Urządzenie do zwiększania mocy "ALPIN"

Postprzez kierownik » 10 wrz 2007, 22:04

Dziś poczytałem sobie tłumaczenie mojego "brief'a" i znalazłem tam coś takiego: "Zwiększenie mocy silnika przez dodanie modułu ALPIN"
. Autko kupiłem 2 tygodnie temu i nie oglądałem go na tyle, żeby znaleźć jakiś "obcy moduł" zwłaszcza, że to mój pierwszy Diesel'ek, więc nawet jakbym się na ten moduł patrzył, to bym nie wiedział co to :)
W każdym bądź razie pozycja "MOC – 74 kW" i "Prędkość maksymalna – 175 km/h" są skreślone i zastąpione odpowiednio: 88kW i 186km/h.
Niby tylko się cieszyć, ale ciekaw jestem o co chodzi i czy mam to urządzenie, czy ktoś sobie wymontował przed sprzedażą. I co jeśli go nie mam, a w dowodzie mam inaczej?
Jeśli mam, to gdzie tego szukać? Pod maską, pod deską?
Na necie znalazłem coś takiego:
http://www.autohifi.pl/index.php?art=/a ... chnika/004
Zna Ktoś ten temat?
Ostatnio edytowano 11 wrz 2007, 21:52 przez kierownik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez magicadm » 11 wrz 2007, 09:30

..ja bym to zdemontował...:|

Szkoda sprzęgła...
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez kierownik » 11 wrz 2007, 09:36

magicadm napisał(a):zkoda sprzęgła...

????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 11 wrz 2007, 14:07

k.kierownik wyglada na to ze Twoje auto posiada tzw Box-a..

Nie znam firmy ALIPN (pierwsze slysze :P) hmm.. najlepiej pojedz na hamownie, bedziesz wiedzial :) z tego co widze masz wersje silnika RF2A czyli 101KM w serii...


magicadm napisał(a):ja bym to zdemontował


A ja sobie zalozyl.. :] ale tylko dobry box (v-tech)

k.kierownik napisał(a):Jeśli mam, to gdzie tego szukać?


k.kierownik napisał(a):Pod maską




magicadm napisał(a):Szkoda sprzęgła...


Tu masz racje... :) jedynym elementem ktore moze ucierpic podczas nieprawidlowej eksploatacji auta po montazu modułu to wlasnie sprzeglo... box daje gwaltowny wzrost momentu obr.. tylko chiptuning (w DiTD niedostepny) daje lagodniejsze wzrosty mocy/momentu chociaz tam tez sprzeglo moze ucierpiec...

P.S
Mysle ze po montazu modulu i przy wymianie sprzegla (jak obecne kiedys tam padnie) warto je wzmocnic np u Radzikowskiego :)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2 lis 2007, 10:25 przez Riki, łącznie edytowano 1 raz
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez kierownik » 11 wrz 2007, 14:23

Riki napisał(a):box daje gwaltowny wzrost mocy

szkoda, że tego nie czuję – co prawda na autostradzie poleciała Madzia 180 na prostej, ale do setki na ciepłym silniku ma ok 14 sekund :( nie wiem czy Ktoś tego nie wymontował przed sprzedażą :(

Riki napisał(a):Szkoda sprzęgła...

no czuć, że nie jest nowe, ale się nie ślizga i ruszy z piskiem jak trzeba :)


Riki napisał(a):Pod maską

ale jak to wyglądać ma?


Riki napisał(a):tylko chiptuning (w DiTD niedostepny) daje lagodniejsze wzrosty mocy/momentu

a nie da się też ustawić/skalibrować takiego modułu ??
spalanie przy spokojnej jeździe mam około 7l – miasto. na trasie 6,3, ale przy bardzo dynamicznej.. nie sprawdzałem jeszcze elastyczności.

co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 11 wrz 2007, 14:37

k.kierownik napisał(a):co prawda na autostradzie poleciała Madzia 180 na prostej, ale do setki na ciepłym silniku ma ok 14 sekund


Hmm... moga GFka (seria) do 100km/h ma niecale 12s a mocno załadowana 200km/h poleciała (z A/C).. mysle ze jednak nie masz tego modułu albo to jest poprostu jakas sciema :|


k.kierownik napisał(a):się nie ślizga i ruszy z piskiem jak trzeba


To dobrze :) z piskiem? a nie szkoda Ci sprzegla? ja nigdy nie ruszam z piskiem... szkoda auta :P zreszta do takich "wyczynow" (mnie juz to chyba nie kreci..) lepsza jest benzyna :)


k.kierownik napisał(a):ale jak to wyglądać ma?


Takie male plastikowe pudełko z wychodzacymi kabelkami <lol> :P


k.kierownik napisał(a):a nie da się też ustawić/skalibrować takiego modułu


To nie jest moduł tylko chiptuning czyli ingerencja w sterownik silnika.. zmieniasz mapy, wartosci roznych danych (np cisnienie doladowania czy dawke paliwa) przez co mozna lepiej i dokladniej zwiekszyc moc motoru..


k.kierownik napisał(a):spalanie przy spokojnej jeździe mam około 7l – miasto. na trasie 6,3


Hmm mysle ze raczej w normie... zalezy co masz na mysli mowiac spokojna jazda :) moja pali 7,5l w miescie... na trasie roznie od 5,5 do ponad 8l na 100km
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez kierownik » 11 wrz 2007, 14:40

Riki napisał(a):To dobrze usmiech z piskiem? a nie szkoda Ci sprzegla.. ja przez rok eksploatacji GFka z piskiem ruszylem tylko raz... szkoda auta język zreszta do takich "wyczynow" (mnie juz to nie kreci..) lepsza jest benzyna usmiech

nie no spox – tylko sprawdzałem, czy nie jest wyślizgane sprzęgło... :) też już inaczej patrze\ę na jazdę samochodem.


Riki napisał(a):mysle ze jednak nie masz tego modułu albo to jest poprostu jakas sciema ysz

ja myślę podobnie, tylko szkoda, że w papierach jest inaczej. myślisz, że mogę coś tym zrobić? jakoś dochodzić od poprzedniego właściciela tego modułu? w końcu w dowodzie był..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 11 wrz 2007, 14:46

k.kierownik napisał(a):tylko sprawdzałem, czy nie jest wyślizgane sprzęgło


Najlepiej zapiąć wysoki bieg przy niższych obr. silnika i gaz w podłoge.. :)


k.kierownik napisał(a):myślisz, że mogę coś tym zrobić?


Tak jak pisalem... pojedz na hamownie, zobaczymy co wykres pokaze :) no i zobacz czy wogole masz ten moduł (jesli sam nic nie znajdziesz to podjedz do jakiegos elektornika)

k.kierownik napisał(a):jakoś dochodzić od poprzedniego właściciela tego modułu?


Jesli masz jego dokładne dane.... zawsze mozna zapytac heh.. :]
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Rafal82 » 2 lis 2007, 01:23

k.kierownik ja mam założone takie urządzenie w 323F BJ z 2001r. U mnie jest zamontowane w środku, od strony pasażera za konsolą centralną. Zdejmuję osłonę i mam dostęp do wtyczki.
Tu masz stronę producenta http://www.alpin-tuning.de/ Niestety nie ma wersji w j. angielskim, chyba że w przeciwieństwie do mnie znasz niemiecki.
Autem jeżdżę dopiero od kilku dni, jak przyjechało z Niemiec to metalowy box był w schowku. Generalnie za bardzo nie potrafię stwierdzić jaka jest różnica w osiągach z i bez box-u. Wydaje się troche żwawiej przyśpieszać od ok. 3 tys. obr. z założonym box-em. Nie wiem jak w spalaniu.
Pozdrawiam
Rafal82
 

Postprzez kierownik » 2 lis 2007, 09:04

Rafal82

dzięki wielkie. popatrzę czy w ogóle go mam. bo po osiągach – coś mi się nie wydaję, a na hamownię mi trochę żal kasiorki... :)
aha – webasto też kiedyś było... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 2 lis 2007, 10:31

Pamiętajcie Panowie :D DiTD można chipować.... :)

Rafal82 sam podłączyłeś moduł? :) hmm... jeśli po założeniu widać efekty dopiero powyżej 3000rpm to chyba jakiś kiepski ten box... fakt że auto po chipowaniu zazwyczaj ma lepszy (równomierny) wykres przyrostu mocy/momentu ale dobry box też sporo potrafi...
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Rafal82 » 2 lis 2007, 12:31

Ja tylko podłączyłem box-a do wtyczki. Okablowanie było już zainstalowane przez jakiś zakład w Niemczech.
Autem jeżdżę dopiero od środy, więc trudno mi coś na chwilę obecną mówić o osiągach.
Poza tym to mój pierwszy diesel, zupełnie inne doznania niż beznzyna :)
Rafal82
 

Postprzez kierownik » 2 lis 2007, 13:15

Rafal82 napisał(a):oza tym to mój pierwszy diesel, zupełnie inne doznania niż beznzyna

mój też, mój też... na początku myśałem, że muły straszne te diesel'e, ale w nich nawet inaczej się naciska na gaz, żeby to jechało...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 2 lis 2007, 13:29

Rafal82 napisał(a):zupełnie inne doznania niż beznzyna


Lepsze czy gorsze? :)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez kierownik » 2 lis 2007, 13:32

Riki napisał(a):Lepsze czy gorsze?

inne. na benzynce lepsz – bo inna jest reakcja, na każdy milimetr wciśniętego gazu, ale za to moment nie ten...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Riki » 2 lis 2007, 15:42

k.kierownik napisał(a):na benzynce lepsz – bo inna jest reakcja, na każdy milimetr wciśniętego gazu


A DiTD? tutaj czuć każde lekkie depnięcie... wiadomo że w każdym seryjnym aucie jak wdusisz od razu do podłogi to moze przez jakis czas sie mulić....


k.kierownik napisał(a):ale za to moment nie ten...


:D
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Rafal82 » 4 lis 2007, 22:31

Lepsze czy gorsze?
[quote]
Z przewagą na diesla, już od samego dołu ładnie ciągnie, ale szybciej go odcina niż beznynę :)
Rafal82
 

Postprzez Gość » 21 gru 2007, 17:20

jeżli jest to 'alpin' jest to oryginalny chip doawany przez mazde od pomp DENZO ,zwieksza moc o 20ps i jest to wpisywane w dokumenty autka . <nauka>
Gość
 

Postprzez Riki » 21 gru 2007, 23:28

macios napisał(a):jeżli jest to 'alpin' jest to oryginalny chip doawany przez mazde od pomp DENZO ,zwieksza moc o 20ps i jest to wpisywane w dokumenty autka


macios :) skąd masz takie dane? 20KM.. a ile NM?

Pozdrawiam.
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje