Znalezione wyniki (29)
Powrót do zaawansowanego wyszukiwania
Co oznaczaja liczby na Zaworze EGR?
witam. mam pytanie w związku z w/w tematem. Bo chce kupic od innego pojazdu ten egr a dwie pierwsze rubryki z numerami pasuja a ta trzecia ostatnia nie. i pytanie co oznaczaja?? i czy ostatni numer moze sie różnić ? bo np. jest to seria egr valeo. czekam na info. a mój numer ostatni to 0337/01101. a...
- 20 maja 2015, 17:18
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 3
- Wyświetlone: 807
falowanie obrotów
witam. nie stety ale jeszcze nie;/ bo nie ma czasu... auto caly czas mi jest potrzebne. ale juz gadalem z kolesiem(elektromechanikiem) i ma mi popatrzyc jak cos znajdzie to napisze co bylo przyczyna. pozdrawiam. 
- 30 gru 2013, 17:06
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 3
- Wyświetlone: 1419
PoTrzebny Diagnostyka.
Witam. Mam prośbę a mianowicie chodzi mi o zresetowanie przepustnicy, jak i EGR ( kalibracji tych dwóch urządzeń). I pytanie do was czy znacie może jakiś warsztat, kolegów którzy by mi to zrobili. za nie duza cenę?? I najważniejsze w okolicy Lubina województwo dolnośląskie. 
- 2 gru 2013, 20:44
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 0
- Wyświetlone: 446
falowanie obrotów
witam chciałbym sie dowiedziec dlaczego obroty moga falowac?? jakie moga byc przyczyny, ze faluja obroty? w sensie co mogło sie zepsuc. dodam ze kupiłem nowa przepustice i dalej faluje;/ Sprawa wyglada tak ze niekiedy obroty chodza dobrze a niekiedy zle. jak były takie upaly, to auto falowało na zim...
- 30 sie 2013, 18:19
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 3
- Wyświetlone: 1419
błąd P0488
witam. w sprawie tego bledu pisze, wymieniłem przepustnice na nowa( bo niby byla wadliwa) i po wymianie dalej swieci mi ten bład P0488;/ jak myslicie co moze byc przyczyna tego błedu?? EGR moze wywalac taki bład??? jak sadzicie bo juz nie mam pomysłu na ten błąd. kable byly spawdzane i ok.
- 14 maja 2013, 18:42
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 34
- Wyświetlone: 15321
błąd P2002
witam. No i problem prawdopodobnie znaleziony, rozwalona rurka gumowa ktora idzie z Fapa do sensora cisnienia. przepalona na amen. Dzisiaj zdemontowalem, i czekam na nowe rurki. jutro się okaże czy to byla tego przyczyna. mam nadzieje ze tak
![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
- 27 lut 2013, 15:24
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 3
- Wyświetlone: 4212
czujnik przepustnicy
wczoraj wyciagnelem go ten czujnik, wyczyscilem, i patrzac na niego to wyglada jak nowy. wiec raczej nie bedzie to winna przeplywki. Tak jak powiedziales, komputer prawdopodobnie wyłącza obieg. Po usuniecie bledu wszystko dziala elegancko, nawet jak wyczyscilem to przeplywke na cieplym silniku zacza...
- 25 sty 2013, 13:28
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
błąd P2002
witam. mam pytanie w sparwie tego bledu. Jest to czujnik roznicy cisnien z tego co wyczytałem?? i pytanie czy cos z tym błedem mozna zrobic?? i z jakich powodow mogl wyskoczyc ten bład?? i gdzie sie znajduje( jakies zdjecie)?? 
- 24 sty 2013, 15:02
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 3
- Wyświetlone: 4212
czujnik przepustnicy
witam. DZisiaj sprawdzalem co moze byc przeczyna tego falowania obrotów czasami na cieplym silniku. I po odłaczeniu przeplywki co jest przed filtrem powietrza silnik zaczał dobrze chodzic a po właczeniu z powrotem znowu zaczął silnik falowac;/ wiec wniosek ze przepływka jest zepsuta?? jak uważacie. ...
- 16 sty 2013, 13:19
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
z odłaczona przeplywka?? czyli co przepustnice wypiac?? bo nie rozumiem. no bede mial. w przepływomierzu
to jest po prawej stronie silnika przed filtrem powietrza tak??
to jest po prawej stronie silnika przed filtrem powietrza tak??- 29 gru 2012, 13:52
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
no to dobrze, jutro sprawdzam ten czujnik. i sie okaże czy jest zepsuty. czyli co moze byc zepsute?? czujnik polozenia przepustnicy czy potencjometr?? bo 2 dni temu ja cala rozebralem, nie powiem byla bardzo zanieczyszczona, ale wyczyscilem ją dokładnie i jak nowa. ale po włożeniu dalej taki sam efe...
- 27 gru 2012, 17:51
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
no sie różni własnie. no wlasnie musze załatwic omomierz i sprawdzic wartosc. a sprawdzalem bledy i wywala mi bład P0488 caly czas. czyli siedzi jakis czujnik. i dlatego wydaje mi sie ze ten czujnik siadł poniewaz jak wczesniej napisalem auto na zimnym silniku chodzi dobrze a gdy sie nagrzeje to obr...
- 27 gru 2012, 16:55
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
no prawie jest podobna, bo ma jeszcze jeden czujnik. ale tu juz nie jest pokazany. ale ten moj czujnik jest inny niz tec co mi pokazales . podam vin to bedzie o wiele szybciej sprawdzic. JMZBK14Y271545031. wlasnie dziwnie ten moj czujnik wyglada, wzgledem tego co pokazujesz;/ czekam na odpowiedz
- 27 gru 2012, 15:35
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
<akostarek> a moze jakies zdjecie bys pokazał tego nowego czujnika?? szczegolnie chodzi mi o te 2 niteczki jak wygladaja a dlatego bo w moim czujniku one sie stykaja a chyba nie powinny?? czy to normalne w tym czujniku.
- 27 gru 2012, 08:54
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
to jest wlansie ten czujnik. a czy on moze byc odpowiedzilny za wahanie sie obrotów?? bo jak spomnialem wczesniej obroty zaczybaja falować jak silnik jest rozgrzany;/ a te druciki moga sie ze soba stykac czy nie?? bo u mnie sie stykaja tak po srodku co na zdjeciu widac.
- 24 gru 2012, 16:27
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
tak jest to w dolocie przepustnicy. tak polifta mam 109 km. a czy mozna w razie uszkodzenia tego kupic nowe?? no tez mi sie wydaje ze od temperatury, poniawaz na zimnym silniku auto chodzi elegancko a na cieplym szwankuje cos moze byc wina wlasnie tego czujnika. bo zle wskazuje cieplo jakie jest w d...
- 24 gru 2012, 08:41
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
czujnik przepustnicy
witajcie. chcialbym sie dowiedziec co to jest za czujnik i na jakiej zasadzie on dziala?? mam problem z falowaniem obrotow, i jak rozebralem przepustnice to ten czujnik byl cały zawalony olejem, czy to moglo byc przeczyna falowania obrotow. jest to mazda 1.6 diesel 2006 rok.
- 23 gru 2012, 17:34
- Dział: Mazda3 BK / Silniki Diesla (Y6)
- Odpowiedzi: 19
- Wyświetlone: 6242
Wspomaganie kierownicy -działanie, awarie i pytania
a czy slychac u ciebie jest jakis dzwiek ( swist/ gwizd tej pompy) czy nie??
- 14 gru 2012, 12:42
- Dział: Mazda3 BK / Podwozie
- Odpowiedzi: 181
- Wyświetlone: 48045
Wspomaganie kierownicy -działanie, awarie i pytania
witam. posiadam mazde 3 1.6 Cd active 2006 rok. (diesel) i co ostatnio zauważyłem po przejechaniu kilku tysiecy zaczal ubywac mi plyn w wspomaganiu ;/ jakas 1/4 plynu mi ubyła z zbiornika co to moze byc za obiaw?? z tego co ogladalem to zadnych wycieków nie ma. tylko od dawno juz slychac niby taki s...
- 14 gru 2012, 10:18
- Dział: Mazda3 BK / Podwozie
- Odpowiedzi: 181
- Wyświetlone: 48045
Nadmuch na szybe
Dzieki za odpowiedzi
pozdrawiam ![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
- 16 lis 2012, 11:12
- Dział: Mazda3 BK / Nadwozie
- Odpowiedzi: 6
- Wyświetlone: 962
1, 2