Jak zmmodyfikować układ kierowniczy?

Postprzez taki_pan » 4 wrz 2018, 23:11

Hej,

Jak w tytule pytanie o modyfikacje układu.

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem trójki. Podoba mi się niewyobrażalnie ale uważam, że układ kierowniczy mógłby chodzić ciężej i mieć krótsze, bardziej sportowe przełożenie. Auto ma warunki ale trochę ster skrojony pod kobiety i miasto a ja widzę potencjał niczym Mx5. (Tłumik wymienie z czasem.)

Gdzieś czytałem, że można jakąś zębatke wymienić, skrucić ilość jaką kręcimy kierownica od skrajnych stron. Wtedy automatycznie będzie też i większy opór, no i byłaby szansa rondo przejechać nie odkrywając rąk od kierownicy.

Ktoś się na tym zna, robił, poleci?

Wiecie jakie jest aktualne przełożenie w nowej 3ce? X:1

Będę zobowiązany :D
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2018, 22:43
Posty: 1
Auto: Mazda 3 – 2018

Postprzez Płomień » 8 wrz 2018, 12:17

W starszych autach nie byłoby problemu. W nowej trójce, pomijając skomplikowanie podzespołów, pozostaje problem sterowania.

Wszystkie podzespoły zajmujące się bezpieczeństwem i trakcją dostają sygnał z czujnika kąta skrętu kierownicy, ta informacja połączona z danymi z żyroskopu, czujników ABSu i Bóg wie czego jeszcze pozwala systemom kontrolować auto. Jeśli zrobisz cokolwiek co sprawi że zmieni się skręt kół w odniesieniu do skrętu kierownicy, to samochód dostanie szajby :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje