Czy KaeL to kupa, i co zrobić żeby nie był?

Postprzez Rafalkom » 27 wrz 2020, 12:47

malina970 napisał(a):E tam. Kombinujecie z przyrostem mocy a dodatkowe problemy wychodzą. To nie 2JZ które kręcisz bez żadnych problemów. Mazdy to nie rajdówki. Z silników serii K i Z nie wyciśniesz multum KM.


No faktycznie nie wyciśniesz <lol> ZM na pedalskim 0,5b w peaku z fabrycznym nieotwieranym słupkiem robi przyrost mocy rzędu 50-60% na za bogatym paliwie i wycofanym zapłonie i znosi bez zająknięcia 8-mio sesyjne track day'e w 30 stopniowy upał ;P Gadasz głupoty koleżanko <serduszka>

Płomień napisał(a):A co do Z-serii, to mówi mi więcej, jak bardzo nie nadają się do tuningu. No mów. Że nie da się nimi jeździć sportowo i wygrywać. Słucham. No śmiało. Powiedz że w ZL/ZM nie podbijesz serii. Czekam.


Płomień, czekałem aż się delikatnie odpalisz jak czytałem post koleżanki, hah <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 20:11
Posty: 383 (0/1)
Skąd: Nowogard
Auto: Mazda 323F BJ ZM '02 + Eaton M62 + EBC

Postprzez malina970 » 27 wrz 2020, 13:18

Ciekawe jak długo ci ten silnik wytrzyma na za bogatej mieszance i cofniętym zapłonie. Wszak te BA obojętnie jaki silnik z mazdy tam będzie to i tak to będzie BA.

Dopisano 27 wrz 2020, 13:20:

I kolegami nie jesteśmy.
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2020, 16:08
Posty: 142 (0/3)
Auto: Mazda 323 C V BA '94

Postprzez Mr_Bartek » 27 wrz 2020, 13:33

malina970 napisał(a):Wszak te BA obojętnie jaki silnik z mazdy tam będzie to i tak to będzie BA.

A to pewnie jakaś inna malina970 ostatnio pisała o ignorowaniu hejterów. :) Dziwne, że teraz jesteś po drugiej stronie barykady i zamiast wspierać projekt to gadasz o jakiś 2JZ.

malina970 napisał(a):Dobra robota. <spoko> leć dalej z tematem. Już widzę ten ból <dupa> wszystkich mądralińskich że zrobiłaś te auto i władowałaś w nie tyle kasy. Że nie opłaca się itd.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0#p3431310
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Płomień » 27 wrz 2020, 13:48

Niebo ciemnieje, zbiera się na sztorm.

Szit-sztorm.

Trzeba będzie poprosić któregoś z modów NM o posprzątanie, bo z chęcią kontynuowałbym rozmowę, ale szkoda mi tematu wściekłej. Kiedyś utworzyłem temat "Czy KaeL to kupa i co zrobić żeby nie był", myślę że ta dyskusja będzie tam dobrze pasować. https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2#p3339262

malina970 napisał(a):Ciekawe jak długo ci ten silnik wytrzyma na za bogatej mieszance i cofniętym zapłonie. Wszak te BA obojętnie jaki silnik z mazdy tam będzie to i tak to będzie BA.

Bogata mieszanka i cofnięty zapłon są właśnie po to, żeby silnik nie wypluł korby, ani nie zjadł sobie zaworów. Wadą takiej decyzji jest niewielka strata mocy, ale coś za coś. No i to jest BJ nie BA.

malina970 napisał(a):I kolegami nie jesteśmy.


Nie? A ja myślałem, że forum jest po to żeby się zakolegować z innymi posiadaczami Mazd.

Jeśli nie jesteś naszą koleżanką, silniki Mazdy uważasz za słabe, i torpedujesz dobry projekt wściekłej, to po co wracałaś na forum? Nie powiem, przykro mi się zrobiło jak się zwinęłaś, ale teraz chyba powoli zaczynam rozumieć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez zadra » 28 wrz 2020, 08:54

Płomień napisał(a):Jeśli nie jesteś naszą koleżanką, silniki Mazdy uważasz za słabe, i torpedujesz dobry projekt wściekłej, to po co wracałaś na forum? Nie powiem, przykro mi się zrobiło jak się zwinęłaś, ale teraz chyba powoli zaczynam rozumieć...


hmm..
A ja sobie tak myślę, że to jednak nie jest ta sama Malina... :|
Zbyt wiele mi ostatnio nie pasuje w wypowiedziach porównując z tymi wcześniejszymi.. <co?>

Co do hejtowania i wspierania, toż przecież Malina całą piersią wspiera Agniess...
Tylko tyle..
Resztę forum chyba uważa co najwyżej za dodatek w formie balastu...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje