Filtr sportowy

Postprzez Matril » 2 cze 2016, 18:53

Witam :) moje pytanie odnośnie mojego własnej zagwostki. Chciałbym poprawić odgłos silnika poprzez filtr, teraz pytanie : czy filtr stosować sportowy i stożkowy, czy może być filtr np K&N i także ładnie poprawi odgłos"zaciągania powietrza"

2pt. Czy ktoś z was robił w maździe "Airbox mod" nie znam polskiej nazwy. Czy jest to bezpieczne dla silnika i czy ktoś mógłby wyjaśnić po polsku jak wykonać powyższego moda?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Jeśli zły dział proszę przenieść :)
Początkujący
 
Od: 10 maja 2016, 14:56
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2005r 2.3 166hp

Postprzez Tomek07 » 3 cze 2016, 13:07

Sama wkładka sportowa nie zmieni dźwięku silnika. Bierze się on z charakterystycznego zasysania powietrza przez stożek.
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2016, 21:38
Posty: 30
Skąd: Katowice
Auto: 323F BJ Sportive

Postprzez Płomień » 3 cze 2016, 13:33

Jeśli zależy Ci tylko na dźwięku to tylko stożek. Dźwięk silnika jest tłumiony przez cały układ dolotowy, więc jeśli wstawisz stożek zamiast całej puchy z filtrem to odczujesz zmianę.
Airbox mod to praktycznie każda modyfikacja jaką popełniasz na dolcie / puszce filtra, różnie ludzie mówią. Z tego co ja się spotkałem, najczęściej dotyczy to wiercenia, zmieny kształtu, odejścia rur, izolacji termicznej puchy filtra, aczkolwiek usłyszałem jak ktoś "Airbox modem" określał zrobienie ITB obudowane puchą filtracyjną.

Dopóki grzebiesz tak że powietrze nie będzie omijać filtra ani przepływki to krzywdy sobie raczej nie zrobisz. Poczytaj na forum, jest wiele wypowiedzi kto co zrobił i jakie to przyniosło (bądź nie) efekty. <czytaj>
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 17:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Matril » 3 cze 2016, 14:41

Dzięki :] dziś pogrzebie trochę, jeśli nic mi nie pierdyknie zrobię jakaś fotorelacje o ile to bedzie miało jakieś efekty :D
Początkujący
 
Od: 10 maja 2016, 14:56
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2005r 2.3 166hp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje