Xenony i "mini-regeneracja" reflektorów

Postprzez miszelus » 3 lip 2009, 19:55

Dzieki fotorelacji zamontowałem xenony w swoim xedosie ( dzieki za fotorelacje). Przeróbka wymaga troszke pracy i czasu ... ale efekt końcowy ... super :) Do tego białe diody w pozycje i ... jest dobrze :D
Obrazek
miszelus
 

Postprzez Barthez » 12 lip 2009, 18:07

rowniez zainwestowalem w xenony 4500K (czy 4300K jakos tak) sa super.
co do oslepiania – sprobujcie pojezdzic po wschodzie europy. tutaj nawet do starych ziguli (lada) pakuja xeny 10000k – im bardziej niebiesko tym lepiej. im wyzej swieci tym lepiej
norma jest wlaczanie wszystkich swiatel jakie sie posiada, wiec jezdzi sie na przeciwmglowych z przodu i z tylu im wiecej tym lepiej.
pomijajac logike specjalnie na warunki ukrainskie zamontowalem dodatkowe swiatla drogowe w miejsce przeciwmgielnych (wyglad ten sam) i ustawilem na oslepianie. nie da sie na nich jechac (nic nie widac nie swieca na droge) ale skutecznie daja do myslenia tym jadacym na przeciwmgielnych (czasami pomaga...)
na szczescie jest w nich prosta regulacja tak na wypadek powrotu do normalnego swiata...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Andy20382 » 23 lip 2009, 21:32

Witam all mam Mazde 6 i mieszkam w Uk.
generalnie kupilem zestaw xenonow 6000k H1 i dzis staralem sie zalozyc je ale nadaremnie....
Szukalem po forach itd ale bez skutku..
Podlaczylem kable do przetwornicy i do zarowki ale nie chciala swiecic czy ona musi gdzies byc zmasowana czy co??
Gdy wyciagnolem zwykla H1 z zarnika tez nie chciala chodzic,a gdy ponownie ja wlozylem bylo oki...Moze jakas podpowiedz co mam zrobic..:)Dziek:P
Andy20382
 

Postprzez zaba132 » 12 sie 2009, 10:00

no ja własnie zakupiłem xenony 6k i jak tylko dostanę biore się za przeróbke :) licze własnie tylko na to ze xedos zacznie cos bardziej swiecic... bo teraz jest masakra :/ chciałbym jeszcze zrobić taka polerke lamp, ale tego sie rusze :) :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2007, 11:23
Posty: 2029
Skąd: Stalowa Wola
Auto: X6 CA KF

Postprzez Lorento » 13 sie 2009, 13:00

zaba132 napisał(a):no ja własnie zakupiłem xenony 6k i jak tylko dostanę biore się za przeróbke :) licze własnie tylko na to ze xedos zacznie cos bardziej swiecic... bo teraz jest masakra :/ chciałbym jeszcze zrobić taka polerke lamp, ale tego sie rusze :) :P

Świecić owszem może zacząć, ale ....twój portfel pustkami! Muszę Cię poinformować, ze nielegalne zenony są obecnie dość ładnie ścigane, wiec mandatownia nie będzie wykluczona plus obowiązkowe badania techniczne. Starą zaś furę z zenkami łatwo na drodze namierzyć....W razie kolizji nie licz też na OC/AC, albowiem pojazd zawiera niedopuszczalną przeróbkę. :P
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Barthez » 13 sie 2009, 19:58

Lorento napisał(a):zaba132 napisał:
no ja własnie zakupiłem xenony 6k i jak tylko dostanę biore się za przeróbke usmiech licze własnie tylko na to ze xedos zacznie cos bardziej swiecic... bo teraz jest masakra :/ chciałbym jeszcze zrobić taka polerke lamp, ale tego sie rusze usmiech język

Świecić owszem może zacząć, ale ....twój portfel pustkami! Muszę Cię poinformować, ze nielegalne zenony są obecnie dość ładnie ścigane, wiec mandatownia nie będzie wykluczona plus obowiązkowe badania techniczne. Starą zaś furę z zenkami łatwo na drodze namierzyć....W razie kolizji nie licz też na OC/AC, albowiem pojazd zawiera niedopuszczalną przeróbkę. język


zaba132 – przerobke zrob tak abys w kazdej chwili mogl zalorzyc zarowki halogenowe, oczywiscie musisz je ze soba wozic na wszelki wypadek i na przeglad. jesli chcesz to potem wrzuce Ci fotke jak ja mam zrobione "zapasowe" lacze na halogeny ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez zaba132 » 14 sie 2009, 11:40

Lorento wiem o tym ze to nielegalne :) ale co zrobić własnie chce jeszcze zrobić własnie zebym mogl założyc halogeny z przeglądem nie bedzie problemu :) gorzej z policją :) po za tym sie nie bój nie ustawie świateł w niebo <lol> a ustawie zeby nie raziły :) :P

bartezm dlatego prosiłbym o fotke jak zrobiles to zapasowe łącze :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2007, 11:23
Posty: 2029
Skąd: Stalowa Wola
Auto: X6 CA KF

Postprzez Barthez » 14 sie 2009, 18:20

zaba132 napisał(a):bartezm dlatego prosiłbym o fotke jak zrobiles to zapasowe łącze usmiech

ok dzis zrobie i postaram sie wstawic najopzniej jutro
PS
wszystko co dobre jest zakazane, nielegalne lub tuczace :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez zaba132 » 14 sie 2009, 21:58

bartezm napisał(a):ok dzis zrobie i postaram sie wstawic najopzniej jutro


ja juz założyłem xenonki :D i bardzo fajnie wygladaja :) nikt narazie na mnie nie mrugnał ze razi kogoś swiatło, ale czekam na tą fotkę :)


bartezm napisał(a):wszystko co dobre jest zakazane, nielegalne lub tuczace


tu sie zgodze :D po za tym jak komus nie pasuje to niech sobie wezmie lampy standardowe z xeda i niech jezdzi na zarówkach zwykłych :) <killer>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2007, 11:23
Posty: 2029
Skąd: Stalowa Wola
Auto: X6 CA KF

Postprzez krzemo » 30 sie 2009, 12:24

Witam
Ostatnio zabrałem się za czyszczenie lamp (manual się przydał) ale niestety okazało się że odblaski są wypalone

Obrazek

Obrazek

I tu powstał dylemat czy malować czy składać tak jak są. Stwierdziłem że bez sensu było je rozkładać żeby odwalić fuszerkę. Malowanie odpadało ( powłoka by pewnie nie wytrzymała ) ale znalazłem na innym forum namiar na firmę która regeneruje odbłyśniki (koszt ok 60zł za jeden)
a to efekt:
Obrazek
i
Obrazek

Narazie wstawiłem Philipsy BLUE VISION i ustawiłem na stacji diagnostycznej lampy a efekt jest naprawdę niezły.
Początkujący
 
Od: 1 mar 2009, 12:53
Posty: 11
Skąd: Legionowo
Auto: Xedos6 CA B6 94

Postprzez zbigzdon » 14 wrz 2009, 15:49

Witam,a mam pytanie co trzeba zdemontować żeby wyjąć lampy z xedosa,bo niewiem za co się zabrać. :( Próbowałem je wyjąć ale nijak nie moge,czy trzeba zdjąć zderzak? :(
zbigzdon
 

Postprzez krzemo » 22 wrz 2009, 19:28

Witam
Tył reflektora kierujesz w dół (silniczek napędu wchodzi w wycięcie) tak jakbyś go wykręcał do góry szkłem.
Ja pomogłem sobie dwoma płaskimi śrubokrętami wsadzając je między zderzak a szkło reflektora. trochę trzeba pokombinować ale nic na siłę. Zresztą przeczytaj cały wątek bo chyba było o tym wcześniej. I poodkręcaj wszystkie śruby jedna jest ukryta głęboko i na początku jej nie zauważyłem.
Początkujący
 
Od: 1 mar 2009, 12:53
Posty: 11
Skąd: Legionowo
Auto: Xedos6 CA B6 94

Postprzez keczu » 26 wrz 2009, 21:40

Czy mozna odkleic szklo z reflektora jesli jest z poliweglanu (plastikowe)? Moze juz ktos to robil bo troche sie obawiam za bardzo podgrzewac itd.Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2008, 16:59
Posty: 165
Skąd: Ostroleka/Dublin
Auto: Mazda 323F 1.8GT 99r./Rover 45

Postprzez DymeK » 16 sty 2010, 22:33

kto wie jak wyjac lampe z xeda mam juz kierunek wyjety i wszyskie sroby alew nie moge jaj wydostac
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez dgolf » 19 sty 2010, 22:57

Kupiłem Mazdę – no fajnie, światła soczewkowe, hmm hmm. Pierwsza jazda nocą i zarówno stary Poldek, jak i kaszlak miały lepsze mijania. O mojej Toyocie na żarówkach H4 nie wspomnę :) To już stara 626 GLX '85 ma bielutkie. Wszystko przez ten p... obowiązek jazdy na światłach w dzień. Powinni zwracać za regenrację odbłyśników albo rozdawać swiatła do jazdy dziennej. Nawet Avensisy rocznik 2002+ mają problemy z krótkimi i ludzie regenerują lampy. Porażka. Niedługo każą nam wkładać energooszczędne świetlówki :)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 20:25
Posty: 221
Skąd: Łodzkie
Auto: 626 GE 2.0 FS 116KM 1995r. + LPG KME Diego

Postprzez Sacrell » 20 kwi 2010, 20:20

witam,

aj tam.....ja nie mogę sobie z tymi reflektorami poradzić :(
Kto jest z mazowieckiego i mi taką renowację uczyni (wyciagniecie, poszlifowanie itp. itd.) oczywiście nie za darmo.

Czekam na propozycje....będę wdzięczny
Początkujący
 
Od: 26 lut 2006, 16:37
Posty: 26

Postprzez dada39 » 25 kwi 2010, 16:55

Witam.
Polecam regenerację reflektorków a właściwie odblasków metodą fabryczną (napylanie warstwy aluminiowej) w Kobyłce pod W-wą 506-134-247. Trzeba tylko dostarczyć same odbłyśniki. Różnica – jak dzień do nocy. W moim przypadku (323F) byłem w szoku efekt piorunujący.
dada39
 

Postprzez b45o » 19 lis 2010, 21:20

niezle ja zamontowalem u siebie xenony jakis miesiac temu ale prawy juz mi miga nie wiem czy to zarnik czy przetwornica bo mialem zamontowany nie tak jak kolega pokazal fotorelacje tylko wsadzialem tak tylko zeby sie czymaly i gowno widzialem za przeproszeniem jutro biore sie do roboty pozdro i dzieki
Everything is important but my car is most important
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2010, 18:05
Posty: 36
Skąd: Kraków
Auto: Xedos 6 1.6 16v 107KM 95r

Postprzez Johny323F v6 » 20 gru 2010, 00:05

chciałbym podłączyć się do rozmowy... może ktos będzie wiedział dlaczego tak się dzieje i czy to jakaś wada żarników.. dziś założyłem ksenony 6000k do swojej madzi 323f v6 .. wszystko ładnie pięknie ale gdy podjechałem pod ściane w garaz to zobaczyłem że światło.... rusza się tak jakby ktoś delikatnie ruszał za żarnik.. i jeden ma tak jakby inny kolor.. bardzij biały a drugi bardziej niebieski. nie jest to duża różnica ale jednak... bardziej martwie się o te ruszające żarniki.. miał ktos może tak? POZDRAWIAM JOHNY V6
Johny V6 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2010, 23:48
Posty: 34
Skąd: Karolew
Auto: Mazda 323f V6 :)

Postprzez Tubi » 20 gru 2010, 12:59

I ja zakończyłem montaż 4300K :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje