Strona 1 z 1

Planowanie głowicy mx3 1.6 sohc

PostNapisane: 18 lut 2010, 22:33
przez kubik
Witam . Na wiosnę czeka mnie wymiana uszczelki pod głowica. Przy okazji chce zrobic planowanie głowicy tak aby wzrosły mi osiągi. Moje pytanie to jak mocno splanowac głowice i czy warto wogóle to robic? P.s. Jakby ktos wiedział gdzie ze wloclawku jest taki porządny warsztat co by mi to wszystko wykonał to byłbym wdzieczny.

Re: Planowanie głowicy mx3 1.6 sohc

PostNapisane: 18 lut 2010, 22:37
przez ravo
i to dział projekt ?? przenoszę

Re: Planowanie głowicy mx3 1.6 sohc

PostNapisane: 19 lut 2010, 15:51
przez Fiveopac
kubik napisał(a):Witam . Na wiosnę czeka mnie wymiana uszczelki pod głowica. Przy okazji chce zrobic planowanie głowicy tak aby wzrosły mi osiągi. Moje pytanie to jak mocno splanowac głowice i czy warto wogóle to robic? P.s. Jakby ktos wiedział gdzie ze wloclawku jest taki porządny warsztat co by mi to wszystko wykonał to byłbym wdzieczny.


Warto, by glowica rownomiernie docisnela uszczelka do bloku. Mocy nie ma z tego zadnej (czytaj: niezauwazalna zmiana). Lepiej nie zbierac za duzo bys mogl w przyszlosci ponownie splanowac glowice w razie wymiany uszczelki.

Planowanie głowicy mx3 1.6 sohc

PostNapisane: 19 lut 2010, 22:05
przez Enduro
ewentualne zwiekszenie cisnienia poprzez zmniejszenie komory spalania,
wymusi tankowanie lepszego paliwa..
zysk moze byc niezbyt wygorowany, ale moze byc zauwazalny..
ale sugeruje aby niezbyt wiele planowac, bo moze odbic sie to na wielu podzespolach jednostki
pozdr.
Enduro