Znalezione wyniki (89)

Powrót do zaawansowanego wyszukiwania

Skyactiv-x zmiana 180 na 186 KM

Oglądałem kiedyś na YT materiał z hamowni, z którego wynika że 98 dla turbo, bo tam jest efekt widoczny, a dla wolnossących 95. I tego się trzymam. Miałem w garażu 3BL, 3BM, 3BP, CX5, zawsze lałem 95, nigdy żaden z silników 2.0 i 2.5 nie miał problemu, sporadyczne tankowania 98 nie wnosiły kompletni...
przez cebularz
wczoraj, 15:09
 
Dział: Mazda3 BP / Silniki Benzynowe
Odpowiedzi: 33
Wyświetlone: 7950

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Reset zrobiłeś zgodnie z instrukcją podaną wcześniej przez kolegę Kubus88?
przez cebularz
22 cze 2026, 07:46
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

To też ciekawe zjawisko, bo gdyby system wykrył słaby akumulator, odłączyłby i-stopa.
przez cebularz
9 cze 2026, 16:59
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Nawiązałem do tego ustrojstwa dlatego, że odłączyłem je chińskim wynalazkiem za 80 złotych i raz że i-stop nie działa na amen, a dwa nie przydarzyło mi się rozładowanie akumulatora. Facet w firmie w której od lat zaopatruję się w akumulatory ma zajoba na puncie i-stopów, piana mu idzie jak usłyszy t...
przez cebularz
9 cze 2026, 14:05
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Może warto podpiąć monitorowanie akumulatora, w końcu wyłapiesz kiedy ucieka. I-stop używasz, działa?
przez cebularz
9 cze 2026, 12:39
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Eureka! Napięcie 12,10 pokazuje tuż po otwarciu maski, po kilku minutach jest już 12,35.
przez cebularz
16 maja 2026, 13:45
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Miernik kastoramowy wyzionął ducha, więc nic nie wskazywał. Dzisiaj od rana zrobiłem test i zeszło niemal do zera, czyli prądu nie pobiera, a czasami po kilku godzinach postoju schodzi do 12,10V. O dziwo dzisiaj przed odpięciem klemy miał 12,60. Akumulator już wymieniałem, ma niecały rok SEBANG Q85L...
przez cebularz
25 kwi 2026, 12:17
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Kiepski ze mnie elektryk. Multimetr na pomiar natężenia 10A, czerwony przewód w gniazdku10A. Odłączona klemą minusowa i miernik podpięty szeregowo: pokazuje wartość 0,00. Co robię nie tak? Napięcie akumulatora dzisiaj rano 12,09V, alternator ładuje 14,13V.
przez cebularz
29 mar 2026, 11:38
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

A nie wiesz, czy otwarta maska będzie miała wpływ na pobór, ewentualnie jak oszukać zamknięcie maski?
przez cebularz
28 mar 2026, 15:52
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Mija pierwszy rok eksploatacji po wymianie bezprzewodowej transmisji radia i wszelkie kłopoty z rozładowanym akumulatorem poszły w zapomnienie, oby tak dale ale ile można przez taki element i braku rozeznania w tym temacie przez serwis stracić nerwów to tylko moje. Nie wiecie przypadkiem, czy ten m...
przez cebularz
28 mar 2026, 15:23
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 147
Wyświetlone: 28211

ględzenie, konwersowanie, gadanine o BP

Ogarniam nasze forum, psuje się jak h.., albo jak kto woli ch… Smutno, nic nie piszo. No to jak, psuje się, czy jest ok?

Dopisano 21 mar 2026, 22:05:

Ogarniam nasze forum, psuje się jak h.., albo jak kto woli ch… Smutno, nic nie piszo. No to jak, psuje się, czy jest ok?
przez cebularz
21 mar 2026, 21:19
 
Dział: Mazda3 BP 2019–
Odpowiedzi: 1033
Wyświetlone: 149281

Przegląd w ASO

Nie ma, rurki i przewody oglądają.
przez cebularz
12 mar 2026, 15:14
 
Dział: Mazda3 BP 2019–
Odpowiedzi: 360
Wyświetlone: 80698

Mazda 3 BP USA światła przeciwmgłowe

przez cebularz
7 mar 2026, 18:59
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 23
Wyświetlone: 6812

Irytujące rzeczy/usterki w BP

Z końcem zimy uruchomił mi się „świerszcz”, z odgłosem dobiegającym z prawego słupka C. Po zdjęciu osłony okazało się, że jedna z śrub mocujących pas bezpieczeństwa jest luźna powodując rezonans. Dziwne, bo akurat tylne pasy były używane kilka razy. Przy okazji zdziwiło mnie, że moduł zainstalowany ...
przez cebularz
28 lut 2026, 14:19
 
Dział: Mazda3 BP 2019–
Odpowiedzi: 1349
Wyświetlone: 232001

Przegląd w ASO

Był ktoś z Was na 3 przeglądzie w tym roku, ciekaw jestem jaki jest koszt? Za drugi rok temu zapłaciłem w Poznaniu 1500 z moim olejem i filtrami. Koleżanka w Toyocie za drugi w Yarisce zapłaciła 1500, ale z wszystko w zakresie ASO, a najlepiej wypadł kumpel z MG HS, za pierwszy zapłacił 500 złotych.
przez cebularz
16 lut 2026, 18:49
 
Dział: Mazda3 BP 2019–
Odpowiedzi: 360
Wyświetlone: 80698

Słaby zasięg kluczyka

Problem minął, może to rzeczywiście problem z wilgotnością.
przez cebularz
10 lut 2026, 21:52
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 2
Wyświetlone: 244

Słaby zasięg kluczyka

Cześć, spotkaliście się może z takim zjawiskiem. Trzymam kluczyk w kieszeni spodni i auto nie daje się otworzyć, po krótkiej przejażdżce kluczyk w kieszeni, drzwi się zamykają, ale otworzyć się nie chcą. Kiedy kluczyk trzymam bezpośrednio przy klamce, keyless działa bezbłędnie i otwiera drzwi. W min...
przez cebularz
8 lut 2026, 16:26
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 2
Wyświetlone: 244

Czujniki Parkowania – spóźnione działanie

Podstawowe pytanie to jak wygląda ta przeszkoda? Jest to ściana czy coś o nieregularnym kształcie? Jeśli przeszkoda ma nieregularny kształt to może nie zawsze być w obszarze widzenia czujników. Przykład: coś jest niskie to może być tak, że cofasz i z większej odległości czujniki to widzą ale gdy si...
przez cebularz
23 sty 2026, 20:42
 
Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
Odpowiedzi: 6
Wyświetlone: 881

Awaria automatycznej skrzyni biegów

Ogarnij się mistrzu, to nie przedszkole. Z „załapywaniem”, to akurat ja problemów nie mam.
Pewien mądry gość kiedyś powiedział: kiedy milczę, to nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia”, u ciebie jest odwrotnie.
przez cebularz
5 sty 2026, 23:22
 
Dział: Mazda3 BP / Podwozie
Odpowiedzi: 11
Wyświetlone: 4201

Awaria automatycznej skrzyni biegów

Dbaj o skrzynie i w razie konieczności zrób remont. Wujek dobra rada. Trzeźwy byłeś jak to pisałeś?
przez cebularz
5 sty 2026, 21:24
 
Dział: Mazda3 BP / Podwozie
Odpowiedzi: 11
Wyświetlone: 4201