Znalezione wyniki (82)
Powrót do zaawansowanego wyszukiwania
Wymiana elektrycznej anteny (schematy).
A więc kilka razy przymarzla antena tej zimy i borykam się z problemem jej rozkładania. Trzeszczy na drugim segmencie coś go blokuje . Wie ktoś może jak wyczepic ta taśmę plastikowa żeby rozłożyć segmenty anteny na poszczególne elementy? Mechanizm pracuje taśma jest cała.
- 31 lip 2016, 07:37
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Nadwozie
- Odpowiedzi: 6
- Wyświetlone: 6890
Przerywający silnik (TA KL)
Mam aparat od 2.0 mogę sprawdzić jak będzie na nim. Po przełożeniu trzeba jakoś specjalnie go ustawia? czy jak bym włożył go i akurat by przypasowal na jakieś charakterystyczne punkty to będzie działać? Przy ewentualnym ustawianiu zapłonu trzeba wprowadzać w tryb awaryjny? Jeszcze takie pytanie – la...
- 12 kwi 2016, 18:13
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 4
- Wyświetlone: 3365
Przerywający silnik (TA KL)
Witam. Miałem wcześniej lekkie poszarpywanie przy jeździe z jedną prędkością np. 50. Dzisiaj auto już tak przerywa jak bym je wyłączał na sekundę podczas jazdy. Pojawiło się na biegu jałowym dziwna praca silnika jak by sam se coś regulował obroty spadają mrygnie kontrolka MIL i chodzi a za chwilę zn...
- 12 kwi 2016, 08:08
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 4
- Wyświetlone: 3365
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
Ok skopletuje niezbędne części i będę działał jak czas pozwoli. Co cenne rady to cenne dobry czteropak to się należy 
Sondy mam sprawne nie ma bledow. Ten elektroniczny emulator by się chyba sprawdził w przypadku nie działania sond.
Sondy mam sprawne nie ma bledow. Ten elektroniczny emulator by się chyba sprawdził w przypadku nie działania sond.
- 31 mar 2016, 07:52
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
E to dobrze zrozumiałem tylko lekki chochlik wpadł do głowy z prekatami i myślałem że jest jedna tylna sonda. Ale ok czyli kupić dwa emulatory wkręcić pomiędzy tylne sondy (tak łopatologicznie tłumacząc) Przednie katalizatory aby wydłubać nada się do tego długie wiertło 16-18? Nie za bardzo łatwo bę...
- 31 mar 2016, 07:28
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
Czyli potrzeba 4 szt na każdą sondę czy czegoś nie rozumiem? 
- 31 mar 2016, 07:14
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
A co z trzecią sonda na dole?
- 31 mar 2016, 07:11
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
Na alle... Są po 15zl plus wysylka. Potrzebna jedna sztuka?
- 31 mar 2016, 06:54
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
Jeszcze widziałem elektryczne ustrojstwo do silników v6 i v8 które emuluje zachowanie sond ale to wydatek ok 200 zł.
- 31 mar 2016, 06:46
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
Do X9 to jest ten z linku? A jak rozwierce "prekaty" to też coś będzie potrzebne czy będzie działać poprawnie mimo tego?
- 31 mar 2016, 05:47
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
To czyli wystarczy wykręcić sondę wkręcić ten emulator i w niego spowrotem sondę i będzie cacy???
- 28 mar 2016, 23:31
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Katalizatory wstępne – ukryty problem naszych Mazd (TA KL)
jedrzej07 napisał(a):Emulatory drugich sond za 10zl rozwiazuja problem. Mam takie u siebie i zapomnialem o bledach
Gdzie się w takie coś zaopatrzyć? Jak się to wpina w instalację?
- 28 mar 2016, 01:11
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 67
- Wyświetlone: 21470
Oświetlenie w Xedosie 9
A cos da się poradzić aby ten pomarańczowy prostokacik w przednich reflektorach działał jako kierunkowskaz ? Czy u wszystkich on działa a u mnie nie? Czasem jak się tak popatrzy to jak by miał tam w środku żarówkę, czy po przestawieniu lampy na US będzie stale świeciło?
- 28 mar 2016, 00:40
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Nadwozie
- Odpowiedzi: 83
- Wyświetlone: 28333
Problemy/naprawy/pytania – skrzynia MT
Jak robilem przekladke skrzyni to miałem podlozony lewarek pod silnik ale nie pod miskę tylko między silnikiem a skrzynią jest tam takie fajne miejsce. Łatwo jest w tędy manewrować silnikiem góra dół. Fakt, że silnik musi być w dół od strony skrzyni aby minąć podluznice. Moim zdaniem jak ktoś dyspon...
- 26 lut 2016, 15:25
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Podwozie
- Odpowiedzi: 176
- Wyświetlone: 50049
Wymiana elektrycznej anteny (schematy).
A ktoś ma pomysł czym ją spryskac żeby nie przymarzała? Wystarczy minus jeden i wychodzi mi tylko jeden segment jak temperatura dodatnia to działa normalnie.
- 25 lut 2016, 16:22
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Nadwozie
- Odpowiedzi: 6
- Wyświetlone: 6890
Xedos 9 problem z silnikiem (KL)
Witam. Podepne się pod ten temat z problemami silnika. Mój kłopot polega na tym, że ostatnio trochę mocniej podeptalem w pedal gazu. Od drugiego biegu obroty dochodziły no do końca. ;) po pewnym czasie auto po puszczeniu gazu i przyspieszania już nie chodziło jak by na wszystkie gary brakowało mocy....
- 25 lut 2016, 15:48
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6071
Ekspolatacja (TA)
A apropo chłodnicy. Pisales że podejdzie, tego nie stwierdzenie bo w tamtym xedzie była jakas od deawoo :–) taka zwykła, cienka, trochę mała przez co były węże trochę naciągnięte. Taka zezba trochę ale spełniała swą funkcję ;–)
- 22 lut 2016, 15:43
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA (1993–2002)
- Odpowiedzi: 83
- Wyświetlone: 61564
Ekspolatacja (TA)
Właśnie o to mi chodziło :–) Przód mam cały zdjety czekam na lepszą pogodę żeby jeszcze tył zdemontować pomyśle jeszcze nad elementami karoserii i wnętrzem czy coś zostawic. Ale żeby też nie potrzebne miejsce zajmowało. Z tego co zauwarzylem to nie pasują koła 15'' z tej racji pewnie, że xed'96 ma m...
- 22 lut 2016, 14:34
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA (1993–2002)
- Odpowiedzi: 83
- Wyświetlone: 61564
Ekspolatacja (TA)
Witam. Szukalem tematu odnosnie czesci zmizernym skutkiem. chodzi mi o to co zostawic po rozbiorce xeda '96 aby w przyszlosci pasowalo do mojego xeda '2000. Silnik nie wiem czy cos podejdzie bo w starszym siedzialo 2.0. Zawieszenie? Zauwarzylem ze np. srodkowy wahacz przedni ma inny symbol bo probow...
- 22 lut 2016, 12:53
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA (1993–2002)
- Odpowiedzi: 83
- Wyświetlone: 61564
Wymiana uszczelek pokrywy zaworów KL
Dzięki za rady
któryś sposób na pewno wyprobuje zależy jakie będzie dojście. Powoli skompletuje części i do roboty przed wymiana oleju chciał bym to zrobić.
- 12 lut 2016, 10:25
- Dział: Xedos 9 / Millenia TA / Silniki Benzynowe (KF / KL)
- Odpowiedzi: 47
- Wyświetlone: 19364
