Niepolecane sklepy i serwisy

Postprzez robs » 7 sie 2011, 22:16

witam,
odradzam bardzo ASO Wache pod Poznaniem!
zlecilem im dorobienie kluczyka. podjeli sie tego i po kilku godz. zostalem zaproszony po odbior, ale po dluzszym czasie czekania przyszlo 3 pracownikow serwisu i mowia zemaja problem z transponderem i zakodowaniem kluczyka. podejrzewali, ze moze mialem wymieniany komputer pokładowy (zroche mnie to zalamalo – jak to dalej sprawdzic;mazda pochodzila z niemiec). po dluzszej rozmowie, nawet z sama szefowa serwisu (od ktorej usłyszalem przykre słowa) dostalem, a raczej kupiłem za pare stów, kluczyk, którym mogłem otworzyc auto ale juz nie odpalic, gdyz nie odblokowywalo imobilaizera :(
oczywiscie nie zostawilem tak tego i dociekalem sprawy na wlasna reke...
odwiedzilem punkt, gdzie dorabiają klucze z pytaniem czy da sie zakodowac taki moj nowy klucz; tam pan włożył go do specjalnej maszynki i stwierdził, iż nie ma w nim transpondera – prawie ta opinia mnie przekonala o porazce, ale podjechalem jeszcze do znajomego zakladu od dorabiana kluczy i ten stwierdzil, ze transponder jest, ale w starszej wersji niz w mym oryginalnym (dobrym) kluczyku, ktore wizualnie wygladaly identycznie. co wiecej – to wlasnie u niego spece z Wache wycinali ten dorabiany kluczyk! o zgrozo!!
z ta wiedzą wrócłem do ASO, opowiadzialem o dochodzeniu, po czym dopiero łaskawie sprawdzili wszystko od poczatku...okazało się, że wzięli z magazynu zły kluczyk (rożnił sie jedna literką!)
pieniądzemi zwrócono, poprosiłem jeszcze o rozmowe z szefową odwazjemniłem się przykrościami, jakie wczwsniej słyszalem, ale ona zaraz przelała całość na swych pracowników-współczuję takiego zarządzania.
później slyszalem jeszcze kilka innych szokujących opowieści i radzę dlatego omijać ten serwis!!!
robs
 

Postprzez Wujek123 » 16 sie 2011, 08:29

A ja odradzam ASO Marco Tuning sp.j. – Osiny k. Opola
Auto 4 razy bylo u nich z jedna usterka i ciagle tylko cos wymieniali bez rezultatu, no i oczywiscie za kazdym razem ... plac.
Moja wina ze tak dlugo zwlekalem i zamiast od razu jechac gdzies indziej to sie ludzilem ze zrobia.
Początkujący
 
Od: 2 cze 2011, 17:56
Posty: 6

Postprzez bernardo » 19 sie 2011, 15:55

Witam,
Wszystkich uzytkownikow Mazd szczegolnie z silnikami diesla ostrzegam przed warsztatem FORD SLAWEK W KATOWICACH PRZY ULICY BOYA ZELANSKIEGO panowie nie maja pojecia o silnikach mazdy o ich usterkach i co im dolega, zielonego o smoku olejowym itp. bardzo odradzam dawanie im auta mi zrobili taki remont silnika pod wymianie uszczelki pod glowica ze musialem wymieniac silnik! w maazdzie 6 a sa to ogromne koszty!
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2008, 19:46
Posty: 51
Auto: Mazda 6 Hatchback 2004r

Postprzez Small_Boy » 19 sie 2011, 20:17

fil!p napisał(a):nie polecam serwisu:
Auto Serwis Georg & Baron
Opole, ul. Oleska 99

oraz
Auto Serwis i Stacja Kontroli Pojazdów Georg & Baron
Opole, ul. Tysiąclecia 14b




Zdecdowanie potwerdzam opinię, jak ma się mozliwość lepiej ich omijać.
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2007, 23:55
Posty: 123
Skąd: Opole
Auto: MX-3 1.6 16V 96r. + LPG

Postprzez jarekrk » 19 paź 2011, 16:59

GEREX KRAKÓW

NIE POLECAM, sklep wystawia tanio opony na serwisach a po przyjeździe , po umówieniu się telefonicznie wcześniej nagle nie ma , i chcą sprzedać dużo gorsze jakościowo w takiej samej cenie albo takie same jakościowo ale w dużo większej cenie


NIE POLECAM
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 08:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez lasic100 » 20 gru 2011, 12:58

Nie polecam zakładu blacharskiego " Nowak Marek. Zakład blacharsko – lakierniczy

Kraków,
Wańkowicza 69 "

Umawialiśmy się na wstawienie 2 reperaturek tylnych nadkoli oraz zeszlifowanie rdzy z klapy (dolny rant). Cena była trochę niższa, bo właściciel jest znajomym sąsiada. Jednak jakość usług pozostawia wiele do życzenia. Po 2 tygodniach od odebrania auta na lewym nadkolu wyskoczył purchel, klapa była źle pomalowana (inny odcień lakieru, różnica rzucała się w oczy), klapa bagażnika nie domykała się (coś chyba z zamkiem). Okazało się, że nie zostały wspawane całe reperaturki tylko kawałki blachy (mógłbym to jeszcze przyjąć o ile byłbym o tym poinformowany i dali by jakąś gwarancję na swoją robotę)

Oddałem auto do poprawy i po kilku dniach przy odbiorze wyszło na to, że łaskawie wykonali poprawkę tylko ze względu na znajomość z sąsiadem. Wg nich byłem tam wrogiem bo się ośmieliłem przyjść z reklamacją. W razie problemu od razu jest napięta atmosfera.

Tak nawiasem to przypadkowo też spotkałem osobę która tam oddała auto i również miała spory problem, z tym że na większą skalę bo koszt naprawy był 2 razy większy.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2010, 21:17
Posty: 341 (1/0)
Auto: Mazda 626GW 2001r. 2.0 FS + LPG red. Alaska, Hana2000 czerwona, LPGTech

Postprzez marcin255 » 4 sty 2012, 16:59

Kompleksowe mycie samochodu z woskowaniem, ozonowaniem wnętrza i więcej za 29 zł w Autokosmetyka Eco (zamiast 97 zł)



Autokosmetyka Eco
Al. Kochanowskiego 8A
51-601 Wrocław

zakupy grupon , mycie woskowanie czyszczenie kokpitu ozonowanie
ad.1 mycie po łebkach auto nie wytarte szyby zamazane
ad.2 polanie woskiem zgarnięcie zbieraczką
ad3. kokpit spryskany wraz z połowa przedniej szyby od srodka
ad.4 ozonowanie 10 min – taki niby standard.
właściciel niegrzeczny arogancki po zwróceniu uwagi na zapryskana szybę czołowa od środka stwierdził " czepia się Pan " wytrzeć nie wytrą bo nie mam mycia szyb , brudne szyby od zew. łaskawie przetarł papierowym ręcznikiem i stwierdził ,ze spisze sobie mój nr. rejestracyjny chyba do galerii " Tych nie obsługujemy " to ja w rewanżu zrobiłem fotkę szyldu , facet zaczął straszyć Policją , sądem , prokuratorem i tak po 10 min. ozonowania rozstaliśmy się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Ceed GT 1.6T 225KM
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4motion 190KM
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2008, 22:14
Posty: 5324 (26/45)
Skąd: Wrocław
Auto: Była 323F BA
87 KM -122 Nm
Mazda 3-2.0 LF
166 KM -209
KIA CEE’D GT
204 KM -265 Nm up
225 KM -330 Nm
T-Roc 2.0TSI 4motion 190KM 320Nm up.....?

Postprzez decadent » 25 sty 2012, 22:09

W Kielcach nikt nie zna się na mazdach. Proste rzeczy, głównie zawieszenie zrobią, na więcej nie ma co liczyć....

Zdecydowanie przestrzegam przed serwisem "Fabim serwis" na Pańskiej (Białogon).
Nie polecam Mucharskiego na Petyhorskiej – może nie jest zły, ale na maździe się nie zna...

Nie mogę polecić żadnego elektromechanika, a byłem z moim altkiem, który zepsuli mi w Fabimie, właściwie wszędzie. Nigdzie nie postawili właściwej diagnozy. Naprawiali to co nie trzeba.

Na tym tle pozytywnie wypada G-tech, ale może dlatego tylko, że robili mi proste rzeczy, a jeden z diagnostów tam jest właścicielem mazdy.....

Wszędzie słyszę powiedzenia w stylu – "Japońce tak mają, prosze się nie przejmować tylko jeździć", albo "to nic się nie dzieje, to normalne". Tyle, że to była zatarta pompa wody, albo uszkodzona elektronika w altku... Nie wiedzą tez jak się reguluje luzy zaworowe, tzn. jeden wie, ale chce koniecznie zdejmowac wałki rozrządu....

Gdybym wiedział, że tutaj takie mechaniory od siedmiu boleści, nie kupowałbym mazdy.

Pewnie są takie dwa dobre serwisy, ale nie byłem tam, bo mają ceny prawie jak w ASO, a i tak regulacji luzów zaworowych nie zrobią....
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Grzyby » 25 sty 2012, 23:03

decadent napisał(a):mają ceny prawie jak w ASO

A sprawdzałeś jakie ceny mają w ASO?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez decadent » 26 sty 2012, 08:36

Owszem, sprawdzam w ASO.
Ostatnio pytałem o cenę regulacji luzów zaworowych. Dla porównania sama robocizna bez kosztu płytek u Jaksy gdzieś 150 zł.
Natomiast w ASO w Kielcach 600 zł !!
600 plus płytki ory po 50 zł, każda. Jeżeli byłoby 8 wydechowych do podmiany to robi się 1000 zł !
Dobrze, że uszczelkę mam w miarę nową ory...

Co prawda najpierw gościu w ASO powiedział mi przez tel., że sama robocizna przy regulacji 350, ale jak zadzwoniłem drugi raz to podpytał szefa i wyszło 600....

Wszędzie mi mówią, że luzy zaworowe na płytki w Kielcach to tylko Makowski zrobi na Krakowskiej. Ale ten chce mi wałki rozrządu rozbierać i w ogóle mnie olewa... Wczoraj usłyszałem od niego "A to zrób se Pan sam". Potem zreflektował się, że chyba stracił klienta i jeszcze wyszedł do mnie i kazał dzwonić za tydzień....

edit:
Ale jest nadzieja... może się uda, napiszę w przyszłym tygodniu
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Radex » 27 sty 2012, 00:05

decadent napisał(a):Natomiast w ASO w Kielcach 600 zł
600 plus płytki ory po 50 zł, każda. Jeżeli byłoby 8 wydechowych do podmiany to robi się 1000 zł !

nieźle się cenią <czarodziej> kurna muszą mieć pewnie 50letnie doświadczenie, a całą operację wykonują w złotych rękawiczkach. do tego klient na czas naprawy ma wynajęty apartament w 5cio gwiazdkowym hotelu i 2 Ukrainki do towarzystwa hahaha <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez mirmur » 27 sty 2012, 07:55

ja tak troche informacyjnie poszperałem i popytałem na temat luzów zaworowych i tak jako że nie wymienia sie płytek tylko całe szklanki koszt;
– szklanka/popychacz zaworu – oryginał OE MAZDA – 64zł/szt. x 16
– no i mechanior krzyknął 1000 zł. minimalnie, a o maxymalną cenę już nie pytałem <płacze>
dobra cena za robociznę czy z <dupa> wzięta?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 06:14
Posty: 114 (8/1)
Skąd: Kudowa Zdrój
Auto: MPV 2.3 benz. (141KM) 2003 r. LW

Moja Mazda

Postprzez Grzyby » 27 sty 2012, 20:10

Radex napisał(a):nieźle się cenią

Nie zauważyłem, a regularnie serwisuję tam auto.
Mogę powiedzieć że są duuuużo tańsi niż warszawskie ASO.
Są niewiele drożsi od zwyczajnych mechaników.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez decadent » 28 sty 2012, 00:14

Grzyby, no co Ty gadasz. Ja nastawiałem się na naprawę w ASO już 4 razy i za każdym razem podawali cenę zaporową. Może w przypadku twojej 6 ceny są konkurencyjne, ale jak na 12 letnią 323 to w ogóle można zapomnieć o ASO w Kielcach.
Odnoszę wrażenie, że oni w ogóle starszyzny tam nie tykają za bardzo. Czy te 600 zł za samą robociznę nie jest ceną kosmiczną w porównaniu z 150 u Jaksy ? Znalazłem mechaniora w Masłowie, który zrobi regulacje luzów zaworowych za 200 z hakiem.
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Grzyby » 28 sty 2012, 11:03

Powiem tak – przy pierwszej mojej wizycie ceny nie były niskie.
Ale jak płaciłem za wykonaną usługę to przy "zapraszamy ponownie" dodano, że następnym razem będzie taniej.
I to jest faktem, nawet przy pierdołce jest sporo taniej. Co więcej – kiedyś miałem problemy z błędami kompa. Umówiłem się na diagnozę na kompa i pojechałem. Sprawdzono, zdiagnozowano, znaleziono winnego problemów, dostałem wydruk.
Przy pytaniu o cenę, usłyszałem "dziękujemy, zapraszamy ponownie".
Można się zdziwić? Można :D

P.S. Jak do mnie przyjeżdża klient – że tak powiem "indywidualny"" to też dostaje wyższe ceny za usługi prania niż np. komis czy handlarz aut. Z prostego powodu – zwykle ten "firmowy" ma więcej aut do czyszczenia. Zresztą, nawet jak zwykły Kowalski przyjedzie drugi raz na kolejną usługę to też dostaje niższą cenę niż za pierwszym razem.

decadent napisał(a):12 letnią 323 to w ogóle można zapomnieć o ASO w Kielcach.

Nie mówię że to niemożliwe. To w zasadzie bywa normą przy różnych usługach – "stare/starsze" (bez urazy :)) rzeczy wycenia się drożej. Aczkolwiek cena roboczogodziny powinna być identyczna.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sabatek » 29 mar 2012, 20:45

To ja pozwolę sobie nie polecić wulkanizacji we Wrocławiu, przy ulicy Rakowej (niedaleko CH Korona). Za przełożenie opon skasowali aż 140 zł, a jedną oponę założyli stroną "outside" do środka auta. Ja rozumiem, że jak jest sezon ogórkowy na opony letnie to trzeba kasować ile wlezie z klienta, ale bez przesady... Jakiś poziom techniczny też chyba trzeba utrzymywać?

_______________________
Początkujący
 
Od: 21 lut 2012, 21:43
Posty: 8
Auto: Mazda 3 1.6 105 KM

Postprzez edwin » 4 kwi 2012, 20:05

Odradzam RBS SERWIS Mazda, serwis aut japońskich z Wrocławia przy ul. ul. Buraczanej 10.

Latem 2011 r. odwiedziłem ich, by wymienić amortyzatory i olej w mojej Madzi. Ustalona cena nie była atrakcyjna, ale nikt inny nie miał na stanie tych amortyzatorów, a mi się śpieszyło.

Olej wymienili na półsyntetyk 10W40, a powinni – jak się później dowiedziałem – na 5W30.Tacy to specjaliści. Nawet mnie nie pytali – a zapłaciłbym za lepszy.

Skasowali mnie o 40 zł niż było umówione. Płaciłem szefowi i z nim uzgadniałem. Nie mogło być pomyłki. Jak wynika z wcześniejszych postów zawyżanie ceny lub wciskanie własnych części, to ich częsta praktyka. Moje szczęście, że tylko o 40 zł wzięło się pewnie stąd, że wszystkie części były od nich, więc mogli co najwyżej jeszcze z przodu mi wymienić bez pytania :)

Na deser, któryś mechanik uszkodził mi tylny zderzak robiąc rysę i zdzierając lakier na 3-4 cm.
Wiem, że to oni, bo 2 dni wcześniej kupiłem ten samochód i oglądałem go ze wszystkich stron... a przez te 2 dni nikt go nie dotykał prócz mnie.
edwin
 

Postprzez Prastarzec1 » 10 kwi 2012, 09:03

Uwaga uwaga !!! teraz HIT !!!
SERWIS MAZDY – Bolesławice ( koło Kobylnicy koło Słupska <lol> )

Usterka mazdy 6 2.0 2004 r. CDTI – gaśnie 3-5 sek po odpaleniu na zimnym
Diagnoza moja wyczytana z netu – zawór SCV do wymiany !

Z taką diagnozą (swoją) udałem się do serwisu mazdy ( 60 km od Koszalina) w celu profesjonalnej diagnozy. Nieprofesjonalna mechanika była inna , o czym potem. Po 4 h diagnozy, 150 zł opłaty, potwierdzili moją opinię ,że zawór SCV do wymiany.Wymienili na nowy i po ostygnięciu silnika podobno hula jak ta lala. Pytają czy pan raczy sobie.... nie raczyłem – gdyż ich propozycja 1500 zł mnie rozczarowała. Myślę : tu mnie pocałujta <dupa> . Na allegro nabyłem drogą kupna made in japan zawór SCV za symboliczne 510 zł. , po czym udałem się do mechaniora. Pan mechanior zsdziwiony mówi: "ja tu widzę,że ten zawór nie był odkręcany od nowości !!!!!!!!!!!!!!! " Ku...a mać.... no nic. Wymienił, odczekał i badziewie. Dalej gaśnie.... <killer> Mówi do mnie : mówiłem ,że to ręczna pompka,paliwa ... powietrze się dostaje do zbiorniczka i paliwo spada na dół, wystarcza na odpalenie, potem bierze powietrze i gaśnie. Trzeba pochechłać 10 sek i pali.... hmmmm.... zgadza się. Szybki zakup na allegro za 50 zł używka, wstawienie (3 wizyty total z próbami scv) 100 zł u mechaniora.
Podsumujmy : zawór scv – 510 zł – sprzedałem za 400 zl
Diagnoza "serwisu" – 150 zł
paliwo 2 x 60 km – 50 zł
mój czas total z dojazdem 5,5 h – bezcenny
doświadczenie – bezcenne
mój mail do centrali na temat naciągania i oszustwa – bezcenny
Prastarzec1
 

Postprzez Szyna » 20 maja 2012, 17:23

Niepolecane i Polecane serwisy w Wielkopolsce :)
viewtopic.php?f=68&t=91693
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Lantis 89 » 22 cze 2012, 22:39

Nie Polecam Zakładu Blacharstwo i Lakiernictwo "ADAT CARS" Konstantynów Łódzki Andrzej Kosmalski!!!!!
Człowiek bardzo nie odpowiedzialny, do tego bardzo kłamliwy!!!
Pogubił sporo drobnych elementów twierdząc iż nigdy ich nie posiadał!!!
Konserwacja drzwi wyglądało następująco
http://imageshack.us/photo/my-images/208/img3525ai.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/805/img3524u.jpg/


Malowanie spojlera oraz kilku drobnych elementów to jakaś paranoja,wszędzie jakieś grudki,nie wspominając o odchodzącej farbie z zderzaka!!!!!!


Nie POLECAM!!!!
Lantis 89
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki