Opinie na temat ASO Dobosz w Chorzowie/Dyga w Katowicach

Postprzez Puhcio » 15 maja 2005, 20:16

Tajfun kim jesteś ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Tajfun » 16 maja 2005, 15:51

Puhcio napisał(a):Tajfun kim jesteś ?

CZOWIEKIEM :D
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 16:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez Puhcio » 16 maja 2005, 18:18

Tajfun napisał(a):CZOWIEKIEM


Hmmm ;) bo tak zambrzmiało jabyś pracował w ASO :P
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Tajfun » 17 maja 2005, 07:17

Puhcio napisał(a):Hmmm bo tak zambrzmiało jabyś pracował w ASO

Bo tak jest i wcale nie poczytuję sobie tego jako ujmę a jako zaszczyt.
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 16:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez Puhcio » 17 maja 2005, 13:55

Tajfun napisał(a):Bo tak jest i wcale nie poczytuję sobie tego jako ujmę a jako zaszczyt.


A kto twierdzi, że to ujma ...

Ps. Ile u Was kosztuje diagnostyka milleni ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Tajfun » 17 maja 2005, 15:43

Puhcio napisał(a):. Ile u Was kosztuje diagnostyka milleni ?

Kompleksowo to Elektroniczny test silnika 89PLN a analiza spalin ok70pln.


Pozdrawiam
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 16:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez Puhcio » 17 maja 2005, 15:55

Tajfun napisał(a):Kompleksowo to Elektroniczny test silnika 89PLN


Chodzi mi o odczytanie błędów z "check engine", analixę błędów oraz rady w dalszym postępowaniu ...
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Tajfun » 18 maja 2005, 07:36

Puhcio napisał(a):Chodzi mi o odczytanie błędów z "check engine", analixę błędów oraz rady w dalszym postępowaniu ...


Czyli ETS z wydrukiem 89pln, a co do rad to dla czlonków klubu gratis!! ;)
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 16:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez KosteK » 15 lip 2005, 08:15

Również chciałbym się podzielić opinią na temat ASO Dyga.
Odwiedziłem ich wczoraj, oczywiście kilka dni wcześniej umówiłem się telefonicznie na diagnostykę kompa.
Jestem bardzo zadowolony z obsługi. Przy autku "grzebał" mi taki młody mechanik w okularach. Nie miałem błedów na kompie, ustawił mi tylko obroty – niestety miał z tym problem – strasznie falowały. Wyszło narazie że jest walnięta kopułka i palec w zapłonie. Niestety zamienniki nie pasowały więc musieli zamówić oryginały (drooogoo). Za wizytę i pomoc nie zapłaciłem nic.
Za tydzień jadę na wymianę powyższych części.
Bardzo miło i uprzejmie zostałem potraktowany przez Panią Dyga kiedy czekałem na autko. Poczęstowała mnie wodą z lodem (huh a był gorący dzień). Serdecznie jej dziękuje.
Plus dla tego ASO. Polecam.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 09:55
Posty: 727

Postprzez KosteK » 11 paź 2005, 14:38

Jestem już w sumie po 3 wizycie w ASO Dyga. Pierwsza wyżej opisana. Druga to robienie rozrządu. Większość części (pasek, napinacz, wszystkie rolki, pasek klinowy) miałem swoje. Niestety autko musiało stać tam aż tydzień bo plastikowe osłony rozrządu uległy znacznej destrukcji od środka (olej + temperatura) – trzeba je było zamówić 3 sztuki (cen za te plastiki nie wspomnę). Uszczelka pod pokrywą zaworów była bardzo, bardzo zużyta. Oprócz tego wymieniono mi uszczelniacze, wspomnianą uszczelkę pod pokrywą zaworów, sprężynkę napinacza. Na koniec analiza spalin. Nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko zgodnie z ustaleniami, koszty znałem od początku. Przy odbiorze auta i rozliczaniu się jeszcze dostałem rabat ! Miałem się jeszcze tylko pojawić na naciągnięcie paska klinowego.
Wpadłem tam jeszcze miesiąc po robieniu rozrządu – mianowicie znów zaczęły świrować wolne obroty. No i najgorsze – spalanie stukowe. Poprosiłem o przyjrzenie się problemowi w ramach robienia rozrządu i aparatu zapłonowego. Autko znów stało tam z tydzień (kolejna analiza spalin, sprawdzenie ustawienia rozrządu, zapłonu, odczyt kompa, czyszczenie czujnika wolnych obrotów, sprawdzenie kompresji, podciągnięcie paska klinowego) – Madzię odebrałem wczoraj wszystko gra – nie zapłaciłem nic!!!! :D Z mechanikami można normalnie pogadać, uzyskać rady, pomoc etc. . Niestety wyszło że mam słabą kompresję i na analizie spalin, że żre olej :( Pofatyguje się jeszcze na ustawianie zaworków. Tylko, że na zaworki jade już do Dobosza (rozmawiałem już telefonicznie i ta sama operacja jest w Chorzowie ponad 2 razy tańsza niż u Dygi!!!). Jestem zadowolony z usług ASO Dyga. Są tylko troszkę za drodzy!
Zrobię zaworki i napiszę opinie. Bedę też miał wreszcie porównanie o ASO na śląsku.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 09:55
Posty: 727

Postprzez Tajfun » 20 paź 2005, 10:27

KosteK napisał(a): Tylko, że na zaworki jade już do Dobosza (rozmawiałem już telefonicznie i ta sama operacja jest w Chorzowie ponad 2 razy tańsza niż u Dygi!!!). Jestem zadowolony z usług ASO Dyga. Są tylko troszkę za drodzy!
Zrobię zaworki i napiszę opinie. Bedę też miał wreszcie porównanie o ASO na śląsku.



Dziękuję za ciepłe słowa pod naszym adresem.
Niestety porównanie ASO na śląsku jest mało trafne w przypadku wizyty w Chorzowie. Firma p.Dobosza od kwietnia nie jest już autoryzowaną stacją obsługi z powodu utracenia autoryzacji.
Natomiast z posiadanych przezemnie informacji wynika , że poziom usług tam świadczonych jest nadal wysoki, co stwierdzam z zadowoleniem, gdyż znam ich od lat i kibicuję ich działalności. Z czystym sumieniem polecam usługi tego warsztatu.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z eksploatacji szałowej 323Coupe.

Pozdrawiam serdecznie
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 16:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez KosteK » 4 lis 2005, 08:39

Jestem już po wizycie w serwisie Pana Dobosza. Auto oddałem w środę gotowe było zaraz koło południa na drugi dzień. Kontrola + ew. regulacja luzów zaworowych, wymiana sworzni przednich wahaczy + geometria. Sprawdzenie kompresji (normalnie i metodą olejową). Podłączenie halogenów (są, a nie działały). Koszty uzgodniliśmy przed "robotą". Zrobili wszystko, błyskawicznie, niedrogo. Jeszcze na koniec na moją prośbę przesmarowali mi prowadnice elektryczn. szybek. (jest lepiej :). Nawet umyli auto i wyczyścili w środku :] Pan Dobosz jest bardzo miły. Pierwsze wrażenie z wizyty w Chorzowie bardzo pozytywne. Osobiście polecam ten serwis. Jedyny minus to że daleko od mojego domu :) Jeśli w przyszłości będę musiał skorzystać serwisu, pojadę do Mazda Dobosz.
P.S. Zareklamowałem u nich stronę www.mazdaspeed.pl :) oraz forum.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 09:55
Posty: 727

Postprzez jakubbor » 18 sie 2007, 18:13

ostatni post listopad 2005, był ktoś teraz w w\w warsztatach, ciekawią mnie opinie i ceny, szczególnie wymiana rozrzadu w 323f BA Z5 98r.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 21:11
Posty: 93
Skąd: Mikołów/ Żory
Auto: Mazda 6 GH 2.5 2012r.

Postprzez KiRi » 23 sie 2007, 21:11

jakubbor napisał(a):ostatni post listopad 2005, był ktoś teraz w w\w warsztatach, ciekawią mnie opinie i ceny


Korzystam z serwisu pana Dobosza w Chorzowie – jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wszystkie sprawy omawiałem telefonicznie, i po przybyciu na miejsce wszystko było załatwiane od razu i zgodnie z umową. Bardzo miła obsługa, zawsze można liczyć na mały rabat.
Do tej pory wymieniałem u nich rozrząd – dwie rolki + pasek, 240 zł robocizna. Przy problemach z wydechem nie policzyli mi nic za diagnostykę, mimo że kupiłem u nich tłumik ale zakładałem go sam – a więc na robocie nie zarobili. Ostatnio miałem przykrą niespodziankę, na parkingu włamano mi się do samochodu wybijając szybę – jako że nie miałem możliwości "przegarażowania" wozu szybkę załatwili na drugi dzień i wymienili od ręki.
Po jednej z usług pan Dobosz osobiście poświęcił godzinkę swojego czasu i czekał aż dojadę odebrać samochód – niestety godziny mojej pracy nie pozwalają mi zbytnio na spokojne załatwienie u nich spraw, więc najczęściej podstawiam wóz rano, a po południu lub na drugi dzień go odbieram. A najlepsze jest to, że gdy rozpoczynam rozmowę telefoniczną to już pada pytanie "czy to ta zielona" :) Oczywiście po każdej usłudze wóz elegancko wymyty i wyczyszczony.
Podsumowując – sporo małych detali, które bardzo cieszą i powodują że klient chce wrócić.

jakubbor napisał(a):...i ceny, szczególnie wymiana rozrzadu w 323f BA Z5 98r.


Polecam Ci zadzwonić do nich i konkretnie dogadać szczegóły – poinformują Cię jakie części oferują w jakiej cenie, co pozwoli Ci wybrać to co odpowiada Ci jakościowo/cenowo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2006, 15:45
Posty: 268
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda Xedos 6 CA '96 + KL 2.5 V6

Postprzez Pawnik » 23 sie 2007, 22:02

Pan Dyga w Chorzowie polecił mi wysłanie pół silnika do W-wy ( zapewne do MABI) w celu dokonania ekspertyzy osprzętu . Ja z góry wiedziałem, że konieczna jest jedynie wymiana zaworu SCV, o co nie trudno po pobieżnej lekturze tego forum. Ponieważ oni takiej operacji nie wykonują i nie grzebią w dieslach z CR zaproponowali wysyłkę osprzętu ( całej pompy do Mabi).. Koszta zapewne opiewałyby na kilka tyś zł. Zamówienie zaworu w Mabi ( 700 PLN) i robocizna w zwykłym serwisie ( 70 PLN) skutecznie odgoniły mnie od tego Pana... :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 20:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez alf28 » 24 sie 2007, 15:03

Pawnik napisał(a):Pan Dyga w Chorzowie
czegoś nie rozumie ?? Dyga jest w Katowicach,a w Chorzowie Dobosz, tak mi się wydawało :| prosze o wyjaśnienie i z góry <uklon>
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 09:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez stachan » 27 sie 2007, 19:08

jakubbor napisał(a):był ktoś teraz w w\w warsztatach, ciekawią mnie opinie i ceny


http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=564&postdays=0&postorder=asc&start=255
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Pawnik » 28 sie 2007, 11:43

alf28 napisał(a):
Pawnik napisał(a):Pan Dyga w Chorzowie
czegoś nie rozumie ?? Dyga jest w Katowicach,a w Chorzowie Dobosz, tak mi się wydawało :| prosze o wyjaśnienie i z góry <uklon>

Sorki chodziło o Dygę w Katowicach oczywiście <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 20:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki