[XEDOS 9] Jak poprowadzić podciśnienie przy filtrze stożkowym?

Postprzez Pielęgniarz » 16 sty 2020, 17:06

Witam serdecznie, planuję na lato zrobić mały tuning silnika w Mazdzie Xedos 9. Kolektory wydechowe chcę owinąć bandażem, a dolot całkowicie zmodyfikować. Jak orurowanie czy filtr to mniejszy problem tak zastanawiam się nad podciśnieniem i nad czujnikiem temperatury powietrza.

Czujnik temperatury powietrza zamontowałbym około 10cm za stożkiem, tak może być? I teraz to co mnie interesuje. Przy obudowie filtra fabrycznego jest zaworek marki Mitsubishi. I tak są wężyki połączone ze sobą, przy czym jest też połączenie z obudową filtra. Czy zamianie fabrycznego filtra na stożek ten wężyk nie będzie połączony z dolotem. Chyba?

I tu właśnie pytanie. Czy ten węzyk ma być podłączony do rury dolotowej czy nie? Jak to poprowadzić – ogólnie bo samo położenie rur czy ich układ to już moja bajka ;)

Myślałem, aby dwiema rurami, ale między przepływomierzem i stożkiem była krótka rura z gumy. Czyli Tak by to wyglądało: Przepustnica – rura – przepływomierz – rura – guma, a do niej króciec i czujnik temperatury – rura – filtr stożkowy.

Do odmy bym zastosował odolejacz odmy z filtrem.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 16:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje