mazda3 BL – oklejanie paneli

Postprzez Hordagoga78 » 9 lis 2014, 23:02

witam.
chce sie podzielic doswiadczeniem jakim jest demontarz oraz oklejanie elementow tapicerki.
to jest moj debiut w tej materii. proste elementy mozna z latwoscia okleic, gorzej ma sie sprawa z kraglosciami oraz ostrymi kantami. mozna przymknac oko na niedoskonalosci, pod warunkiem, ze beda one niewidoczne dla oka...
celowo pominalem proces oklejania, poniewaz kazdy zrobi to wedle wlasnych umiejetnosci.
wszelkie wskazowki dotyczace samego procesu mozna znalezc na utube, z wszelkimi wyjasnionymi zawilosciami i trikami. nie poczuwam sie za eksperta aby dawac rady co do oklejania. co moge powiedziec to to, aby dobrze dokleic kraglosci, nalezy dobrze rozgrzac folie i wowczas naciagac ile sie da.
do dziela zatem...
Załączniki
a1.jpg
uchylamu klapka na napoje.
wkladamy dlonie pomiedzy klapke a scianki obudowy i ciagniemy do gory – zatrzaski trzymaja mocno, wiec musimy sie przylozyc.
boczne zatrzaski wyjda bez problemu, nieco wiecej sily trzeba wlozyc, aby pokonac zatrzask tylny,srodkowy (tu przysloniety reka).
a2.jpg
srodkowa konsola rowniez siedzi na zastrzaskach. aby ja pokonac, musimy tylna czesc dzwignac do gory a nastepnie caly panel wyjac w kierunku tyl-gora (niebieska strzalka).
puszcza w ten sposob zatrzaski znajdujace sie przy popielniczce.
w razie potrzeby, dzwignie biegow przerzucic na D. pozbywamy sie takze galki...
a3.jpg
tu widac zatrzaski (biale duze) ktore mocuja panel do tunelu oraz mniejsze zatrzaski (zielone okregi) mocujace wyjmowany element do plastikowej prowadnicy biegow.
w miejscu zielonej strzalki znajduja sie jedynie zapadki – po zluzowaniu zatrzaskow umiejscowionych po bokach i w tylnej czesci prowadnicy, panel ku naszej radosci, ostatecznie odskoczy.
musimy zwrocic uwage na polaczenie elektryczne do oswietlenia prowadnicy (niebieski trojkat) aby nie uszkodzic przewodu (u mnie dosc ograniczona dlugosc kabelka)
popielniczka da sie zdemontowac przez pozbycie sie srub (po obu stronach) oraz malych zatrzaskow (rowniez obu stronach).
a4.jpg
widok panelu z drugiej strony
a5.jpg
wyjety panel ukazuje zatrzaski (czerwony okrag) oraz zapadki (niebieski trojkat). rowniez mocowanie popielniczki (niebieski trojkat).
a6.jpg
popiolka wyjeta juz z panela oraz odlaczona od wszelakich elektrykow...
a7.jpg
tutaj popiolka jeszcze pod pradem...
a8.jpg
nie udalo mi sie wykonac fotki bo juz ciemno bylo – widok ogolny deski...
listwa: po otwarciu schowka (zielona strzalka) ukazuje sie srubka, ktora trzeba odkrecic (niebieska strzalka). ona przytrzymuje schowek w miejscu.
po tym trzeba caly schowek wyjac (czerwona strzalka) i odkrecic nastepna srubke (biala strzalka), ktora przytrzymuje listwe do wyjmowanego schowka.
sama listwa siedzi na bardzo ciasnych zatrzaskach (pomaranczowe kropki) wiec trzeba sie nameczyc aby ja wydrzec.
lewy panel: wyskoczy sam jesli wlozymy plaski element (srubowkret) zgodnie z czerwonymi strzalkami.
nastepnie trzeba wygiac panel (czerwona strzalka) a wowczas zatrzaski (pomaranczowe kropki) puszcza.
same moduly odpina sie bezproblemowo, bo rowniez sa na malych zatrzaskach, ktore mozna palcami odpiac.
z2.jpg
efekt koncowy
z1.jpg
i dalej...
z3.jpg
od pasazera...
z4.jpg
calosc...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2013, 01:03
Posty: 89 (0/1)
Skąd: london
Auto: – czarna magda TS2 BL '11 Auto –

Postprzez oblivion » 11 lis 2014, 19:06

Fajna fotorelacja, chcociaż ja bym wrzucił "piano black" i do tego ten element na kierownicy i dookoła pokręteł klimy też ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez Hordagoga78 » 11 lis 2014, 20:11

czarny matt poniewaz wszystko w srodku to czern i mattopodobny odcien... kiery nie chce ruszac aby mi poduszka nie dala w twarz.
co do klimy, to byl moj zamysl aby unaoczojebnac srebro spomiedzy wszechobecnej czerni.
poza tym, nie wiem czy udaloby mi sie wyjac pokretla z tego panela aby ladnie folie pozaginac.
niedlugo bede zmienial barwe emblematow na masce i z tylu – myslalem ze zrobie to folia ale za duzo babraniny – sikne sprejem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2013, 01:03
Posty: 89 (0/1)
Skąd: london
Auto: – czarna magda TS2 BL '11 Auto –

Postprzez luki_92_92 » 11 lis 2014, 23:36

Fotorelacja fajna, wygląd jak dla mnie nie – było fajnie, zrobiło się smutno jakoś. Mogłeś to okleić albo połyskiem, albo carbonem jakimś
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2009, 19:42
Posty: 2443 (6/12)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 323F BA GLX A-Spec '98 1.8 BP
Mazda RX-8 '05

Postprzez Bejsu » 12 lis 2014, 21:46

Albo jakimś aluminium szczotkowanym, który nadaje efekt pół połysku! :) Jaką folią kleiłeś ? (pytam o producenta? )
Fotorelacja świetnie ogarnięta! :)
Axela!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2014, 22:14
Posty: 613 (15/10)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BK Z6 2004r, HB. Winning Blue 27B <-- Było.
Jest Mazda 3 BP SKYACTIV G 2019 HIKARI. https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&t=212463

Postprzez Hordagoga78 » 14 lis 2014, 14:55

taka folia okleilem panele. a jaka to marka, to nie mam pojecia...

http://www.ebay.co.uk/itm/261528128993? ... EBIDX%3AIT

myslalem rowniez o ciemnej zieleni (wraz z zielonymi zaciskami hamulcowymi za zewnatrz) czy o zimnej pomaranczy do pary z kolorem deski noca (podobnez zaciski) ale wymyslilem, ze skoro magda jest czarna jak noc to bedzie miala wszystko czarne jak ten kominiarz po robocie...
zreszta, folie zawsze mozna zedrzec i wstawic nowy kolor...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2013, 01:03
Posty: 89 (0/1)
Skąd: london
Auto: – czarna magda TS2 BL '11 Auto –

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje