Aktywacja komputera pokładowego (wersja US bez BOSE)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ztarap » 11 mar 2009, 12:16

Koledzy!
1. Czy ktoś orientował się, czy jest możliwość/sens instalacji w wersji amerykańskiej kalkulatora paliwowego?
2. Czy ktoś takowy posiada, jeśli tak, to jak się sprawuje?
3. Czy można go zamontowac opcjonalnie, czy wyłącznie fabrycznie jest montowany?
4. Czy znane są koszty zamontowania?
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez BEN » 11 mar 2009, 13:35

a co to takiego?
komputer pokładowy?
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2008, 12:10
Posty: 167
Auto: Mazda CX-7 EU, xsara 1,6 16V

Postprzez ztarap » 11 mar 2009, 13:53

BEN napisał(a):a co to takiego?
komputer pokładowy?

Komputer pokładowy, to chyba coś więcej...
Chodzi o czujnik/układ elektroniczny "panujący" nad aktualnym zużyciem paliwa, podpięty do komputera pokładowego i umożliwiający wyświetlenie informacji o zużyciu paliwa na standardowym wyświetlaczu konsoli...
W Mondeo np. nazywało się to kalkulatorem paliwowym (był to opcjonalny element, który mozna było dokupić i który umożliwiał wyświetlenie info o zużyciu na standardowym wyświetlaczu), bo komputer pokładowy zarządzał całością elektroniki w samochodzie...
Nie wiem jak jest w CX-7: czy jest to element wbudowany w komputer pokładowy i montowany fabrycznie, czy może jakieś pośrednie rozwiązanie, jak np. w Mondeo...
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez ckamel » 11 mar 2009, 19:47

witam,

Jak rozumiem masz wersję amerykańską. Jeśli jest to model bez nawigacji, to jest możliwość uruchomienia komputera, który będzie pokazywał na wyświetlaczu w konsoli centralnej podstawowe dane o spalaniu- tak, jak w wersji europejskiej.

pozdrawiam, Kam
Początkujący
 
Od: 10 maja 2008, 09:18
Posty: 19

Postprzez ztarap » 11 mar 2009, 22:55

ckamel napisał(a):witam,

Jak rozumiem masz wersję amerykańską. Jeśli jest to model bez nawigacji, to jest możliwość uruchomienia komputera, który będzie pokazywał na wyświetlaczu w konsoli centralnej podstawowe dane o spalaniu- tak, jak w wersji europejskiej.

pozdrawiam, Kam

Tak, mam wersję amerykańską i z nawigacją (niestety/ na szczęście ?). Sprawdzałem kombinację przycisków, którą ktoś podał na tym forum, ale u mnie nie przełącza na dane o spalaniu – potwierdza to tezę, że w wersji z nawigacją to nie działa...
Zatem powracają pytania, które napisałem na początku tego wątku...
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez eur1mtk » 15 kwi 2009, 01:31

Witaj KAM, ja tez jestem zainteresowany BARDZO tym tematem, daj znać lub napisz
thx M.K. 504 142 781 lub GG 6328851
eur1mtk
 

Postprzez ckamel » 15 kwi 2009, 23:48

witam,

znalazłem to na jednym z forów amerykańskich. Dotyczy to jednak wyłącznie ceiksów bez nawigacji. Oto link: http://www.mazdas247.com/forum/showthre ... =123663518. Proponuję przeczytać najpierw wszystkie posty.

Kam
Początkujący
 
Od: 10 maja 2008, 09:18
Posty: 19

Postprzez ztarap » 16 kwi 2009, 00:10

ckamel napisał(a):witam,

znalazłem to na jednym z forów amerykańskich. Dotyczy to jednak wyłącznie ceiksów bez nawigacji. Oto link: http://www.mazdas247.com/forum/showthre ... =123663518. Proponuję przeczytać najpierw wszystkie posty.

Kam

Lektura tego postu potwierdza jedynie tezę, że w wersji z navi "trip computer" nie działa niestety :(
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Postprzez Rufus78 » 22 lip 2009, 23:17

ckamel napisał(a):witam,

znalazłem to na jednym z forów amerykańskich. Dotyczy to jednak wyłącznie ceiksów bez nawigacji. Oto link: http://www.mazdas247.com/forum/showthre ... =123663518. Proponuję przeczytać najpierw wszystkie posty.

Kam


jutro to sprawdze – jak zadziała to masz u mnie duze piwo :)
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 22:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez ckamel » 23 lip 2009, 21:52

no i gdzie to piwo?
Początkujący
 
Od: 10 maja 2008, 09:18
Posty: 19

Postprzez pc131 » 24 lip 2009, 12:11

Witam

mam CX-7 USA 2007 Touring, czy można uruchomić jakoś ten komputer?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 23:06
Posty: 173
Skąd: Warszawa
Auto: 2007 CX-7 US

Postprzez Rufus78 » 25 lip 2009, 11:28

ckamel napisał(a):no i gdzie to piwo?


No wiec dzisiaj dopiero wydrukowalem sobie ten post z opisem co i jak i bez specjalnego przekonania poszedłam do Madzi sprawdzić czy cos z tego bedzie. No i faktycznie po zrobieniu tych rzeczy, o których pisze ten koles w miesjcu zegara pojawił sie komputer tj mozna wyberac pomiedzy opcja spalania chwilowego, stredniego, ile przejedziesz jeszcze na tym baku, etc.

I juz za to piwo jak najbardziej Ci sie nalezy z tym, ze u mnie ten komp nic nie pokazuje tj albo sa zera albo kreski jakby nie bylo nic do wyswietlenia. Tak jakby komputer byl gdzies nie podłaczony i nie "czytał" ile samochód spala. Moze na to cos poradzicie? Zreszta podjade do jakiegos serwisu Madzi – powinni sobie z tym poradzić....

Skad jestes ckamel – w kwestii tego piwka pytam?

M.
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 22:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez olek1111 » 26 lip 2009, 20:50

hey
mam cx-7ke wersje US bez navi 2007rok model 2008 z BOSE i zmieniarka 6CD..

niestety nie udalo mi sie uruchomic tego kalkulatora

Czy moze ktos pomoc..Zrobilem zgodnie z linkiem ale moze sobie cos zle prztlumaczylem,,,,
Rufus moze Ty pomozesz skoro ci sie udalo...Napisz mi jak to zrobiles...

pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 23:53
Posty: 36
Skąd: Małopolska
Auto: mazda cx-7

Postprzez Rufus78 » 27 lip 2009, 15:12

olek1111 napisał(a):hey
mam cx-7ke wersje US bez navi 2007rok model 2008 z BOSE i zmieniarka 6CD..

niestety nie udalo mi sie uruchomic tego kalkulatora

Czy moze ktos pomoc..Zrobilem zgodnie z linkiem ale moze sobie cos zle prztlumaczylem,,,,
Rufus moze Ty pomozesz skoro ci sie udalo...Napisz mi jak to zrobiles...

pozdrawiam


Z ostaich 2 postów na amerykańskim forum wynika, ze jak masz system BOSE to tez nie zadziała

"I've just confirmed this only works on the base models, it won't work on the BOSE units."

Ja zrobiłem dokładnie to co było opisane w pierwszym poscie czyli:

"Turn your radio on, turn the key off.
Hold FM/AM and CD button, while holding these buttons, turn the key to ACC.
Watch the display, it should say "DIS ON", as soon as you see this, turn the key to OFF, then start the car. Use the SET button to toggle through the options. Press the CLOCK button to get the clock back, now if only I could get it to display in MILES instead of Km!


Mi akrurat pasue , ze to jest w KM a nie w milach.Z tym ,ze jak na razie ten komputer mi nie pokazuje zadnych danych tj sa albo zera albo kreski poziome jakby nie widzial w ogole tej benzyny, która zuzywam i kilometrów, które przejeżdzam....
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 22:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez lluu » 27 lip 2009, 22:38

Niestety z BOSE nie działa – też naiwnie próbowałem chociaż wyraźnie było napisane – dajcie znać czy się komuś udało
pozdr.
Początkujący
 
Od: 21 sie 2008, 23:32
Posty: 17 (0/1)
Skąd: warszawa
Auto: ŚP – Mazda Cx-7 US Sport
Mazda Cx-9 2008 US GT

Postprzez Daśka » 19 sie 2009, 10:06

Tak tak, tablica świetlna jest ale danych nie ma.Zastosowałam się do rufusowych instrukcji i kalkulator się pojawił. Przejechałam trochę kilometrów, ale ciągle widzę tylko te wspomniane już przez przedmówców kreseczki. Mazdunia nie liczy, ona po prostu z wielką przyjemnością pali.Nie liczę ile – ale z pracownikami stacji benzynowej chyba przejdę na TY, tak często tam zajeżdżam ;)
Cóż, jakąś wadę musi mieć !
Daśka
 

Postprzez izutka2003 » 20 sie 2009, 21:16

moja kochana mazdunia też tyle pali, ale nie zamieniłabym mojej cx7 na nic innego;)
izutka2003
 

Postprzez smoluch33 » 26 sie 2009, 19:11

też jestem szczsliwym posiadaczem Mazdy CX7. U mnie ta kombinacja przycisków też działa ale tylo chwilowo (pokazuje że komputer jet ale nie liczy) Myślę że to kwestia przeprogramowania bo skoro europejska wersja yo ma więc ta też tylko w amerykańskiej z jakiegoś powodu to wyłączono. Jak ktoś ma jakieś wejścia w serwisie Mazdy u jakiegoś elektronika z otwartym umusłem myślę że jest to do włączenia niewielkim kosztem. Czekam na pomysły i pozdrawiam
smoluch33
 

Postprzez Daśka » 29 mar 2010, 23:56

W serwisie mnie zniechęcili : twierdzą, że to nie kwestia oprogramowania, ale danych NIE płynących z baku do komputera. Po prostu brak drugiego pływaka.
A czy to prawda ... przyjmuję, że tak.
Daśka
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9