Fotorelacja – zmiana podświetlenia zegarka (BA)

Postprzez budyn-87 » 17 sie 2011, 21:11

Witam. postanowiłem zrobić fotorelacje na powyższy temat ponieważ jeszcze czegoś takiego nie było ;P

Na początku napisze ze jest to fotorelacja zmiany podświetlenia zegarka w naszych mazdach, jak wielu z was wie na seryjnym nie ma najmniejszych szans aby coś takiego zrobić dla tego niezbędny był swap ( w tym przypadku z punta I ) dodam jeszcze ,że zależało mi aby jak najbardziej nie odbiegał od ORI i uważam że mi się to udało.

START,
1) kupujemy zegarek z punta I ( to jest ten co jest przy lampce w podsufitce ) mi się udało za 8zł
Obrazek
Obrazek

2)Rozkręcamy cały i zapoznajemy się z ogólną budową
a)usuwamy zielony plastik z pod wyświetlacza (filtr)
Obrazek

3)demontujemy seryjną wtyczkę (aby zastąpić ją oryginalną) ma ona 4 piny zamiast nich wlutowujemy druciki aby łatwiej było prze lutować do naszej mazdzi
Obrazek
Obrazek

A więc tak jak widzicie wlutowałem kolorowe aby objaśnić od lewej
-biały + sterowanie podświetleniem
-fioletowy + również sterowanie podświetleniem (jak sie okazało jeden z nich jest kompletnie nie ważny)
-czerwony + zasilanie zegarka
-czarny – Masa

4) Aby to wszystko współgrało z instalacją w naszej 323 wykorzystałem gniazdo wraz z kawałkiem płytki ze starego zegarka (który zepsułem jakiś czas temu z powody próby hardcorowego podświetlenia ale to inna historia)

Obrazek
Obrazek
DOŚĆ WAŻNE
czerwony i czarny musi być dokładnie tak przylutowany (jest to stałe zasilanie zegarka )
fioletowy (lub biały- jednego można wo gule nie lutować) może być tak jak u mnie- podświetla się w chwili zapalenia świateł lub przylutowany wyżej (lewy górny róg) podświetlenie będzie się świeciło zaraz po zapłonie.

Obrazek

5)jeżeli wszystko poskładaliśmy i wstępna próba w samochodzie zakończyła się sukcesem (jeśli nie to PW) i wszystko działa jak chcieliśmy
To przystępujemy do upodobnienia zegarka do Ori
dlatego musimy co nie co porzeźbić
zamiast ciemnej szybki dajemy przeźroczystą
Obrazek
rzeźba
Obrazek
całość przytwierdziłem klejem na ciepło na foto przymiarka
Obrazek
gdy już kleiłem pomalowałem obudowę tego z puncioka na czarno aby w środku się nie odróżniał

po wszystkim w miejsce podświetlenia wkładamy żarówkę koloru jakiego chcemy ( lub diodę led 12v) i cieszymy się nowym oryginalnym zegarkiem.

DODATKOWA OPCJA DLA ZAAWANSOWANYCH!!!
ponieważ ten zegarek oraz ok 90% innych z takim wyświetlaczem będzie wyświetlał czarne cyfry na podświetlanym tle właśnie tak
Obrazek

A jak już wcześniej pisałem ma wyglądać jak w mazdzie muszą świecić tylko cyferki a tło ma być czarne, jak to zrobić ? A właśnie tak

gdy mamy zegar na czynnikach pierwszych wyciągamy wyświetlacz ( w miarę ostrożnie wiadomo można go zniszczyć ) i odklejamy pierwszą warstwę w sumie chyba jedyną
najlepiej użyć coś ostrego
Obrazek
Obrazek
zachowajcie szczególną ostrożność
Obrazek
Podczas odklejania mogą być widoczne plamy takie jak by się wylał (zdj poniżej) ale znikną
po odklejeniu aby uzyskać negatyw musimy po prostu odwrócić ten plastik ( nie wiem dlaczego tak ale działo może jest on odpowiedzialny za jakieś załamanie światła czy coś :/ )

1zdj plastik normalnie (widoczne plamy które znikną po ok 1min)
Obrazek
2zdj plastik odwrócony (negatyw
Obrazek

po całym zabiegu wyczyszczeniu wyświetlacza oraz plastikowego szkiełka wszystko powinno wyglądać tak
Obrazek
Obrazek

a tu z podświetleniem seryjnym ( zwykła żarówka
Obrazek

META
Obrazek
W realu nie widać że w ogóle było coś zmieniane (na zdj. różnica kolorów przez lampę błyskową)
Obrazek
ja dałem diodę białą smd która w sumie jest bardzo silna i nie potrzebnie ponieważ czarny wyświetlacz staje się jaśniejszy ( w rzeczywistości nie aż tak jasny jak na foto) przy ciemniejszych kolorach niebieski, czerwony problemu tego nie będzie teraz już osobiście mam białą led ( nie smd) i jest <spoko> (niestety nie mam foto)

Proszę o wyrozumiałość to maja 1 fotorelacja postaram się pomóc i odpowiedzieć na wszystkie pytania
pozdrawiam
Ps. jeśli ktoś się podejmie takiego modu wrzućcie fotki jak wam to wyszło papa
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2010, 09:08
Posty: 705
Skąd: Pszczyna/Łąka
Auto: I*I Mazda 323c 1.8 16v 114KM 95r.+

Postprzez Dominator » 17 sie 2011, 23:53

Gdyby Ci tak rozkładanie namiotu poszło jak ta fotorelacja, to nie bylo by problemu z drutami śledziami itp :) gud dżoob :D bedzie dla potomnych :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez boczek86 » 19 sie 2011, 21:37

swietna fotorelacja :) <spoko> <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez Neonixos666 » 19 sie 2011, 22:30

Fajna fotorelacja oby więcej było takich <spoko>

Ja w BJ po lifcie wyciągnąłem zielony filtr (normalnie jest wyciągany) i do tego pomalowałem diodę markerem na czerwono i mam super podświetlenie zegarka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez tekknoraver » 23 sie 2011, 23:16

No i gitara :) jedna z "must tu du" jak wrócę do Mazdy :D dzięki wielkie za obfocenie i opisanie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 13:03
Posty: 793 (2/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Była 323 BG
Była Mazda 6 TS2 GG 2.0 LF 147 qni
była Mazda6 Tamura 2007 GG 2.0 LF
Moja Trójeczka BK LF

Postprzez lucasskywalker » 25 sie 2011, 00:43

Podziwiam zapał, wyszło super!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2009, 19:59
Posty: 144
Skąd: DPL
Auto: Honda Civic EU9 1.7ctdi
Moja ex: 323C (BA)

Postprzez dyszel » 14 paź 2011, 20:55

A ja się tak spytam – jak się ustawia ten zegarek?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2008, 17:39
Posty: 1388 (0/1)
Skąd: Łańcut
Auto: była 626 GE FS Pb95 only
jest gowno wort MKIII napędzany bajurą
& 7KM made in PRL/japan power CB 450N

Postprzez budyn-87 » 16 paź 2011, 16:02

dyszel85 napisał(a):
A ja się tak spytam – jak się ustawia ten zegarek?


na razie sie go ustawia przed montażem wszystkiego na razie docelowo przedłożę przyciski w miejsca seryjnych i oczywiście uzupełnię fotorelacje
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2010, 09:08
Posty: 705
Skąd: Pszczyna/Łąka
Auto: I*I Mazda 323c 1.8 16v 114KM 95r.+

Postprzez Yoooo1992 » 23 maja 2013, 11:44

Witam. Jestem posiadaczem Mazdy 323f BA... Mam maly problem iz chce zmienic podswietlenie w zegarku. Rozkrecilem i widze ze tam jest szkielko ( pleksa ) koloru zielonego. Czy moze ktos doradzic co wstawic zamiast tego szkielka zeby oczywiscie swiecilo na niebiesko ? No i przycisk,,, Mam diode niebieska ale w polaczeniu z zielonym daje beznadziejny kolor? Prosze o POMOC :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 11:30
Posty: 9
Skąd: Lidzbark Warmiński
Auto: Mazda 323F BA 1.5

Postprzez adamax4 » 23 maja 2013, 16:27

W zegarku, to najlepsze co możesz zrobić, to wstawić szybkę z niebieskich tiktaków. Tylko takich ciemnych. Nie wiem, czy jeszcze je produkują.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez Yoooo1992 » 23 maja 2013, 17:35

dziekuje slicznie :) temat zamkniety ~! :)
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 11:30
Posty: 9
Skąd: Lidzbark Warmiński
Auto: Mazda 323F BA 1.5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje