Wymiana filtra kabinowego (323F BA)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez nei » 7 mar 2004, 11:59

Pytanie :

Gdzie się znajdyją filtry nawiewu ?? mam z nim problem ( nie chce dmuchac tak jak powinien , na 4 "biegu" zachowuje sie jak na pierwszym) a moze to nie filtry tylko cos innego ??

pozdro
nei

EDIT by Marek: Fotorelacja z wymiany filtru kabinowego jest TUTAJ
!! To może być tylko MAZDA !!
Początkujący

Od: 6 sty 2004, 11:28
Auto: mazda 323f

Postprzez xXx » 7 mar 2004, 13:34

Jak 323F BA to nad nogami pasażera!!
PROWORKSHOP – SERWIS SAMOCHODÓW JAPOŃSKICH ORAZ EUROPEJSKICH LUBLIN/PŁOUSZOWICE-KOLONIA 98 TEL. 796 796 795 E-MAIL INFO@PROWORKSHOP.PL GG 5106077
Forumowicz

Od: 23 paź 2003, 00:01
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez kaktus » 8 mar 2004, 11:59

W 323F BG dokładnie w tym samym miejscu nad nogami pasażera.
Forumowicz

Od: 13 lut 2004, 21:12
Auto: 323f

Postprzez Koleś » 8 mar 2004, 12:34

A jak je z tamtąd wydostac?????
Minister infrastruktury ostrzega:
Kierowco! paląc gumy na szosie popierasz Samoobrone:–)
Fiat :–)
Forumowicz

Od: 17 lis 2003, 00:14
Auto: Fiat Brava1,6
Chrysler Sebring 2,7Lxi

Postprzez xXx » 9 mar 2004, 11:54

W BA jest wąziutki plastikowy pasek, który odkręca sięza pomocą śrubokreta krzyżakowego i wyciąga filtry w dół. Nie wiem jak w innych modelach, ale u mnie jest trzy-częściowy.

Pozdro

P.S. Ja wywaliłem całkowicie i mi teraz dopiero zaczęło dmuchać, ale na lato kupię sobie nowy.
PROWORKSHOP – SERWIS SAMOCHODÓW JAPOŃSKICH ORAZ EUROPEJSKICH LUBLIN/PŁOUSZOWICE-KOLONIA 98 TEL. 796 796 795 E-MAIL INFO@PROWORKSHOP.PL GG 5106077
Forumowicz

Od: 23 paź 2003, 00:01
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Gość » 28 kwi 2005, 16:29

było to gdzieś na forum
jeśli dobrze pamiętam filtr jest po stronie pasażera pod schowikiem albo za nim, dostać się tam mozna od dołu
Gość

Postprzez Dudek » 28 kwi 2005, 22:35

cyd napisał(a): filtr jest po stronie pasażera pod schowikiem albo za nim, dostać się tam mozna od dołu

instrukcja:

nalezy rozlozyc przednie prawe siedzenia do pozycji lezacej, nastepnie polozyc glowe na wycieraczce w ten sposob aby nogi swobodnie zwisaly za siedzeniem, w takiej pozycji powinismy miec zaglowek na wysokosci naszych kolan. Po wykonaniu tego manewru powiem ze potrzebny nam bedzie srubokret gwiazdka jezeli go w tej chwili nie posiadamy nalezy wykonac wyżej opisany manewr od konca w celu wydostania sie z Madzi i pojscia po srubokret. Jezeli jednak mamy w tym momencie srubokret w reku nalezy spojrzec w lewa strone ( lewa- z pozycji lezacego) tam znajduje sie filterek ktory po odkreceniu wysuwamy z otworu na...filterek:) Obudowa filterka jest z kremowego plastyku!! dlatego mysle ze nie da sie jej nie zauwazyc. Po wymianie filterka polecam pozostanie jeszcze przez krotka chwilke w tej pozycji ponieważ jak wynika z badan dziala ona relekasująco :) :)POWODZENIA
pozdrawiam
Dudek
ldudkiewicz@gmail.com
GG #2470803
Madzia została rozbita (kasacja) dlatego w poszukiwaniu nowej :D dla odmiany 323F BA 2,0 v6
Forumowicz

Od: 25 mar 2004, 09:03

Postprzez mosa » 29 kwi 2005, 09:12

Dudek
Bardzo dobry manual nie wpadłem na to żeby tak to zrobić. Ja leżałem tak że nogi mi wystawały przez drzwi – strasznie niewygodna pozycja. Trzeba spróbowac z rozłożonym fotelem. Jeżeli jest to tak relaksujące to trzeba uważać żeby nie usnąć <lol> Wymiana filtra może wtedy potrwać kilka godzin.
Dodam jeszcze że pod schowkiem są to chyba jedyne widoczne śruby więc ciężko nie znaleźć tego filtra.
Początkujący

Od: 9 wrz 2004, 11:05
Auto: 323F BA Z5 98r

Postprzez Mumin » 2 cze 2005, 14:42

Odgrzewam temat bo mimo najszczerszych chęci i wykonania instrukcji w tym wątku nie mogłem znaleźć tego filtru u siebie (323S BA '97 po face liftingu). Klimatyzację mam więc filtr powinien być, ale ja tam nic nie widzę. Mam nawet ilustrację z programu Autodata 2004 pokazującą jak filtr wygląda i gdzie się znajduję. I nic z tego nie wynika bo u siebie takiego elementu nie widzę.:( Żeby się do czegoś dostać trzeba by rozmontowywać jakieś układy pod schowkiem, a to powinno być chyba dość łatwo dostęne bez zbędnego demontażu. Zlokalizowałem tam wiatrak i skrzynkę z napisem "cooling unit" i to w niej ten filtr się chyba powinien znajdowć, ale ... patrz wyżej.

Po co mi to? Chciałem odkazić układ klimatyzacji, a to tego trzeba wyjąć filtr i znalźć kanał zasysający powietrze. No i co robić, gdzie szukać tego filtru i kanału?

Aha, jeszcze jedno pytanko – z jakiego rodzaju materiału jest wykonany ten filtr (papier, włókno, gąbka)? Bo widziałem tam coś z gąbki po odkręceniu schowka, ale to było inne miejsce niż w opisie i trudno by było to wyjąć bez rozbierania wszystkiego.
Forumowicz

Od: 24 kwi 2005, 17:09
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez wwy » 2 cze 2005, 16:53

Mumin witaj w clubie, hehe...
Ja również nie znalazłem jeszcze tego filterka, a mam go fizycznie, bo zanim rozpocząłem poszukiwania, poprostu go kupiłem. Dzwoniłem do serwisu (AZ Auto Warszawa) po raz drugi i tym razem powiedziano mi, że na 100% jest w tym modelu i wymiana to jedyne 60 zł...hehe. Równocześnie czekam na odpowiedź XXX, ponieważ on zna kogoś z serwisu Mazdy, być może ta osoba będzie wiedziała gdzie on się [tiiit] znajduje.
Filterek jest wykonany z 3 niezależnych części i jest bardzo podobny wielkością i zastosowanym materiałem do filtrowania jak filtr powietrza na dolocie w silniku.
Gdybyś wcześniej go zlokalizował, będę niezmiernie wdzięczny za informację.
Pozdrawiam.
Forumowicz

Od: 26 lis 2004, 15:52
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Postprzez 9019 » 15 cze 2005, 09:59

Witam!
Ja też w mojej madzi nie znalazłem tefo filtra 323 C 1,5 '96 mam klimatyzacje i z tego co słyszałem i się dowiadywałem to powinien być na 100% Hmmm.... ale go nieumie znaleźć narazie dałem sobie luz bo już mi się niechce tego szukac.
<glupek2>
<embed src="http://www.site-clocks.com/flash/clocks/digital.swf?hex=2AF1" width="150" height="75" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash">
Początkujący

Od: 22 sty 2005, 17:28
Auto: MAZDA 323 C

Postprzez Mumin » 15 cze 2005, 12:57

9019 napisał(a):Witam!
Ja też w mojej madzi nie znalazłem tefo filtra 323 C 1,5 '96 mam klimatyzacje i z tego co słyszałem i się dowiadywałem to powinien być na 100% Hmmm.... ale go nieumie znaleźć narazie dałem sobie luz bo już mi się niechce tego szukac.
<glupek2>

No