaniu.
Temat xenonow jest juz dawno wyczerpany i sprowadza sie do zdania, ze tam gdzie byla wczesniej zarowka nie moze byc palnik xenonowy. Kropka.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Doloress » 30 kwi 2010, 11:51

Bravo Fiveopac
1. temat świetnie streszczony
2. to nie miejsce aby jakiś zaspany, spasiony krawężnik z nudów mobilizował się do ścigania pięciu zenonów dziennie i ubliżał użytkownikom forum; do tego od niechcenia straszył co po niektórych swoją pałą. Jak ktoś ma ze sobą problemy to do psychoterapeuty a nie do klawiatury...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2009, 12:32
Posty: 52
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2006 2,0 diesel 143KM

Postprzez Lorento » 30 kwi 2010, 12:19

Fiveopac napisał(a):Upominam tutaj zgromadzonych o kulturalna polemikę

Doloress napisał(a):to nie miejsce aby jakiś zaspany, spasiony krawężnik

<serduszka>
ale ja mam 183 cm wzrostu i 74 wagi, to chyba nie o mnie... <co?>

Doloress napisał(a):Bravo Fiveopac
1. temat świetnie streszczony

To po co wynosiłeś zenony pod niebiosa ... , a może tylko chcesz się przypodobac modowi, chę?
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Doloress » 30 kwi 2010, 14:32

Nigdy nie napisałem słowa o większości zenona nad ksenonem, sam mam oryginalne ksenony i nie zamierzam nigdy robić żadnych modyfikacji...jakieś przekłamanie, albo celowa robota.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2009, 12:32
Posty: 52
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2006 2,0 diesel 143KM

Postprzez Piotr Wozniak » 2 maja 2010, 14:24

Doloress napisał(a):Nigdy nie napisałem słowa o większości zenona nad ksenonem


Pewnie mialas(es) na mysli wyzszosc wiekszosci ? [Dolores to imie zenskie ew. bol po lacinie, w swoim profilu plec utajniles/as, nie ma to wiekszego znaczenia, ale nie wiem jak sie do Ciebie zwracac]

Doloress napisał(a): sam mam oryginalne ksenony i nie zamierzam nigdy robić żadnych modyfikacji...jakieś przekłamanie, albo celowa robota.


Moze i przeklamanie, ale kilka dni temu wpisales tutaj zaproszenie do swojego garazu w celu "pogadania z Twoimi dwoma zenkami", wiec jesli powstala niescislosc to w duzej mierze z Twojej wlasnej winy.

Nie wiem co masz osoboiscie do Lorento (i nie chce wiedziec), ale jak przejrzalem te ostatnie dni zmartwychwstania powyzszego zaslugujacego na wieczny odpoczynek watku, to faktycznie, malo piszesz o xenonach i ich modyfikacjach a ograniczasz sie do wycieczek osobistych przeciw jednej osobie. Wyglada jakby mniej interesowal Cie temat a bardziej kolejne zbluzganie Lorento. Nie wiem gdzie ma poczatek ta niechec, ale nie w tym watku. Uwazam ze jest to ponizej poziomu forum gdyz dywagowac mozna (i trzeba) z odmiennymi pogladami ale nie bezsensownie obrazac sie nawzajem.
Umowcie sie w realu i sprawe wyjasnijcie, w necie obrazac innych latwo. Bluzgi dla bluzgow to jest najwiekszy OT i trollowanie.

Dajmy juz spokoj w koncu temu wywalkowanemu na wszystkie sposoby watkowi i wypijmy piwo pokoju. <piwo>


pzdr
WOZI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2005, 17:13
Posty: 300 (0/1)
Skąd: Gdansk
Auto: MX-3 (BP-DOHC) 1993r
Subaru Outback SBD 2010r
Jeep Cherokee KJ 2.5 CRD

Postprzez japoniec » 4 maja 2010, 12:36

pare uwag:
w naszym prawie wszelkie przerobki swiatel sa nielegalne – tu nie ma co dyskutowac, czyli retrofity, przerobka soczewek, itd...

to co pisze Lorento nie trzyma sie kupy – skoro zenoniarz wyciagnie retrofit i zamontuje h1 – nie ma przerobki zrodla swiatla – nie zabierze dowodu, bo wszystko jest wg normy, – prawidlowy reflektor do oswietlajacej zarowki,
dalej co, gdy koles ma zarowki np. 100W zamiast 55W ? – tego sie nie da za bardzo sprawdzic, a to jest najprostrza forma podniesienia mocy swiatla – duzo takich kolesi jezdzi majac h4... odblysniki wytrzymuja itd... to tez jest nielegalne...

w tym wszystkim chodzi, zeby auta nie oslepialy a podniesc wiazke to kazdy sobie moze – za to powinny byc mandaty bo ilu jest takich, ktorym swiatla swieca w niebo ?? – niestety prawo nie odnosi sie do tego – swiatla maja spelniac normy – to wszystko

a co do spryskow – mam to gleboko – nie uzywam i tyle ...
w niektorych autach trzeba wyciagnac bezpiecznik, bo automat zawsze spryskuje lampy ( co 3,5 czy inaczej cykl uzycia spryskiwaczy szyby)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 10:18
Posty: 113
Auto: M6 2.3 AUT US 07' LPG

Postprzez Doloress » 4 maja 2010, 13:55

Piotr Wozniak <– ludzie jak wy czytacie te posty? A może nie rozumiecie co czytacie? To co mi zarzucasz napisał Lukas007 , to miała być krytyka za wszelką cenę czy co?
Temat i tak jest do zamknięcia bo moderator słusznie temat streścił w jednym zdaniu. Jakbyś czytał uważnie to byś zauważył że dołączyłem do wątku jak Lorento zaczął wyzywać na forumowiczów od prymitywów itp. co uznałem za lekkie przegięcie. W kwestii formalnej uważam, że ma racje. Trudno jest przerobić w warunkach domowych zwykłą lampę na "sprawny zenon", każdy z nas takie próby mija z przeciwka i wie jak wtedy bluzga. Ustawodawca słusznie to uregulował. Możliwe, że są dobrze zrobione "zenony" mało oślepiające ale ustawodawca i tak wszystko wrzucił do jednego worka i nie ma co dyskutować. To ta sama dyskusja co o dziurach w drodze... można sobie tylko pogadać....
Lukas007 napisał(a):
.. to wyprowadź się na jakąś nie zamieszkałą wyspę Papuy Nowej Gwinei, lebo wyzbądź się całego majątku, osiądź na pustelni i ogłoś niepodległośc trójkątów i tak wyzuty ze struktur państwa będziesz mógł mieć w tylaku te całe paragrafy....

Dobre, dobre ... gratulacje ... no rewelka ... mistrz !! Tylko, że ja wcale nie muszę jechac do jakiejś Papugi żeby miec w (...) to co uważam za warte w niej przebywania. Poza tym mistrzu nie podoba mi się Twój ton wypowidzi ... miej na uwadze to, że każdy ma prawo do swojego zdania, oraz to, że wyjeżdżanie komuś z jakże wyrafinowanymi tekstami przyrodniczymi, nie jest mile widziane... poza tym skoro tak zaciekle stawiasz opór "zenonom" to wpadnij do mnie – mam w aucie po jednego zenka w lampie – możesz sobie z nimi pogadac, przedstawic swój punkt widzenia, takiego autorytetu napewno posłuchają – a jak nie to znajdziesz jakiś paragraf ... <lol> <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2009, 12:32
Posty: 52
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2006 2,0 diesel 143KM

Postprzez Lorento » 5 maja 2010, 11:08

Doloress napisał(a):W kwestii formalnej uważam, że ma racje. Trudno jest przerobić w warunkach domowych zwykłą lampę na "sprawny zenon", każdy z nas takie próby mija z przeciwka i wie jak wtedy bluzga. Ustawodawca słusznie to uregulował. Możliwe, że są dobrze zrobione "zenony" mało oślepiające ale ustawodawca i tak wszystko wrzucił do jednego worka i nie ma co dyskutować. To ta sama dyskusja co o dziurach w drodze... można sobie tylko pogadać....

No i o to mi się mianowicie rozchodzi... Ciesze się, że to zaczynata własnie to rozumieć. :) Możeta mnie nienawidzieć, tak samo jak i rzeczonych przepisów, ale stosować się do nich musita czy to się komus podoba, czy nie. I to jest konkluzja tego watku, jakże w sumie owocna...
Co do obrażania, uwierzta, ja częściej przyjmuję bluzgi i nawet niech i tak będzie, jezeli jest to cena za krzewienie przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych.. Amen.
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez japoniec » 6 maja 2010, 15:11

mozna sie posmac z tego co piszesz – nienawidziec ? za co ?
nie mozesz obrazac innych – koniec kropka.

prawo jest nieudolne/niedoskonale itd. ale jest po to, zeby go przestrzegac, nawet jak jest absurdalne...

przepisy sa beznadziejne, jak chodzi o modyfikacje – zmienisz cos w aucie – juz jest nielegal – trzeba wyjechac z kraju, do hameryki :] albo Dzapanu ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 10:18
Posty: 113
Auto: M6 2.3 AUT US 07' LPG

Postprzez Lorento » 6 maja 2010, 22:59

japoniec napisał(a): trzeba wyjechac z kraju, do hameryki :]

no tak, nie wiem jak w Japanie, z tym że z tą hameryką to nie do końca tak różowo. Tam za pyskowanie z policmanem na drodze twarz delikwenta ląduje na masce, kolano policjanta wbija sie od tyłu w jego krocze, a kajdany błyskawicznie opinają nadgarstki. Później noc na komisariacie, itd....
Ech, żeby tak było u nas....
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez y » 8 maja 2010, 17:18

Lorento napisał(a):Ech, żeby tak było u nas....

Już kiedyś było...
Obrazek 270k wspólnie przejechanych kilometrów...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 22:44
Posty: 502 (0/4)
Skąd: Pawlowice ;)
Auto: MX-6 FS

Postprzez japoniec » 12 maja 2010, 08:26

Lorento,
za duzo filmow kowboyskich sie naoogladales hahaha :|

neony sobie zaloze i stroboskopy :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 10:18
Posty: 113
Auto: M6 2.3 AUT US 07' LPG

Postprzez japoniec » 12 maja 2010, 08:32

Lorento napisał(a):
japoniec napisał(a): trzeba wyjechac z kraju, do hameryki :]

no tak, nie wiem jak w Japanie, z tym że z tą hameryką to nie do końca tak różowo. Tam za pyskowanie z policmanem na drodze twarz delikwenta ląduje na masce, kolano policjanta wbija sie od tyłu w jego krocze, a kajdany błyskawicznie opinają nadgarstki. Później noc na komisariacie, itd....
Ech, żeby tak było u nas....



komuno wroc .... <rotfl> – wyjedz do Sovjet Junion <dupa>
zapraszamy do gazika... albo do poloneza – dziekuje ja nie tancze...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 10:18
Posty: 113
Auto: M6 2.3 AUT US 07' LPG

Postprzez Lorento » 12 maja 2010, 11:32

Jasne, wymaganie szacunku do władzy i jej przedstawicieli oraz przymuszanie do zachowań legalnych za pomocą środków przymusu prawem przewidzianych to komuna. USA i Kanda to sa komunistyczne kraje, bo za dyskusję z Policmanem można trafić bez gadania na dołek. W PL byle wypierdek podgolony aby maskowac blond-łysinę ( już w tym wieku!) przy zatrzymaniu samochodu i kontroli w szerokich gatkach khaki, grubych owłosionych łydach ( nierzadko pryszczatych), skarpetach typu stopka i jaskrawo czerwonych pumach ze szpicem chwyta za komórę aby ojca poinformować o tym, że go jakieś pały raczą kontrolować... Tate, spasiony sapiący hodowca ogórków konserwowych po podstawówce jeepem przyjeżdża i morda rozwarta, az maskuje mu trzeci podbródek. Trza go wysłuchać, wszak obywatel musi japę wygadać. Ma do powiedzenia, że ukochane pacholę ma prawo 180 km/h w terenie zabudowanym sie poruszac, co by sprawdzić nowy nabuteczek od ojczulka. Potem straszenie, groźby ( jakich to nie mam znajomych, ja wamwszystkim....) i co i g...! Robi się gostkowi sprawę za znieważenie i spisuje te setki danych przy nim do formularza ( a on ładnie nie pachnie, wiec to męczące).
W USA dostałby od razu przymus bezpośredni, to i drzeć japy by nie musiał, ot różnica.
ps. nie mówta mi też, że USA znam z filmów, bo byłem tam kilka mieięcy na kursie... zupełnie inna baja panowie, zupełnie...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Topaz » 12 maja 2010, 13:15

Lorento, a tak z innej beczki: zawsze sam jezdzisz z przepisową prędkością? Zawsze masz włączone światła przed ruszeniem? Zawsze jesteś idealnie trzeżwy (0.0)? Zawsze wyprzedzasz przepisowo? Nigdy nie przyspieszasz jak ktoś Ciebie wyprzedza? Zatrzymujesz się na każdej zielonej strzałce i znaku STOP?

Jeśli napiszesz, ze tak to nie uwierzę :)

Dlaczego pytam o takie rzeczy. Ano, ciągle widzę nieprzepisowo jadące wozy policyjne, a to brak kierunku przy skręcie, a to nadmierna prędkość, a to fajeczka w zębach itp.

A "zwykłych" obywateli się za to karze.

Co ty na to?

Aha, jeszcze takie jedno pytanie, czy policjant jadący samochodem oznakowanym powinien mieć zapięte pasy?
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Lorento » 12 maja 2010, 14:12

[/quote]
Topaz napisał(a):zawsze sam jezdzisz z przepisową prędkością?

nie.... ( jak jadę na "bombach", to nie! <lol> )
Topaz napisał(a):Zawsze masz włączone światła przed ruszeniem?

tak, włączają mi się same, takie mam ustrojstwo...
Topaz napisał(a):Zawsze jesteś idealnie trzeżwy (0.0)?

Nie, co ty – ezdżę non stop nawalony, pomaga mi to. Co za głupie pytanie :| . Nawiadem mówiąc limit wynosi 0,19, a nie 0,0 promila.
Wyobraź sobie, że nie siądę za kierownik następnego dnia, kiedy goliłem w przeddzień. Mam za dużo do stracenia. pomijając kontrole, wystarczy głupia kolizja, nawet nie z mojej winy i jestem wydalony ze służby i zlinczowany w gazetach...
Topaz napisał(a):Zawsze wyprzedzasz przepisowo?

Tak, z lewej strony, chyba że tramwaj...
Topaz napisał(a):Nigdy nie przyspieszasz jak ktoś Ciebie wyprzedza

Nie uwierzysz: nogdy nie wyprzedzam gdy ktoś mnie wyprzedza, nawjwyżej doganiam go później i z przyjemnoscią wlepiam blankiet. Jeżdżac prywatną galblotą nie widzę też sensu w przyspieszaniu jak ktoś mnie wypzedza. Wytłumacz mi celowość tego manewru, może się przekonam....
Topaz napisał(a):Zatrzymujesz się na każdej zielonej strzałce i znaku STOP?

Są takie sytuacje, kiedy formalnie nie staję dęba w miejscu ( np. szerokie i puste przejscia dla pieszych), ale i tak wtedy zwalniam do tych 5 km/h. Znaki stop sa natomiast z reguły w tych miejscach, gdzie nie zatrzymanie grozi samobójstwem, wiec odpowiedz sobie sam.
Topaz napisał(a):Jeśli napiszesz, ze tak to nie uwierzę

nie moja sprawa...
Topaz napisał(a):Ano, ciągle widzę nieprzepisowo jadące wozy policyjne

Ja w ogóle ciągle widzę nie przepisowo jadące wozy. Tu uwaga jeżeli policmajster spowoduje kolizje to beka, bekniecie jest często dotkliwsze niż dla tzw. zwykłego obywatela, bo odbija sie praktycznie zawsze na karierze zawodowej..
Topaz napisał(a):fajeczka w zębach

to je zabronione? Nie wiedziałem, trza będzie przy najbliższym dyżurze wyłapać trochę palaczy w samochodach..
Topaz napisał(a):czy policjant jadący samochodem oznakowanym powinien mieć zapięte pasy

jeżeli nie przewozi osoby zatrzymanej – tak – art. 39 ustawy Prawo o ruchu drogowym
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje