Polecane warsztaty ASO Mazda 2008

Postprzez chmooreck » 22 sty 2009, 23:03

chmooreck napisał(a):Żeby było sprawiedliwie: z wykonanej usługi jestem zadowolony (malowanie zderzaka przód, wymiana zderzaka tył i klapy bagażnika – całkiem możliwe, że robił to jakiś podwykonawca – nie wiem).

Mały update – prawie zadowolony. Tzn. między błotnikiem a tylnym zderzakiem widzę różnicę w kolorze, zderzak jest jaśniejszy. Jeszcze się nie zdecydowałem, czy będę reklamować. Musze sobie to pooglądać w lepszym świetle.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez kulca » 22 sty 2009, 23:10

no przydaloby sie, ja mam tez problem z redukcja 2>1, jak sie rozgrzeje chodzi troche lepiej, choc 1 mozna wbic praktycznie przy zatrzymanym samochodzie (jak kiedys w maluchu),a przy wbijaniu 2 zawsze haczy :/ tu japoncy sie nie postarali
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez tarkan » 23 sty 2009, 09:53

kulca napisał(a):no przydaloby sie, ja mam tez problem z redukcja 2>1, jak sie rozgrzeje chodzi troche lepiej, choc 1 mozna wbic praktycznie przy zatrzymanym samochodzie (jak kiedys w maluchu),a przy wbijaniu 2 zawsze haczy :/ tu japoncy sie nie postarali

Też na początku miałem obawy, w kwesti redukcji 2 –> 1. Teraz się przyzwyczaiłem i 1 wrzucam tylko wtedy, kiedy samochód stoi. Pytałem się o to w serwisie, chcą sprawdzić olej w skrzyni... ale nie wiem, czy gra warta świeczki. Technikę mam wyrobioną i chyba tak zostanie. Poza tym przejechałem dopiero 5700 km, więc może z biegiem czasu się jeszcze wyrobi.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez mr_t » 23 sty 2009, 11:27

tarkan napisał(a):Poza tym przejechałem dopiero 5700 km, więc może z biegiem czasu się jeszcze wyrobi.

Przejechałem bez mała 40 tys., wyrobiła się turbosprężarka, wtryski i kilka innych rzeczy, a to nadal nie :D
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez chmooreck » 24 sty 2009, 16:01

ASO Mazda Dyga – ciąg dalszy, tym razem dużo bardziej pozytywny.

Dzisiaj zaskoczył mnie telefon od Pani Eli, spowodowany moją nie najlepszą opinią o obsłudze klienta wygłoszoną na forum. Wyjaśniliśmy sobie niejasności i powody takiego, a nie innego odbioru drugiej strony i wygląda na to, że od teraz dużo przyjemniej będzie mi się do nich jeździć.

Ze swojej strony przepraszam, jeśli wyraziłem się zbyt ostro. I bardzo się cieszę, że udało się wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Co do różnicy w kolorze wyjaśniono mi, że po prostu na plastikach lakier wygląda inaczej i raczej nic z tym nie da się zrobić.

Naprawę (przypomnę: wymiana klapy bagażnika i zderzaka tył oraz lakierowanie zderzaka przód) wykonano szybciutko, w niecały tydzień (oczywiście od momentu gdy dotarły części). Na czas naprawy dostałem samochód zastępczy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez mr_t » 25 sty 2009, 01:31

chmooreck napisał(a):Co do różnicy w kolorze wyjaśniono mi, że po prostu na plastikach lakier wygląda inaczej i raczej nic z tym nie da się zrobić.

Też takie teorie słyszałem, ale w poprzednim samochodzie miałem robiony tył – też zderzak, klapa i po wszystkim nie było widać różnicy między nowymi, a starymi elementami (kolor: beż).
W mojej M (czarna) nie widać różnicy w odcieniach między poszczególnymi elementami. Kiedyś dokładnie oglądałem, bo zacząłem nabierać przekonania że problemy z moim samochodem to nie wina M, ale tego że mi wciśnięto powypadkowego rupiecia jako nowy.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez basia33 » 30 sty 2009, 17:28

"Też na początku miałem obawy, w kwesti redukcji 2 –> 1. Teraz się przyzwyczaiłem i 1 wrzucam tylko wtedy, kiedy samochód stoi. Pytałem się o to w serwisie, chcą sprawdzić olej w skrzyni... ale nie wiem, czy gra warta świeczki. Technikę mam wyrobioną i chyba tak zostanie. Poza tym przejechałem dopiero 5700 km, więc może z biegiem czasu się jeszcze wyrobi.[/quote]"
Czy ja aby właściwie zacytowałam tę wypowiedź? Zupełnie się na tym nie znam <glupek2>
Jako nowa forumowiczka łączę się z Wami w bólu przyzwyczajenia <głaszcze> Też stwierdzam w mojej Madzi takie problemy z wrzucaniem 1.
A czy nie przeszkadza Wam przypadkiem bulgotanie paliwa w baku? Szczególnie zaraz po zatankowaniu do pełna i przez jakieś kolejne 200km? Może ja jestem nadwrażliwa...?
Pozdrawiam
Kobieta jest jak wino... Im starsza tym więcej trzeba wydać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2008, 17:35
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: M6Active/2.0TD/MZR-CD/147KM/07

Postprzez Jaksa » 30 sty 2009, 22:59

basia33 napisał(a):Też stwierdzam w mojej Madzi takie problemy z wrzucaniem 1.
Wszystkie modele mazdy tak mają , pierwszy bieg jest do ruszania czyli w górę , w dół gdy kola się kreca trzeba dobrze wysprzeglic aby " kółka " w skrzyni wyhamowały i pozwoliły sie zazebic – da się z tym zyc , wystarczy zmienic technikę jazdy .....
basia33 napisał(a):A czy nie przeszkadza Wam przypadkiem bulgotanie paliwa w baku?
Tu się zgadzam – na bulgotanie polecam dobrą muzyczkę :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez basia33 » 30 sty 2009, 23:14

Bardzo dziękuję za fachową odpowiedź :)
Jaksa napisał(a):Wszystkie modele mazdy tak mają , pierwszy bieg jest do ruszania czyli w górę , w dół gdy kola się kreca trzeba dobrze wysprzeglic aby " kółka " w skrzyni wyhamowały i pozwoliły sie zazebic – da się z tym zyc , wystarczy zmienic technikę jazdy ....

Spróbuję jak to się sprawdzi w praktyce.

Do Was to pewnie przyjadę dopiero jak mi się skończy gwarancja. No i myślę, że po prostu na taki standardowy przegląd. Piszą tu o Waszym serwisie wiele dobrego.
Pozdrawiam <głaszcze>
Kobieta jest jak wino... Im starsza tym więcej trzeba wydać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2008, 17:35
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: M6Active/2.0TD/MZR-CD/147KM/07

Postprzez Jaksa » 31 sty 2009, 00:25

basia33 napisał(a):Piszą tu o Waszym serwisie wiele dobrego
Aaa dziekuję , po 19 latach kazdy bedzie dobry w tym co robi ... :)
basia33 napisał(a):Do Was to pewnie przyjadę dopiero jak mi się skończy gwarancja.
To jeszcze dłuuugo .... <lol>
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez pdrog » 2 lut 2009, 12:14

Witam
Może trochę OT, ale nie chcę zakładać nowego tematu. W zeszłym tygodniu obiło mi się o uszy, że mazda planuje otworzyć nowy salon w Łysomicach o/Torunia. Pytanie następujące – prawda to czy fałsz, a jeśli prawda to może jakiś termin ktoś zna?? Bo na oficjalnej stronie mazdy nic nie widziałem.
pzdr
pdrog
 

Postprzez kulca » 6 lut 2009, 00:41

ja tylko napisze ze u mnie wymianie poddane zostaly:
-DPF
-kolo 2M
-kompletne sprzeglo
-turbosprezarka
-wtryski
-pompa wtryskowa

dodatkowo jakas akcja na korozje w zaulkach profili drzwi

i wszystko potwierdzone wpisem do ksiazki serwisowej

jestem troche zrazony do trwalosci mojej M6i, mam nadzieje ze kilka lat mi te nowe elementy posluza :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez theseus » 6 lut 2009, 19:54

Witam
Z tego co opisujecie, bardzo duzo osób ma problem ze skrzynią biegów, ja również zaliczam się do tej grupy ( temat posrednio opisany tu: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=67928) i mam zamiar zapytać w ASO aby coś z tym zrobili + regulacja zaworów.
Z tego co widzialem na stronce mazdy, ASO w Lysomicach k. Torunia jest już otwarte, wyłałem zresztą maila z zapytaniem o koszt serwisu mojej M.– oczywiście podzielę się moją opinia z forumowiczami, ale nie nastąpi to szybciej niz pod koniec marca :( kiedy wroce do Polski.
Jezeli ktokolwiek w najbliższym czasie wybiera się do Łysomic, bardzo proszę o opinie na ich temat :).

Jestem zdziwiony ze kulca miałeś wymienione 'pół' samochodu lol – w sumie to moze i na dobre Ci wyszlo :P, ja mam bardzo podobne objawy ze sprzeglem jak Ty, zobaczymy co Panowie k.Torunia mi powiedzą.

Pozdrowionka
Początkujący
 
Od: 10 sty 2009, 23:49
Posty: 5
Skąd: dublin

Postprzez mr_t » 6 lut 2009, 21:45

theseus u mnie w po 10 miesiącach bez mała tyle samo poszło. Na razie 2M i sprzęgło się trzyma.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez Prusiak » 7 lut 2009, 00:21

kulca napisał(a):-DPF
-kolo 2M
-kompletne sprzeglo
-turbosprezarka
-wtryski
-pompa wtryskowa


oooo dżizas.... sory,ale jak mi by wyszly takie rzeczy do wymiany to <glupek2> .... no chyba ze auto dostales w prezencie...
Od lat wierny tylko japończykom...
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2008, 01:35
Posty: 113

Postprzez kulca » 7 lut 2009, 19:18

Prusiak napisał(a):oooo dżizas.... sory,ale jak mi by wyszly takie rzeczy do wymiany to <glupek2> .... no chyba ze auto dostales w prezencie...

:) auto niestety kupione za ciezko zarobione pieniadze, naprawe dostalem w prezencie gwarancyjnym od MMP (faktura ponoc opiewala na prawie 40000pln :| )
Ostatnio edytowano 8 lut 2009, 11:34 przez kulca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez Adaś » 7 lut 2009, 19:59

chmooreck napisał(a):Co do różnicy w kolorze wyjaśniono mi, że po prostu na plastikach lakier wygląda inaczej i raczej nic z tym nie da się zrobić.

Jeżeli podkład lakieru jest w tym samymn kolorze, to nie powinno być różnic w odcieniach lakieru.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez baco » 8 lut 2009, 16:11

Na razie nie mam z tym serwisem szczególnie złych doświadczeń, aczkolwiek rozbawiła mnie konieczność wpłacenia zaliczki na zawór scv (auto mi gaśnie czasami). Normalną rzeczą jest, że jak się okaże, że po wymianie zaworu auto nadal będzie gasło, to będę musiał oddać ten zawór.
Na prośbę o podanie akcji serwisowych, Pan miał do mnie zadzwonić na drugi dzień – chyba zapomniał, bo czekam na ten telefon już 3 dni. Świadczy to tylko o braku rzetelności w podejściu do klienta, a w końcu z nas żyją.
Mam nadzieję, że to tylko brak doświadczenia młodego pracownika i mój następny kontakt z tą Firmą będzie jakościowo lepszy. Opiszę jak wymienią mi ten zawór i jaki będzie odzew na pytanie o akcje serwisowe.
Pozdrawiam wszystkich!
Początkujący
 
Od: 11 paź 2008, 22:43
Posty: 6

Postprzez theseus » 9 lut 2009, 08:32

mr_t napisał(a):theseus u mnie w po 10 miesiącach bez mała tyle samo poszło. Na razie 2M i sprzęgło się trzyma.

:| to co z tą niezawodnością w takim razie lol. zobaczymy co u mnie wyjdzie, oby tylko w 2 tygodnie sie uporali z naprawą :P

baco napisał(a):Na razie nie mam z tym serwisem szczególnie złych doświadczeń, aczkolwiek rozbawiła mnie konieczność wpłacenia zaliczki na zawór scv (auto mi gaśnie czasami). Normalną rzeczą jest, że jak się okaże, że po wymianie zaworu auto nadal będzie gasło, to będę musiał oddać ten zawór.
Na prośbę o podanie akcji serwisowych, Pan miał do mnie zadzwonić na drugi dzień – chyba zapomniał, bo czekam na ten telefon już 3 dni. Świadczy to tylko o braku rzetelności w podejściu do klienta, a w końcu z nas żyją.
Mam nadzieję, że to tylko brak doświadczenia młodego pracownika i mój następny kontakt z tą Firmą będzie jakościowo lepszy. Opiszę jak wymienią mi ten zawór i jaki będzie odzew na pytanie o akcje serwisowe.
Pozdrawiam wszystkich!

o jakim serwisie piszesz baco?
Początkujący
 
Od: 10 sty 2009, 23:49
Posty: 5
Skąd: dublin

Postprzez baco » 9 lut 2009, 10:23

baco napisał(a):Na razie nie mam z tym serwisem szczególnie złych doświadczeń, aczkolwiek rozbawiła mnie konieczność wpłacenia zaliczki na zawór scv (auto mi gaśnie czasami). Normalną rzeczą jest, że jak się okaże, że po wymianie zaworu auto nadal będzie gasło, to będę musiał oddać ten zawór.
Na prośbę o podanie akcji serwisowych, Pan miał do mnie zadzwonić na drugi dzień – chyba zapomniał, bo czekam na ten telefon już 3 dni. Świadczy to tylko o braku rzetelności w podejściu do klienta, a w końcu z nas żyją.
Mam nadzieję, że to tylko brak doświadczenia młodego pracownika i mój następny kontakt z tą Firmą będzie jakościowo lepszy. Opiszę jak wymienią mi ten zawór i jaki będzie odzew na pytanie o akcje serwisowe.
Pozdrawiam wszystkich!

o jakim serwisie piszesz baco?[/quote]

jak w temacie – Kraków – Wielicka
Początkujący
 
Od: 11 paź 2008, 22:43
Posty: 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki