Mazda2 (DE) – Opinie i Informacje

Mazda2 2007–2014

Postprzez majk! » 28 gru 2007, 17:54

Witam forumowiczów.
Jestem nowy na tym forum, a przygnało mnie takie zapytanie. Jestem na etapie kupowania autka dla żony. Musi być mały, dobrze wyposażony, z przyzwoitymi osiągami i co najważniejsze JAPOŃSKI. Ostatnio oglądałem i miałem okazję się przejechać Mazdą 2 w wersji Impression z silnikiem 1,5 103KM. Yaris, Jazz albo Micra odpadają, więc na placu boju została tylko "dwójka" i Swift. Muszę przyznać, że Mazda zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wcześniej nie miałem z tą marką nic do czynienia, chociaż słyszałem o niej same dobre opinie. Co sądzicie o tym maleństwie? Czy na forum są jacyś użytkownicy nowej "dwójki"? Chciałbym poznać opinie ludzi, którzy jeżdżą tym autem na codzień. Pozdrawiam!

Michał
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez brii » 28 gru 2007, 18:24

majk! – chyba jeszcze za wcześnie by pytać tutaj o nową 2...
Z tego co słyszałem to ten samochód to zupełnie nowy projekt, znacznie nowocześniejszy niż konkurencja.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez majk! » 28 gru 2007, 19:49

Nowy projekt to fakt. Ja dzisiaj nią jeździłem i bardzo mi się spodobała. Żona też była zachwycona – w końcu to auto dla niej. Na początku roku chcemy jej kupić auto i Mazda jest faworytem. Nie ma drugiego auta w tej klasie z kontrolą trakcji w standardzie a w najbogatszej wersji jest nawet tempomat! (wow)
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez Flawia » 8 sty 2008, 15:58

a gdzie Pan odbył jazdę testową? Niestety w Szczecinie i Gorzowie jeszcze nie mają tego modelu... Też chcę kupić tylko znowu mąż sie dziwi że takie drogie... <killer>
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez brii » 8 sty 2008, 19:34

Dzisiaj oglądałem 2 w salonie w Cz-wie – bardzo fajne autko :)

Flawia napisał(a):mąż sie dziwi że takie drogie...

Jak coś jest tanie to nie jest dobre ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Flawia » 8 sty 2008, 20:24

bo najbardziej potrzebuję wiedzieć czy dosięgne noagami pedałów bo w wielu autach nie dosięgam, mam 156 cm wzrostu. Dosięgam w Rav-4 i w Fordzie K. Nie dosięgam w nissanie Primerze, Fiacie Palio, Citroenie C5, Skodzie Felicji..
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez brii » 8 sty 2008, 20:33

Trudno mi powiedzieć jak będzie – przymierzę się w przyszłym tygodniu do Dwójki jak będę przejeżdżał koło salonu (za miastem jest) i zobaczę dla Ciebie ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Flawia » 9 sty 2008, 10:32

byłabym bardzo wdzięczna, trzeba sprawdzić czy fotel da się obniżyć z pozycji standartowej i jak bardzo da się go przysunąć do przodu. Czasami sporo zależy od kształtu fotela, jeśli dobrze podpiera krzyż to mi to też pomaga sięgnąć do pedałów. Do Szczecina auto testowe dotrze w marcu...
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez brii » 9 sty 2008, 10:44

Nie ma sprawy – wezmę centymetr ze sobą i wszystko pomierzę :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Flawia » 9 sty 2008, 20:33

majk, a jaki kolor wybieracie?
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez majk! » 10 sty 2008, 22:50

Dzisiaj zamowilismy auto w kolorze grafitowym. Dorzucilismy troche bajerow: sportowy zderzak, progi, spojler dachowy, nakladki na pedaly. Autko wyglada rasowo. Odbior dopiero na przelomie lutego i marca.

Flawia dosiegniesz bez problemu. Moja zona ma 158cm wzrostu i czuje sie swietnie za kolkiem. W koncu to auto dla niej.
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez brii » 10 sty 2008, 22:58

Czyli nie muszę jechać i mierzyć?? :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Flawia » 12 sty 2008, 09:20

majk, to wzięliście którą wersje? napisz dokładnie bo ja zaraz dzwonię do salonu. Ponoć nie każdą wersję i nie każdy kolor można mieć w marcu, wtedy mozna miec tylko to co juz zostało wyprodukowane i oni muszą sprawdzić czy to co ja chcę będzie dostępne i wtedy przyjdzie... Ja wybrałam Impression z silnikiem 1,3 86 KM czerwoną, kardinalrot. A te rzeczy co dokupowaliście to drogie były? nie widziałam ich w cenniku... czy któraś wersja ma to w standardzie?
Sama nie wiem bri czy musisz mierzyć, jeśli będziesz tam tak czy siak to zmierz, a jak nie to nie chciałabym sprawiać kłopotu...
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez majk! » 12 sty 2008, 10:41

Zamówiliśmy wersję Impression z silnikiem 1,5 103 KM w kolorze grafitowym. Nie znam jego nazwy, oznaczenie kodowe to 36C. Wszystkie dodatki znalazłem na niemieckiej stronie Mazdy i pokazałem panu w salonie. Tam jest bardzo dużo akcesoriów do wyboru, w cennikach dealerów ich raczej nie znajdziesz.
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez Flawia » 12 sty 2008, 11:02

nie rozumiem za bardzo tego sportowego zderzaka, nie widzę żadnej różnicy między elementem do dokupienia a wyglądem auta stojącego w salonie... to zderzak który jest trzeba zdemontować i dać inny? czy może w salonie pokazują właśnie z tym dokupowanym zderzakiem? a klient dostanie coś co wygląda inaczej? Spoiler dachowy też niby jest, więc to dokupowane to ma go wydłużyć? czy demontaż istniejącego i wstawienie dłuższego?
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez majk! » 12 sty 2008, 11:18

"Dwójka" nie ma w standardzie spojlera dachowego, trzeba go dokupić. Zderzak sportowy zamawia się z autem, nie jest to żadna dokładka tylko inny zderzak i grill. Auto przyjeżdża już takie z fabryki. Jak już pisałem, w żadnym salonie tego nie zobaczysz. Moja mazda będzie wyglądała dokładnie tak:

Obrazek

Obrazek

Różni się trochę od auta w salonie prawda?
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez Flawia » 12 sty 2008, 17:56

porównałam, faktycznie zdemontują w hurtowni normalny zderzak i wstawią ten co ma inne kształty otworów i inny grill i zastąpią blaszkę ze światłem z tyłu na ten spoiler... Śliczne auto będzie. Ja mam dylemat, nie ma w hurtowni w Niemczech aut w kolorze czerwonym niemetalik ale jest niebieski metalik. Śliczny, tylko że ja teraz mam niebieskiego metalika... przyjdzie mi na czerwonego impression czekać do czerwca chyba... Chyba że może z silnikiem 1,5 będzie... teraz euro staniało...

ja taki zderzak kupię jak ten co jest rozwalę... <jelen>

a wczoraj zamówiłam moją mazde 2 z silnikiem 1.3 86 KM kardinalrot.
a Te dodatki majk na 99% przyjdą w samochodzie niezamontowane, ale sprzedawca je zamontuje, pewnie za opłatą... Pytałam na wypadek gdyby była możliwość mieć fabrycznie wmontowane np czujniki parkowania, ale nie ma takiej możliwości, wszystko mogę zamówić potem bo i tak przyjdzie osobno i będzie montaż na miejscu w ASO... A jeśli euro stanieje to mi dorzucą może jakieś dywaniki. Parasol mam obiecany... ;–)
Ostatnio edytowano 15 sty 2008, 17:24 przez Flawia, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez goofy2 » 15 sty 2008, 11:43

Flawia Gratuluję wyboru.

P.S.
Następny post bez edycji wyladuje w koszu

Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2007, 17:59
Posty: 195
Skąd: Kwaczała / Kiszkowo
Auto: AR 156 2.4 JTD 10v 150KM '03

Postprzez majk! » 15 sty 2008, 15:38

Flawia napisał(a):a Te dodatki majk na 99% przyjdą w samochodzie niezamontowane, ale sprzedawca je zamontuje, pewnie za opłatą... Pytałam na wypadek gdyby była możliwość mieć fabrycznie wmontowane np czujniki parkowania, ale nie ma takiej możliwości, wszystko mogę zamówić potem bo i tak przyjdzie osobno i będzie montaż na miejscu w ASO... A jeśli euro stanieje to mi dorzucą może jakieś dywaniki. Parasol mam obiecany... ;–)
EDIT by goofy2: w przyszłości używaj opcji 'ZMIEŃ'


W salonie zamontują mi spojler i progi i tyle. Zderzak wyjeżdża z samochodem z fabryki. Wyobrażasz sobie, że wyślą do europy auto bez zderzaka? Zresztą w katalogu przy wyborze takiego zderzaka wybiera się też kolor (każdy ma inny kod), progi i lotka są uniwersalne i lakierowane w salonie a zderzak z grillem jest intergralną częścią samochodu. Chodzi również o to, że jest to zbyt duża część karoserii, żeby ją osobno lakierować na miejscu. Zawsze występują drobne różnice w odcieniu i w tym przypadku byłoby to bardzo widoczne. Co innego z lotką i progami. Gratuluję wyboru!
Początkujący
 
Od: 28 gru 2007, 17:35
Posty: 6

Postprzez Ewa2 » 14 lut 2008, 20:50

A nie zechciał by szanowny uzytkownik (majk!) zeskanowac polskiej instrukcji? Dzis odebralam z salonu w danii madzie 2 i dostałam dunską instrukcję a nie znam go jeszcze na tyle zeby sobie z tym poradzic

pozdrawiam
Ewa
Ewa2
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121