Modyfikacje układu wydechowgo – Mazda3 BK Y6

Postprzez Derfflingeru » 27 kwi 2014, 18:03

Witam serdecznie , otóż od około tygodnie siedzę i dumam , jako iż opinie na ten temat są mocno podzielone...
Chciałbym do mojego dieselka zamontować sportowy tłumik i tutaj rodzą się cztery podstawowe pytania :
– jakiej firmy
– czy wgl będzie jakaś różnica od serii
– warto?
– cena
Zastanawia mnie także jak zaślepić zawór egr , czy w naszych mazdach jest to wgl możliwe ?
Powiem szczerze ,że moja zchipowana madzia pali trochę mniej niż wcześniej ,ale dalej wydaje mi się ,że za dużo... Komputer pokazuje średnie spalanie w granicach 5l w mieście ,w Gdańsku :o Aczkolwiek paliwa coś strasznie szybko ubywa , jak zaleje na orlenie za 100 zł , to średnio przejadę na tym 150-200 km. :(
Stawiam tutaj na trzy rzeczy:
1 zawalony egr
2 Czy to ,że w tłumiku zebrała się gruba warstwa sadzy ma jakieś znaczenie ? (warstwa ma jakieś hymm 7 mm grubości) Jak przeczyścić wydech ?
3 mam nieszczelną odmę (muszę kupić nową) i leje mi ona olejem , a właściwie to jak mechanik stwierdził oparami oleju

4 w moim tłumiku musiały być kiedyś dwa wyloty , teraz jest jeden dziwnie gruby co możecie zobaczyć w moim temacie o mojej madzi. druga dziura jest jakby do połowy zaślepiona ... czy to ma na coś wpływ , czy nie warto tego ruszać ?
Ostatnie pytanie dotyczy dziwnego dzwięku gdy silnik jest zimny , i towarzyszy on na obrotach 1.1-.13 taki charakterystyczny metalowe drżenie , mechanicy wykluczyli dwumasę (zresztą madzia ma dopiero niecałe 120 tys km ) :( Jak myślicie co to może być? W ASO powiedziano mi ,że ten typ tak ma.....
5 Gdzie kupić osłonkę śruby na tylne ramię wycieraczki. Pewnego razu ktoś bardzo potrzebował tej części i zabrał ją z mojej mazdy...

Ps. po zchipowaniu mazdy mam teraz 143 KM (seria 107) , nie ukrywam ,że jak depnę do zostawiam ładną czarną chmurę i dymi tak przez jakiś czas , potem mogę deptać bez czarnych chmur. Gdy byłem w firmie tuningowej , powiedziano mi ,ze dzieje się tak gdyż jest ustawiona mieszanka ,że dużo paliwa , mniej powietrze i stąd czarny dym. Jeśli nie chce by dymił , straci na mocy. Czy jest to szkodliwe dla silnika ? Dzięki i pozdrawiam :P
Ostatnio edytowano 4 maja 2014, 09:03 przez Rafał_, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawienie tytułu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2013, 17:25
Posty: 95 (3/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda RX-8 2006r. 1.8 Turbo

Postprzez Neonixos666 » 27 kwi 2014, 21:44

143 KM dla tego Y6 to sporo i nie dziwie się że dymi bo to wymaga sporej dawki paliwa, na pewno pomógł by wydajniejszy intercooler. Nie obwiniał bym za to egr bo on nie działa gdy silnik jest obciążony choć skutecznie zawala kolektor sadzą, zaślepienie go zapewne wygeneruje błąd. Luźniejszy wydech na pewno będzie na + szczególnie że teraz spalin jest sporo więcej. Myślę że nic gotowego nie dostaniesz raczej na zamówienie. Ewentualnie sprawdzić przy jakich silnikach były wydechy o większej średnicy i dorobić do niego początek pasujący pod Twój silnik.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez People_Hate_Me » 29 kwi 2014, 16:20

a czy przypadkiem nie ma już tematu o wydechu w BK?
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Derfflingeru » 29 kwi 2014, 22:54

Owszem jest full tematów , niestety w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2013, 17:25
Posty: 95 (3/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda RX-8 2006r. 1.8 Turbo

Postprzez gt10r5 » 24 cze 2019, 20:39

Niech będzie tutaj:
Szukam kogoś, kto ma temat wymiany intercoolera na jakiegoś fmica za sobą.
Słyszałem, że trzeba dorabiać silikony – jeżeli ktoś jest na forum z sprawdzoną receptą – odwdzięczę się jak tylko będę mógł :)


PS. Po co na co zostawcie w dziale nasze mazdy, tutaj tuning :P
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 12:28
Posty: 308 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje