Szukam warsztatu lub sklepu

Postprzez Bart0n » 14 lis 2011, 15:27

Witam

Panowie możecie polecić jakiś warsztat w Krakowie który ogarnie przeglądnięcie dolotu pod kątem obecności oleju? Nastawiałem się na Bud Mot na Christo Montewa, ale podobno przenieśli się gdzieś do Buska. Szukam jeszcze kogoś obeznanego w alarmach, blokadach itp. w Krakowie i okolicach.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez MarekSz » 2 gru 2011, 22:31

Witam, polecam Unimot na Handlowej 7 (żółta elewacja od ulicy, w tym samym budynku mieści się też Unimot Plus, więc nie pomyl się :) ). Robiłem już u nich kilka rzeczy i jestem zadowolony z roboty jaką wykonali a i też kasy dużo u nich nie zostawiłem. Z tego co wiem zakładaj też gaz, ale opinii jak to robią to nie słyszałem, zatem nie wypowiadam się.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 23:54
Posty: 149 (0/7)
Skąd: Białystok
Auto: była: Mazda 323f BJ 1,6 '01;
Mazda MX-5 1,8 NBFL '02
jest: Mazda 3 BL 1,6 MZR '09

Postprzez Magdalenanowa » 5 gru 2011, 18:07

Postprzez MiszczSen » 11 lip 2011, 12:50
Witam,

W skrócie:
Koleś wjechał mi w tył autka (Mazda 6).
– do wymiany zderzak i belka
– do lakierowania tylna klapa

Autko w leasingu w Raiffeisen i teraz...
– żeby nie płacić VAT'u mam do wyboru "całe" dwa warsztaty: Marimex na Kłobucka 13 (warszawa) albo Sakowicz na Chełmżyńska 255 (warszawa).
– dają (jak mają) auto zastępcze (a to akurat w tym momencie bardzo mile u mnie widziane)

Dla mnie to jak wybieranie między gównem w proszku a gównem w płynie :P (z całym szacunkiem dla ww. warsztatów ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ich temat).

I teraz pytanie do Was. Jak już to który z ww warsztatów możecie polecić ?

Powoli rozważam opcję aby olać VAT (znaczy się zapłacić z własnej kieszeni) ale wstawić autko do Auto 2000 (ul. Dęblińska – wawa). To ASO polecał mi kiedyś Jaksa, tam się "serwisuję" i na razie nie narzekam.
Witam,

W skrócie:
Koleś wjechał mi w tył autka (Mazda 6).
– do wymiany zderzak i belka
– do lakierowania tylna klapa

Autko w leasingu w Raiffeisen i teraz...
– żeby nie płacić VAT'u mam do wyboru "całe" dwa warsztaty: Marimex na Kłobucka 13 (warszawa) albo Sakowicz na Chełmżyńska 255 (warszawa).
– dają (jak mają) auto zastępcze (a to akurat w tym momencie bardzo mile u mnie widziane)

Dla mnie to jak wybieranie między gównem w proszku a gównem w płynie :P (z całym szacunkiem dla ww. warsztatów ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ich temat).

I teraz pytanie do Was. Jak już to który z ww warsztatów możecie polecić ?

Powoli rozważam opcję aby olać VAT (znaczy się zapłacić z własnej kieszeni) ale wstawić autko do Auto 2000 (ul. Dęblińska – wawa). To ASO polecał mi kiedyś Jaksa, tam się "serwisuję" i na razie nie narzekam.

MiszczSen

Posty: 15
Od: 28 lut 2008, 17:20
Skąd: Łajoming
Auto: Mazda6, 2.0 l MZR-CD Top

* Prywatna wiadomość
* GG


W pewien sposób podłączam się do zapytania. Zacytowałam akurat wątek z pytaniem odnośnie Warszawy, ponieważ troszkę naszukałam się na forum wątków odnośnie tematu blacharz-lakiernik. Mam (no może jeszcze nie mam, ale auto praktycznie już na mnie czeka) Mazdę, po naprawdę drobnym przetarciu prawego boku o słupek. Teoretycznie można tak jeździć, ale wiadomo zima i nie mam zamiary wymieniać drzwi lub błotnika na wiosnę. Nie mniej co do samej Warszawy to chyba nie ma specjalnego problemu, bowiem znalazłam kilka pozytywnych opinii na temat warsztatu www.sztukalakierowania.pl Pozwoliłam sobie spojrzeć na ich stronę i okazało się że mają, lub są w trakcie tworzenia sieci lakierni w Polsce. Wiem, że najprościej tam zadzwonić to mi powiedzą co i jak. Jednak na samym początku wolę się upewnić na forum. Czy ktoś korzystał już z ich usług nie w "centrali"? Chodzi mi o to, że może nie do końca dokładnie sprawdziłam stronę, ale ta sieć dotyczy zakładów "współpracujących" czy tworzą swoje własne lakiernie? Nie ukrywam, że szczególnie interesuje mnie pod tym względem Poznań. Ewentualnie co polecacie w tym rejonie (tak aby było zrobione dobrze jakościowo, bo to w tym przypadku jest chyba istotne, jednak aby się nie okazało, że naprawa więcej warta od samochodu-do zrobienia jest prawy przedni błotnik i przednie drzwi-raczej klepanie niż wymiana, bo są to przetarcia a nie duże wgniecenia, no i oczywiście lakierowanie tych dwóch elementów)
Początkujący
 
Od: 5 gru 2011, 17:15
Posty: 6
Skąd: Poznań
Auto: Planowany zakup:
Mazda 323F 2000r 1600ccm benzyna 204000 km zgodne z książka serwisową, po lekkim spotkaniu ze słupkiem (nie naprawiana, nie tknęła jeszcze terytorium RP i jej wspaniałych dróg) :–)

Postprzez Arek » 5 gru 2011, 18:47

[Nie mniej co do samej Warszawy to chyba nie ma specjalnego problemu, bowiem znalazłam kilka pozytywnych opinii na temat warsztatu http://www.sztukalakierowania.pl Pozwoliłam sobie spojrzeć na ich stronę i okazało się że mają, lub są w trakcie tworzenia sieci lakierni w Polsce. Wiem, że najprościej tam zadzwonić to mi powiedzą co i jak.

Niestety na temat całej Polski ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie wiem co i jak w Polsce. Natomiast co do Warszawy, to znajomy robił u nich Mazdę i autko jest zrobione super. Nie mniej uważam, że skoro zależy im na marce to skoro nia firmują zakłady w Polsce (bez względu na fakt, czy są to zakłady współpracujące lub ich własne) to raczej nie powinnaś mieć obaw.
Początkujący
 
Od: 22 lip 2011, 10:38
Posty: 4
Skąd: Jabłonna
Auto: Mazda626 rok produkcji 2001

Postprzez Magdalenanowa » 5 gru 2011, 19:09

No niby fakt, jak zależy komuś na marce, jednak zakład może być najlepszy, a gdy pracownik jest to niczego to wiadomo jak i co wychodzi, dlatego sie pytałam czy są osoby, które korzystały z ich usług konkretnie w Poznaniu lub okolicy. Nie przypuszczam bowiem, aby z Warszawy zatrudnili osobę i oddelegowali do innego miasta w celu kontroli jakości, choć wyznaję zasadę nigdy nie mów nigdy, to raczej jest to dla mnie mało prawdopodobne. Nie mniej czekam za ewentualnymi odpowiedziami od osób, które korzystały z ich usług w Poznaniu. A dla pewności pozwolę sobie jutro do nich zadzwonić na numer ogólnopolski, zobaczymy co mi powiedzą, odnośnie tego jak wygląda sprawa. Jak będę coś wiedziała bardziej konkretnego to pozwolę sobie to doskrobać na tym forum
Początkujący
 
Od: 5 gru 2011, 17:15
Posty: 6
Skąd: Poznań
Auto: Planowany zakup:
Mazda 323F 2000r 1600ccm benzyna 204000 km zgodne z książka serwisową, po lekkim spotkaniu ze słupkiem (nie naprawiana, nie tknęła jeszcze terytorium RP i jej wspaniałych dróg) :–)

Postprzez pawelm1989 » 6 gru 2011, 07:28

Tak apropo sprawy jestem na 8 umówiony do tego warsztatu Unimotu na handlowej, madzia się trochę posypała wczoraj na aleii stałem, akumlator w trakcie jazdy się nie ładuje, pasek do wymiany. Ogólnie masę rzeczy zrobić muszę, więc jeśli zdecyduję się na panów z Unimotu to dam znać jak poszło i jak oceniam całokształt wykonanych napraw.
pawelm1989
 

Postprzez bazwro » 9 gru 2011, 11:54

Witam,
od kilku dni siedzę na forum/googlu i szukam serwisu zajmującego się webasto we Wrocławiu lub niedalekiej okolicy. Byłbym wdzięczny za namiary na kogoś sprawdzonego i niedrogiego.

Zachowanie systemu podobne jak opisał kolega deepdiver100
Mam mały kłopot z webasto w Mazda 6 , 2004 r. Mam sterownik elipsowaty .....dzięki forum ustawiłem wszystkie ustawienia, czas grzania ( ustawiłem 30 min ), godziny rozpoczęcia, grzanie – wentylowanie...itd.....

Kłopot polega na tym, że webasto włącza się o zaprogramowanej godzinie, pracuje, załącza się nawiew itd....trwa to 15-20 sek i się wyłącza.....nie mam zielonego pojęcia dlaczego.
To samo dzieje się po uruchomieniu ręcznym w samochodzie i uruchomieniu z pilota....

w wątku:
viewtopic.php?f=60&t=20211&hilit=webasto+problem&start=60

dodam, że gdy ustawię wentylacje to działa OK.

Niestety, moja wiedza i umiejętności nie potrafią wdrożyć rozwiązania, które zostało zaproponowane poniżej w wątku, przez kobyll

Zatem jeśli ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, ktokolwiek korzystał z usług jakiegoś serwisu/warsztatu ze znajomością webasto/ogrzewania postojowego będę wdzięczny za info.

Pozdro
bazwro
 

Postprzez Pabello-Rulez » 9 gru 2011, 18:03

No to krótka opowieść... Mazda 323F BA KF V6 2.0 24V (94r)

Dwa miechy temu kupiłem moją pierwszą Madzie... Sprowadzona, jeden właściciel do opłat stan niby idealny... Kupiłem.

Dzień później mała stłuczka wymieniane drzwi i błotnik bo nie chciałem klepać... i co gorsze okazało się że przy okazji tego było spotkanie z krawężnikiem i podłużnica wyrąbana bo sie okazało że sama rdza... płus dwie orginalne felgi połamane...
W auto włożyłem już 3000 w części (amorki poduszki pod nie tarcze klocki wahacze końcówki itp.) plus ponad 3000 koła na robocizne razem z blacharką na Pustkach Cisowskich u "Wojtka". Tak że zawieszenie i karoseria z lekka podrobiona... Troche martwi mnie te podwozie rdza itp...
Ale teraz okazało sie że znika płyn z chłodnicy a nie wycieka... :/ wcześniej po wypadku była mała kałuża ale to były podejrzenia że ze wspomagania... Wróżą że to może uszczelka pod głowicą... musze i tak zrobić rozrząd...

Moje pytanko brzmi gdzie by się z tym udać żeby byli obeznani z tym modelem i nie zdarli ostatniej skóry ze mnie bo budżet już mam dawno przekroczony na madzie a jakoś tak mi sie spodobała że nie słucham wszystkich znajomych co karzą sprzedać... chciałbym ją troszeczke podreperować... polećcie coś możliwie blisko Rumi lub Gdyni...

Chciałbym żeby ktoś mi to wszystko oblookał i doradził co trzeba zrobić... co by się przydało zrobić... ipt. ... no i mi to zrobił po jakiś normalnych cenach :)

Acha... a tak wogóle to pozdro dla wszystkich Madziowiczów :)
ps. Fajne forum i fajne porady... shortshift itp. :)
Początkujący
 
Od: 23 lis 2011, 20:25
Posty: 17
Skąd: Trójmiasto - Rumia
Auto: Mazda 323F BA KF V6 2.0 24V (94r)

Postprzez Pipino » 15 gru 2011, 15:41

Czy znacie w okolicach warszawki tani warsztat, który podejmie się wytmiany i pewnie dorobienie niefirmowych przewodów hamulcowych do 323 BG? Pytałem o nowe, to koszt ponad 500 zeta, ale w ASO poradzili mi, żeby poszukać kogoś kto zajmuje sie dorabianiem niefirmowych. Szukam takiego warsztatu w okolicach Warszawy.
Początkujący
 
Od: 3 cze 2010, 14:50
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.7

Postprzez Pipino » 15 gru 2011, 17:08

Już znalazłem warsztat w Klaudynie koło Starych Babic. Robią od ręki!
Początkujący
 
Od: 3 cze 2010, 14:50
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.7

Postprzez Pioteq25 » 16 gru 2011, 11:14

Szukam kogoś z IDS'em we Wrocku lub okolicy. Ewentualnie może ktoś z Opola.
Może kogoś polecicie. Potrzebuję wykasować olejówkę, zrobić kalibrację wtrysków.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 19:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Aro_2006 » 31 gru 2011, 19:53

Witam wszystkich chciałem się dowiedzieć czy tam ktoś był i czy są dobrzy? Ps szukam dobrego fachowca na terenie śląska do mojej M6 mam dojść pseudo fachowców !! !! !! !! !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2011, 10:44
Posty: 355 (1/0)
Skąd: Cieszyn
Auto: Mazda 6 GY 121km 2004
Mazda 323C 1.3 16v 1995r

Postprzez Grzyby » 31 gru 2011, 20:07

Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez issey » 7 sty 2012, 21:56

Witam, szukam warsztatu w Białymstoku, który zdiagnozuje co się stało z ABS i TCS w mojej Mazdzie 323F (BJ) '98. Oczywiście nie ASO bo samo podpięcie pod komputer kosztuje u nich 200 zł.
issey
 

Postprzez elkanguro » 10 sty 2012, 14:35

Witam, czy ktoś coś o nich wie, robił, słyszał, ma jakieś doświadczenia? Za wymianę rozrządu chcą 200zł.

Elmot. Autoserwis, montaż LPG
ul. Prądnicka 36, 31-202 Kraków
www
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2012, 22:57
Posty: 84
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323F BJ 1.5 i 16V LPG

Postprzez Soules » 15 sty 2012, 22:50

Temat chyba w tym dziale...mam nadzieję, ze nie będzie zjebki od moda...
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem mazdy 323f ba 97r. <serduszka> <jupi> 1,5 <płacze> ;P z okolic myślenic (woj.małopolskie), po myślenicach jeździ kilka samochodów z naklejkami http://www.upgrade-garage.pl wnosze po tym ze w tej firmie były robione, jednakże nie sposób w sieci znaleść żadnego kontaktu z tą firmą, niby pisze ze strona internetowa w przygotowaniu i e-mail tam jest podany wraz z numerem komórki ale komórka na nonstopie zajęta a na kilka moich maili z pytaniem czy zajmą się madzią "0" odzewu. Z tąd moje pytanie, "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" :D proszę o odpowiedz czy ktokolwiek z was słyszał o tej firmie cokolwiek??? po znalezionych filmach na youtube wynika że przygotowywali auto do driftu bochenkowi(miejscowi, będą wiedzieć ocb.) wiec chyba solidni, jeżeli istnieją...
This! Is! Sparta!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2009, 22:11
Posty: 73
Skąd: Idar-Oberstein
Auto: Mazda 323f 1,5 97r.

Postprzez Szyman » 22 lut 2012, 17:56

Hej. Szukam Sklepu w Warszawie z żarówkami samochodowymi różnych firm ( zależy mi na Tungsram, Osram.. ), chodzi mi o sprawdzony sklep z oryginalnymi żarówkami :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2012, 08:14
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2004 2.0 benz

Postprzez Szyna » 22 lut 2012, 19:53

Kolego takie rzeczy to w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym :) Ewentualnie możesz jeszcze zapytać w sklepach z oświetleniem i żarówkami. A jak już tam nie znajdziesz to na allegro masz wszystko :D
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez aspire10 » 27 lut 2012, 22:47

Koledzy czy któryś z Was mógłby mi polecić jakiś warsztat w okolicach Zielonej Góry lub Gorzowa, który zna sie sie silnikach Mazdy. Nie mam smarowania na vacum pompe i trzebaby wyczyścić kanały olejowe. Nie chciałbym oddać auta komuś kto nie wie jak podejść do tematu.
aspire10
 

Postprzez Szyna » 29 lut 2012, 20:30

Ci którzy nie znajdują odpowiedzi w tym dziale zapraszam o pytanie w swoich regionach.
viewforum.php?f=36
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki