Znalezione wyniki (89)
Powrót do zaawansowanego wyszukiwania
Skyactiv-x zmiana 180 na 186 KM
Oglądałem kiedyś na YT materiał z hamowni, z którego wynika że 98 dla turbo, bo tam jest efekt widoczny, a dla wolnossących 95. I tego się trzymam. Miałem w garażu 3BL, 3BM, 3BP, CX5, zawsze lałem 95, nigdy żaden z silników 2.0 i 2.5 nie miał problemu, sporadyczne tankowania 98 nie wnosiły kompletni...
- wczoraj, 15:09
- Dział: Mazda3 BP / Silniki Benzynowe
- Odpowiedzi: 33
- Wyświetlone: 7950
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Reset zrobiłeś zgodnie z instrukcją podaną wcześniej przez kolegę Kubus88?
- 22 cze 2026, 07:46
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
To też ciekawe zjawisko, bo gdyby system wykrył słaby akumulator, odłączyłby i-stopa.
- 9 cze 2026, 16:59
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Nawiązałem do tego ustrojstwa dlatego, że odłączyłem je chińskim wynalazkiem za 80 złotych i raz że i-stop nie działa na amen, a dwa nie przydarzyło mi się rozładowanie akumulatora. Facet w firmie w której od lat zaopatruję się w akumulatory ma zajoba na puncie i-stopów, piana mu idzie jak usłyszy t...
- 9 cze 2026, 14:05
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Może warto podpiąć monitorowanie akumulatora, w końcu wyłapiesz kiedy ucieka. I-stop używasz, działa?
- 9 cze 2026, 12:39
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Eureka! Napięcie 12,10 pokazuje tuż po otwarciu maski, po kilku minutach jest już 12,35.
- 16 maja 2026, 13:45
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Miernik kastoramowy wyzionął ducha, więc nic nie wskazywał. Dzisiaj od rana zrobiłem test i zeszło niemal do zera, czyli prądu nie pobiera, a czasami po kilku godzinach postoju schodzi do 12,10V. O dziwo dzisiaj przed odpięciem klemy miał 12,60. Akumulator już wymieniałem, ma niecały rok SEBANG Q85L...
- 25 kwi 2026, 12:17
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Kiepski ze mnie elektryk. Multimetr na pomiar natężenia 10A, czerwony przewód w gniazdku10A. Odłączona klemą minusowa i miernik podpięty szeregowo: pokazuje wartość 0,00. Co robię nie tak? Napięcie akumulatora dzisiaj rano 12,09V, alternator ładuje 14,13V.
- 29 mar 2026, 11:38
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
A nie wiesz, czy otwarta maska będzie miała wpływ na pobór, ewentualnie jak oszukać zamknięcie maski?
- 28 mar 2026, 15:52
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane
Mija pierwszy rok eksploatacji po wymianie bezprzewodowej transmisji radia i wszelkie kłopoty z rozładowanym akumulatorem poszły w zapomnienie, oby tak dale ale ile można przez taki element i braku rozeznania w tym temacie przez serwis stracić nerwów to tylko moje. Nie wiecie przypadkiem, czy ten m...
- 28 mar 2026, 15:23
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 147
- Wyświetlone: 28211
ględzenie, konwersowanie, gadanine o BP
Ogarniam nasze forum, psuje się jak h.., albo jak kto woli ch… Smutno, nic nie piszo. No to jak, psuje się, czy jest ok?
Dopisano 21 mar 2026, 22:05:
Ogarniam nasze forum, psuje się jak h.., albo jak kto woli ch… Smutno, nic nie piszo. No to jak, psuje się, czy jest ok?
Dopisano 21 mar 2026, 22:05:
Ogarniam nasze forum, psuje się jak h.., albo jak kto woli ch… Smutno, nic nie piszo. No to jak, psuje się, czy jest ok?
- 21 mar 2026, 21:19
- Dział: Mazda3 BP 2019–
- Odpowiedzi: 1033
- Wyświetlone: 149281
Przegląd w ASO
Nie ma, rurki i przewody oglądają.
- 12 mar 2026, 15:14
- Dział: Mazda3 BP 2019–
- Odpowiedzi: 360
- Wyświetlone: 80698
Mazda 3 BP USA światła przeciwmgłowe
https://allegro.pl/oferta/profesjonalny ... 5294109183
On wskaże ci plusy i minusy.
On wskaże ci plusy i minusy.
- 7 mar 2026, 18:59
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 23
- Wyświetlone: 6812
Irytujące rzeczy/usterki w BP
Z końcem zimy uruchomił mi się „świerszcz”, z odgłosem dobiegającym z prawego słupka C. Po zdjęciu osłony okazało się, że jedna z śrub mocujących pas bezpieczeństwa jest luźna powodując rezonans. Dziwne, bo akurat tylne pasy były używane kilka razy. Przy okazji zdziwiło mnie, że moduł zainstalowany ...
- 28 lut 2026, 14:19
- Dział: Mazda3 BP 2019–
- Odpowiedzi: 1349
- Wyświetlone: 232001
Przegląd w ASO
Był ktoś z Was na 3 przeglądzie w tym roku, ciekaw jestem jaki jest koszt? Za drugi rok temu zapłaciłem w Poznaniu 1500 z moim olejem i filtrami. Koleżanka w Toyocie za drugi w Yarisce zapłaciła 1500, ale z wszystko w zakresie ASO, a najlepiej wypadł kumpel z MG HS, za pierwszy zapłacił 500 złotych.
- 16 lut 2026, 18:49
- Dział: Mazda3 BP 2019–
- Odpowiedzi: 360
- Wyświetlone: 80698
Słaby zasięg kluczyka
Problem minął, może to rzeczywiście problem z wilgotnością.
- 10 lut 2026, 21:52
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 2
- Wyświetlone: 244
Słaby zasięg kluczyka
Cześć, spotkaliście się może z takim zjawiskiem. Trzymam kluczyk w kieszeni spodni i auto nie daje się otworzyć, po krótkiej przejażdżce kluczyk w kieszeni, drzwi się zamykają, ale otworzyć się nie chcą. Kiedy kluczyk trzymam bezpośrednio przy klamce, keyless działa bezbłędnie i otwiera drzwi. W min...
- 8 lut 2026, 16:26
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 2
- Wyświetlone: 244
Czujniki Parkowania – spóźnione działanie
Podstawowe pytanie to jak wygląda ta przeszkoda? Jest to ściana czy coś o nieregularnym kształcie? Jeśli przeszkoda ma nieregularny kształt to może nie zawsze być w obszarze widzenia czujników. Przykład: coś jest niskie to może być tak, że cofasz i z większej odległości czujniki to widzą ale gdy si...
- 23 sty 2026, 20:42
- Dział: Mazda3 BP / Systemy elektroniczne
- Odpowiedzi: 6
- Wyświetlone: 881
Awaria automatycznej skrzyni biegów
Ogarnij się mistrzu, to nie przedszkole. Z „załapywaniem”, to akurat ja problemów nie mam.
Pewien mądry gość kiedyś powiedział: kiedy milczę, to nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia”, u ciebie jest odwrotnie.
Pewien mądry gość kiedyś powiedział: kiedy milczę, to nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia”, u ciebie jest odwrotnie.
- 5 sty 2026, 23:22
- Dział: Mazda3 BP / Podwozie
- Odpowiedzi: 11
- Wyświetlone: 4201
Awaria automatycznej skrzyni biegów
Dbaj o skrzynie i w razie konieczności zrób remont. Wujek dobra rada. Trzeźwy byłeś jak to pisałeś?
- 5 sty 2026, 21:24
- Dział: Mazda3 BP / Podwozie
- Odpowiedzi: 11
- Wyświetlone: 4201